Stale postępująca globalizacja sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie kulturoznawstwa nieustannie rośnie. Są oni poszukiwani w wielu branżach, poczynając od turystyki, na mediach skończywszy. Wybierając studia na kierunku kulturoznawstwo, zdobędziesz więc wszechstronną wiedzę z zakresu współczesnej kultury, dziennikarstwa, nowych mediów, zarządzania czy nauk społecznych. Nauczysz się analizować różnorodne zjawiska kultury we wszystkich jej obszarach w skali globalnej, regionalnej, państwowej oraz lokalnej.
Dodatkowo dowiesz się, w jaki sposób angażować się w życie społeczności lokalnych oraz inicjować rozmaite działania na rzecz interesu publicznego. Jeśli więc jesteś osobą otwartą i kreatywną, masz głowę pełną pomysłów, a dodatkowo chciałbyś poznać kulturę i tradycje innych krajów, to studia na kierunku kulturoznawstwo mogą okazać się stworzone właśnie dla Ciebie.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku kulturoznawstwo możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie kształcenia na kierunku kulturoznawstwo będziesz mieć okazję do zdobycia szeregu cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się analizować różnego rodzaju zjawiska kulturowe oraz poznasz nowoczesne techniki wykorzystywane w mediach tradycyjnych oraz nowych mediach. Doświadczeni wykładowcy zapoznają Cię z bogatymi dziejami kultury polskiej i europejskiej. Weźmiesz też udział w zajęciach poświęconych teatrowi, filmom czy nowym mediom.
Co więcej, dzięki przewidzianym w planie zajęć lektoratom, rozwiniesz też swoją znajomość języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, a także zyskasz umiejętność posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.