Bankowość i finanse cyfrowe

Bankowość i finanse cyfrowe

Bankowość i finanse cyfrowe studia - kierunek studiów

Depozyty, kredyty, lokaty, oszczędności, konta walutowe i całe mnóstwo innych haseł z zakresu finansów to domena bankowości. Dziś banki to instytucje, które chronią zasoby pieniężne swoich klientów i dbają o komfort oraz bezpieczeństwo naszych finansów. Nie bez powodu powiedzenie „masz to jak w banku” oznacza konkretne zapewnienie o powodzeniu misji – taka jest rola najstarszych instytucji finansowych na świecie. W trakcie rewolucji cyfrowej, która wciąż postępuje, banki przechodzą przez gruntowny proces digitalizacji, dlatego na rynku pracy wciąż poszukuje się specjalistów, wyróżniających się multikompetencjami finansowymi, tj. ekspertów finansowych posiadających doświadczenie w zarządzaniu i wdrażaniu systemów informatycznych. Współczesny klient może rozwiązać wszystkie kwestie związane z finansami online – stąd mocne zapotrzebowanie na profesjonalistów, którzy zadbają o to, aby pakiet usług i produktów bankowych odpowiadał na oczekiwania konsumentów. 

 

Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe to edukacyjny plan na Twoją przyszłość, jeśli interesuje Cię sytuacja na rynku finansowym nie tylko w Polsce, ale również w skali międzynarodowej. Intrygują Cię zjawiska finansowe? Chcesz dowiedzieć się, jakie są relacje między instytucjami finansowymi w kraju? Marzysz o tym, aby zgłębić tajniki rozwoju gospodarczego i zaprojektować najlepszy plan finansowy dla podmiotów gospodarczych? Nie czekaj i aplikuj na prestiżowy kierunek, który pozwoli Ci zdobyć kwalifikacje z zakresu finansów oraz kompetencje cyfrowe. Twoim partnerem merytorycznym będą: mBank SA i Accenture Sp. z o.o.
 
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Bankowość i finanse cyfrowe to ogromna szansa, aby uzupełnić lukę na rynku pracy. Jako absolwent tego kierunku odpowiesz na zapotrzebowanie pracodawców, którzy szukają wykwalifikowanych specjalistów ds. finansów o silnie rozwiniętych kompetencjach cyfrowych. Zdobędziesz wartościową wiedzę z zakresu subdyscyplinarności finansów oraz zrozumiesz ich znaczenie w nierzadko długotrwałym procesie rozwoju gospodarczego. Dowiesz się, jak kształtują się zjawiska ekonomiczne i finansowe zarówno w Polsce, jak i za granicą, co łączy gospodarkę realną z systemami finansowymi oraz gdzie należy szukać współzależności między instytucjami finansowymi. Ponadto poznasz metodologię badań finansowych, będziesz w stanie rzetelnie analizować zjawiska i stosunki finansowe, prognozować, przeprowadzać symulacje finansowe, opisywać systemy i instytucje finansowe oraz wyjaśniać procesy, które zachodzą między nimi. Co więcej, staniesz się ekspertem, który zna wszystkie usługi i produkty finansowe z obszaru inwestycyjnego, bankowego oraz ubezpieczeniowego oraz zasady ich analizy. Z łatowścią zinterpretujesz zjawiska finansowe, będziesz analizować przedsięwzięcia gospodarcze według wytycznych finansowych i rekomendować właściwe rozwiązania dla największych instytucji finansowych w kraju i za granicą. 
 
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe? Jako wykwalifikowany specjalista ds. finansów, który zna i rozumie mechanizmy działania rynku finansowego zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej, doskonale poradzisz sobie na stanowisku menadżera produktów i usług w bankach i innych instytucjach finansowych. Ponadto świetnie sprawdzisz się jako pracownik firm konsultingowych czy wsparcie podmiotów współpracujących z instytucjami finansowymi. Bardzo dobrą alternatywą jest podjęcie zawodowego wyzwania w dziedzinie pośrednictwa finansowego. Co więcej, z pewnością znajdziesz zatrudnienie jako referent bankowości, opiekun lub doradca klienta, analityk biznesowy w instytucjach finansowych, ekspert funkcjonalny czy projektant pakietów usług finansowych. Ponadto możesz zaplanować swoją karierę w obszarze usług IT w finansach, tj. jako analityk systemów informatycznych, konsultant ds. systemów informatycznych oraz specjalista ds. oprogramowania i wdrażania systemów informatycznych. 

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek bankowość i finanse cyfrowe na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język angielski, język polski, matematyka, informatyka, fizyka, geografia, historia lub WOS.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku bankowość i finanse cyfrowe

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując bankowość i finanse cyfrowe?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • subdyscyplinarności finansów oraz ich znaczenia w procesie rozwoju gospodarczego
 • kształtowania zjawisk finansowych i ekonomicznych zarówno w kraju, jak i za granicą
 • powiązań między gospodarką realną a systemem finansowym, jak również relacji między instytucjami finansowymi
 • metodologii, narzędzi badań oraz analityki finansowej – zjawisk, wzajemnych stosunków podmiotów gospodarczych, prognozowania oraz wdrażania symulacji finansowych
 • sposobów pozyskiwania danych jakościowych i ilościowych, które pozwalają na opisywanie systemów i instytucji finansowych
 • celów i struktury funkcjonowania systemów finansowych
 • przyczyn, przebiegu i konsekwencji zmian w systemach finansowych
 • usług i produktów finansowych, tj. bankowych, inwestycyjnych oraz ubezpieczeniowych, jak również potrafi dokonać ich analizy
 • interpretacji zjawisk finansowych oraz analizy przedsięwzięć gospodarczych
 • analizy problemów informatycznych, wykorzystując techniki algorytmiczne
 • norm prawnych, zawodowych i etycznych w rozwiązywaniu problemów finansowych i IT
 • dokonywania analizy ilościowej i projektowania wniosków jakościowych
 • identyfikacji problemów finansowych w instytucjach publicznych i prywatnych
 • rzetelnego wykonywania zadań związanych z kwestiami finansowymi

Jak wyglądają studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe ?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek bankowość i finanse cyfrowe jest dostępny jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni finansowana przez państwo. Taka forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą i mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którzy ukończą ten kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe oscyluje wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi, ścisłymi i informatycznymi. Studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości. W czasie studiów poznasz także nowoczesne technologie cyfrowe i dowiesz się więcej na temat ich zastosowania w biznesie. Program nauczania zakłada także realizacje interesujących przedmiotów, takich jak:

 • finanse przedsiębiorstw
 • rynki i produkty finansowe
 • gospodarka cyfrowa
 • struktury danych i algorytmy
 • analiza finansowa

Ponadto, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku bankowość i finanse cyfrowe, studenci będą mieli okazję wykształcić cenne umiejętności praktyczne. Na licznych zajęciach warsztatowych nauczysz się zasad tworzenia analiz finansowych i prowadzenia ksiąg rachunkowych. Co więcej, poznasz nowoczesne technologie informatyczne i ich zastosowanie w branży finansowej.

Oprócz zajęć kierunkowych, program kształcenia zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej, co zwiększy twoje szanse na karierę międzynarodową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe?

Kierunek bankowość i finanse cyfrowe można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Nauka na studiach pierwszego stopnia trwa trzy lata, czyli sześć semestrów i kończy się uzyskaniem tytułu magistra. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się egzaminem dyplomowym, po którym będziesz mógł pochwalić się tytułem magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE STUDIA I STOPNIA

BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE STUDIA II STOPNIA

Gdzie będziesz pracował po kierunku bankowość i finanse cyfrowe?

Absolwent kierunku bankowość i finanse cyfrowe znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik banków oraz innych instytucji finansowych
 • pracownik firm konsultingowych
 • pracownik firm, które współpracują z instytucjami finansowymi
 • referent bankowośc, pośrednik finansowy oraz menadżer produktu
 • projektant pakietów usług finansowych 
 • doradca lub opiekun klienta banku
 • pracownik instytucji finansowych zajmujących się analityką biznesową
 • ekspert funkcjonalny
 • asystent kierownika projektu
 • analityk systemów informatycznych
 • specjalista ds. wdrażania systemów informatycznych oraz ich oprogramowania
 • konsultant ds. systemów informatycznych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE

Komentarze (0)