LOGISTYKA W GOSPODARCE studia-kierunek studiów

 

Logistyka w gospodarce to perspektywiczne i nowoczesne studia skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby związać swoją zawodową przyszłość z tą prężnie rozwijającą się branżą. Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów studenci zdobywają wszechstronne wykształcenie i mają szansę rozwijać się na kilku polach jednocześnie. Logistyka to niezwykle szeroka i wieloaspektowa dziedzina, która zajmuje się nadzorowaniem procesu dystrybucji.

Z roku na rok studia związane z tym biznesem cieszą się coraz większą popularnością, a studenci coraz chętniej decydują się na wybór tego typu kierunków, aby zapewnić sobie stabilną przyszłość zawodową. Jeżeli ty także chciałbyś zyskać szansę na ciekawą i perspektywiczną pracę w prężnie rozwijającej się branży logistycznej, to studia na kierunku logistyka w gospodarce będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku logistyka w gospodarce?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów, składających się na bogatą i złożoną dyscyplinę, jaką jest logistyka. Program studiów podzielony jest na dwa bloki tematyczne, które koncentrują się na odrębnych zagadnieniach.

Pierwszy z nich porusza kwestie związane z szeroko pojętą gospodarką i technikami zarządzania podmiotami gospodarczymi. Jako student będziesz miał szansę nauczyć się jak skutecznie nadzorować projekty oraz kapitał różnorodnych przedsiębiorstw. Drugi blok oscyluje wokół zagadnień z obszaru logistyki w ujęciu lokalnym i międzynarodowym, marketingu czy ubezpieczeń. Dzięki tak bogatej ofercie kształcenia będziesz miał szansę rozwijać się na kilku polach jednocześnie oraz zdobyć gruntowne i wszechstronne wykształcenie.

W trakcie studiów zapoznasz się także z działaniem nowoczesnych technologi informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku logistyka w gospodarce będziesz miał wszechstronne wykształcenie z obszaru kilku dziedzin nauki. Zdobyte kwalifikacje i umiejętności praktyczne sprawią, że z powodzeniem znajdziesz rozwijającą i perspektywiczną pracę. Jako absolwent będziesz mógł pracować w działach zaopatrzenia, dystrybucji, czy zarządzania jakością w różnorodnych przedsiębiorstwach.

Idealnie sprawdzisz się także na stanowiskach menedżerskich, na przykład jako kierownik magazynu czy w sektorze organizacji dostaw. Ze względu na prężne rozwijanie się branży logistycznej na całym świecie będziesz miał szansę na rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Po ukończeniu tych prestiżowych studiów zyskasz także wszelkie kompetencje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że logistyka w gospodarce to studia drugiego stopnia, wszyscy kandydaci muszą przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGISTYKA W GOSPODARCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Kierunek logistyka w gospodarce prowadzony jest przez:

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA W GOSPODARCE:

 • umiejętność nadzorowania i analizowania procesów logistycznych
 • umiejętność rozwiązywania problemów logistycznych
 • umiejętność zarządzania kapitałem przedsiębiorstw
 • umiejętność zarządzania podmiotami gospodarczymi
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 • znajomość podstaw marketingu
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA W GOSPODARCE:

 • dział zaopatrzenia
 • dział dystrybucji
 • dział zarządzania jakością
 • kierownik magazynu
 • sektor organizacji dostaw
 • przedsiębiorstwa handlowe
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • przedsiębiorstwa usługowe
 • stanowiska kierownicze
 • własna działalność gospodarcza
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA W GOSPODARCE

Komentarze (0)