Depozyty, kredyty, lokaty, oszczędności, konta walutowe i całe mnóstwo innych haseł z zakresu finansów to domena bankowości. Dziś banki to instytucje, które chronią zasoby pieniężne swoich klientów i dbają o komfort oraz bezpieczeństwo naszych finansów. Nie bez powodu powiedzenie „masz to jak w banku” oznacza konkretne zapewnienie o powodzeniu misji – taka jest rola najstarszych instytucji finansowych na świecie.
W trakcie rewolucji cyfrowej, która wciąż postępuje, banki przechodzą przez gruntowny proces digitalizacji, dlatego na rynku pracy wciąż poszukuje się specjalistów, wyróżniających się multikompetencjami finansowymi, tj. ekspertów finansowych posiadających doświadczenie w zarządzaniu i wdrażaniu systemów informatycznych.
Współczesny klient może rozwiązać wszystkie kwestie związane z finansami online – stąd mocne zapotrzebowanie na profesjonalistów, którzy zadbają o to, aby pakiet usług i produktów bankowych odpowiadał na oczekiwania konsumentów.
1. Typ i tryb studiów
Kierunek bankowość i finanse cyfrowe jest dostępny jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni finansowana przez państwo.
Taka forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą i mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którzy ukończą ten kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.
Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe oscyluje wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi, ścisłymi i informatycznymi. Studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości.
W czasie studiów poznasz także nowoczesne technologie cyfrowe i dowiesz się więcej na temat ich zastosowania w biznesie. Program nauczania zakłada także realizacje interesujących przedmiotów, takich jak:
-
finanse przedsiębiorstw
-
rynki i produkty finansowe
-
gospodarka cyfrowa
-
struktury danych i algorytmy
-
analiza finansowa
Ponadto, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku bankowość i finanse cyfrowe, studenci będą mieli okazję wykształcić cenne umiejętności praktyczne. Na licznych zajęciach warsztatowych nauczysz się zasad tworzenia analiz finansowych i prowadzenia ksiąg rachunkowych. Co więcej, poznasz nowoczesne technologie informatyczne i ich zastosowanie w branży finansowej.
Oprócz zajęć kierunkowych, program kształcenia zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej, co zwiększy twoje szanse na karierę międzynarodową.
4. Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe to edukacyjny plan na Twoją przyszłość, jeśli interesuje Cię sytuacja na rynku finansowym nie tylko w Polsce, ale również w skali międzynarodowej. Intrygują Cię zjawiska finansowe? Chcesz dowiedzieć się, jakie są relacje między instytucjami finansowymi w kraju? Marzysz o tym, aby zgłębić tajniki rozwoju gospodarczego i zaprojektować najlepszy plan finansowy dla podmiotów gospodarczych?
Nie czekaj i aplikuj na prestiżowy kierunek, który pozwoli Ci zdobyć kwalifikacje z zakresu finansów oraz kompetencje cyfrowe. Twoim partnerem merytorycznym będą: mBank SA i Accenture Sp. z o.o.
5. Gdzie studiować bankowość i finanse cyfrowe
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bankowość i finanse cyfrowe: