Studia sportowe Bydgoszcz

Studia sportowe Bydgoszcz

Studia sportowe Bydgoszcz

Największy wybór studiów

sportowych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia sportowe Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia sportowe w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W BYDGOSZCZY POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia sportowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI SPORTOWE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

KIERUNKI SPORTOWE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Bydgoszczy

Postępowanie rekrutacyjne obejmuje, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw dojrzałości. Ale to oczywiście nie wszystko. Niezbędnym wymogiem, aby dołączyć do grona studentów jest umiejętność pływania oraz złożenie oświadczenia o braku przeciwności zdrowotnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA SPORTOWE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia sportowe w Bydgoszczy?

Sport to zdrowie, a na dodatek i jednego i drugiego można się nauczyć. Gdzie? Na studiach sportowych w Bydgoszczy. Kierunki z zakresu wychowania fizycznego to bardzo potrzebne ścieżki kształcenia, gdyż zwłaszcza u młodych ludzi brakuje potrzeby, chęci i energii do uprawiania choćby najmniejszej aktywności sportowej.

Ktoś to musi w końcu zmienić! A będą to absolwenci studiów sportowych w Bydgoszczy. Stolica województwa kujawsko- pomorskiego to bardzo dobre miejsce do nauki. Miasto posiada tradycje w sportach wodnych (wioślarstwie i kajakarstwie), sporcie żużlowym i lekkiej atletyce.

Studia sportowe w Bydgoszczy realizowane są na dwóch uczelniach, publicznej i niepublicznej. Jakie przedmioty w programie nauczania czekają na studentów? Między innymi: Dydaktyka ćwiczeń kształtujących, Psychologia aktywności ruchowej, Fizjologia, Biochemia, czy Żywienie człowieka. A w jakiej pracy przyda się uzyskana wiedza?

Studia sportowe w Bydgoszczy prowadzą do zostania nauczycielem wychowania fizycznego, specjalistą sportu i rekreacji z możliwością podjęcia pracy w klubach sportowych i rekreacyjnych, czy też zajęcia się turystyką uzdrowiskową, bądź pracą w instytucjach kultury fizycznej.

Naprowadzenie ludzi na drogę aktywności fizycznej powinno należeć do najważniejszych zadań współczesnego świata. W XXI wieku, w którym brakuje czasu, bądź ochoty na to, co zdrowe, ważne jest to, by ktoś próbował odwrócić tę sytuację. Studia sportowe to przyjemne z pożytecznym, gdyż można zadbać o formę, pomagając innym. Brzmi świetnie, prawda? Zatem, przeczytaj co mają do zaoferowania studia sportowe w Bydgoszczy.

 

Praca po studiach sportowych w Bydgoszczy

Będąc absolwentem studiów sportowych w Bydgoszczy możesz dbać o kondycję fizyczną i zdrowie młodych pokoleń, choć to tylko jeden z pomysłów, który możesz zrealizować zastanawiając się nad swoją przyszłością zawodową. Kończąc specjalność nauczycielską, miejscem zatrudnienia mogą być przedszkola, szkoły podstawowe, placówki wychowania pozaszkolnego, organizacje i stowarzyszenia sportowe, ośrodki rekreacyjne.

Absolwenci specjalności trenerskiej uzyskują kwalifikacje trenerskie w takich dyscyplinach jak: pływanie, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, gimnastyka sportowa, lekkoatletyka. Po ukończeniu Zarządzania w sporcie i rekreacji absolwenci przygotowani są do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sportu i rekreacji, zatem mogą prowadzić, na przykład: szkółki pływania, kluby sportowe, kluby fitness i siłownie, organizację obozów sportowych.

Absolwenci kierunki o nazwie Terapia uzdrowiskowa i SPA przygotowani są do pracy związanej z organizacją ruchu turystycznego, zagospodarowania turystycznego i rekreacyjnego, infrastruktury uzdrowiskowej i SPA. Natomiast, po ukończeniu specjalności Terapii zajęciowej absolwenci mogą podejmować działania na rzecz poprawy dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego jednostek oraz grup, w formie bezpośredniej terapii lub w obszarze organizowania wsparcia osób z ograniczeniami w funkcjonowaniu, z niepełnosprawnością oraz wykluczonych społecznie.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BYDGOSZCZY NA KTÓRYCH SĄ STUDIA SPORTOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA SPORTOWE

Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki:

  • Wychowanie fizyczne. Specjalność:  Nauczycielska, Trenerska, Zarządzanie w sporcie i rekreacji, Edukacja zdrowotna, Odnowa biologiczna, Terapia uzdrowiskowa i SPA, Terapia zajęciowa.

dowiedz się więcej

 


WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI W BYDGOSZCZY STUDIA SPORTOWE

  • Wychowanie fizyczne.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)