Bankowość i finanse cyfrowe
Łódź
POKAŻ
Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | bankowość i finanse cyfrowe - uczelnie >
Bankowość i finanse cyfrowe to kierunek, który stanowi aktywną odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Dziś bowiem wysoce rozwinięte kompetencje finansowe muszą iść w parze z wiedzą na temat cyfryzacji, która w szczególny sposób sektora bankowego. Studenci poznają więc nowoczesne narzędzia, które pokażą jak skutecznie posługiwać się zdobyczami współczesnej cyfryzacji.
Specjalności
Współczesne studia z bankowości i finansów cyfrowych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku bankowość i finanse cyfrowe: bankowość 4.0, it w finansach, finanse cyfrowe.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku bankowość i finanse cyfrowe najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, fizyka, matematyka, informatyka, język angielski, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Podczas kształcenia można dowiedzieć się więc, jak interpretować najważniejsze zjawiska finansowe, wykonywać analizy ilościowe czy pozyskiwać różnorodne dane. Po zakończeniu nauki absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w różnorodnych instytucjach finansowych – bankach czy też firmach ubezpieczeniowych.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
W trakcie rewolucji cyfrowej, która wciąż postępuje, banki przechodzą przez gruntowny proces digitalizacji, dlatego na rynku pracy wciąż poszukuje się specjalistów, wyróżniających się multikompetencjami finansowymi, tj. ekspertów finansowych posiadających doświadczenie w zarządzaniu i wdrażaniu systemów informatycznych.
Współczesny klient może rozwiązać wszystkie kwestie związane z finansami online – stąd mocne zapotrzebowanie na profesjonalistów, którzy zadbają o to, aby pakiet usług i produktów bankowych odpowiadał na oczekiwania konsumentów.
Kierunek bankowość i finanse cyfrowe jest dostępny jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni finansowana przez państwo.
Taka forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą i mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którzy ukończą ten kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.
Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program kształcenia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe oscyluje wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi, ścisłymi i informatycznymi. Studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości.
W czasie studiów poznasz także nowoczesne technologie cyfrowe i dowiesz się więcej na temat ich zastosowania w biznesie. Program nauczania zakłada także realizacje interesujących przedmiotów, takich jak:
Ponadto, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.
Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku bankowość i finanse cyfrowe, studenci będą mieli okazję wykształcić cenne umiejętności praktyczne. Na licznych zajęciach warsztatowych nauczysz się zasad tworzenia analiz finansowych i prowadzenia ksiąg rachunkowych. Co więcej, poznasz nowoczesne technologie informatyczne i ich zastosowanie w branży finansowej.
Oprócz zajęć kierunkowych, program kształcenia zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej, co zwiększy twoje szanse na karierę międzynarodową.
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bankowość i finanse cyfrowe:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Kierunek bankowość i finanse cyfrowe można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Nauka na studiach pierwszego stopnia trwa trzy lata, czyli sześć semestrów i kończy się uzyskaniem tytułu magistra. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się egzaminem dyplomowym, po którym będziesz mógł pochwalić się tytułem magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia