EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszym, nowoczesnym i szybko rozwijającym się świecie niezwykle ważne jest aby nieustannie zdobywać kwalifikacje w różnych dziedzinach. Rynek pracy stoi otworem przed ludźmi, którzy są elastyczni i potrafią wykorzystywać umiejętności z różnorodnych dyscyplin.
Jeżeli masz świadomość tego, że wszechstronne wykształcenie i wielopłaszczyznowa wiedza z rozmaitych gałęzi nauki jest kluczem do sukcesu, a dodatkowo przedmioty ścisłe nigdy nie sprawiały Ci problemów, to studia na kierunku ekonometria i analityka danych są właśnie dla Ciebie! Ekonometria i analityka danych to nowoczesny kierunek, który jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Jego niekwestionowaną zaletą jest interdyscyplinarność, czyli połączenie wielu obszarów wiedzy z takich dziedzin jak ekonomia, informatyka i matematyka. Jeżeli zawsze chciałeś rozwijać się na tym polu, ale nie potrafiłeś wybrać jednej spośród trzech dziedzin, to idealnym rozwiązaniem będą dla Ciebie studia, na których zdobędziesz gruntowną wiedzę z każdej z nich.
 
Czego nauczysz się na kierunku ekonometria i analityka danych?
 
Przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności w wielu dziedzinach nauki. Wykwalifikowana kadra akademicka na różnorodnych wykładach i zajęciach przekaże Ci wiedzę teoretyczną niezbędną do zdobywania dalszych kwalifikacji.
Jako student tego niezwykle nowatorskiego i elitarnego kierunku będziesz mógł sam ustalać swoją ścieżkę naukową, poprzez wybór interesujących Cię przedmiotów z bogatej oferty zajęć dodatkowych. W toku studiów rozwiniesz swoje zdolności analityczne i zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat procesów zachodzących w gospodarce. Ponadto będziesz miał możliwość samodzielnego projektowania symulacyjnych modeli ekonometrycznych, co na pewno zaprocentuje w twojej przyszłej karierze zawodowej.
Zaznajomisz się także z technologiami informatycznymi i nauczysz się podstaw programowania, która to umiejętność jest niezwykle ceniona przez pracodawców. Dodatkowo dla studentów przewidziane są zajęcia z języka angielskiego na poziomie B2 oscylujące wokół specjalistycznej terminologii, której poznanie jest niezbędne w branży. Podniesienie umiejętności językowych pozwoli Ci także na podjęcie pracy na arenie międzynarodowej. Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata, a niewielki limit miejsc sprawia, że jest to kierunek niezwykle elitarny.
 
Jaka praca po studiach?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku ekonometria i analityka danych będziesz mógł podjąć prace we wszystkich firmach, w których wymagana jest wiedza z zakresu matematyki, ekonomi, statystyki i i informatyki. Będziesz mógł pracować jako analityk w różnorodnych instytucjach, takich jak: banki, agencje marketingowe, firmy konsultingowe czy ośrodki przetwarzania danych.
Jako absolwent tego kierunku staniesz się specjalistą od zarządzania ryzykiem. Znajdziesz także zatrudnienie we wszystkich obszarach, w których ceniona jest umiejętność programowania i przetwarzania danych. Dzięki znajomości specjalistycznego języka angielskiego na poziomie zaawansowanych bez problemu podejmiesz prace poza granicami kraju.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem na kierunku ekonometria i analityka danych przede wszystkim powinieneś zdać maturę rozszerzoną z matematyki. Równie ważne przedmioty to: informatyka, geografia i język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC EKONOMETRIE I ANALITYKĘ DANYCH

 • modelowanie i prognozowanie rynków finansowych
 • analizowanie danych
 • podstawy  programowania
 • metody ekonometryczne i statystyczne
 • praktyczne zastosowanie wiedzy ekonomicznej, matematycznej i informatycznej
 • specjalistyczny  język angielski na poziomie B2

Jak wyglądają studia na kierunku ekonometria i analityka danych?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek ekonometria i analityka danych można realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godiznach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Dlatego też, ta opcja kształcenia będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i studiowaniu.

Program nauczania na kierunku ekonometria i analityka danych porusza kwestie związane z naukami ekonomicznymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie właśnie z tego obszaru tematycznego.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku ekonometria i analityka danych będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, ale jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę z zakresu matematyki i informatyki. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • ekonometria
 • mikroekonometria
 • algebra liniowa
 • metody analiz sektorowych
 • ekonometria stosowana

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat finansów i rachunkowości oraz poznasz różnorodne rynki finansowe. Ponadto, poznasz podstawy prawa i nauczysz się stosować regulacje prawne w swojej codziennej pracy zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek ekonometria i analityka danych będą miały okazję zdobyć cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów poznasz narzędzia i metody ilościowe i nauczysz się analizy matematycznej oraz zaawansowanej analizy danych. Co więcej, będziesz miał możliwość korzystania z nowoczesnych programów informatycznych, stosowanych na co dzień w branży ekonomicznej.

Jako student, nauczysz się również podstaw programowania i tworzenia baz danych. Program kształcenia zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek ekonometria i analityka danych można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

 • analityk w różnorodnych instytucjach
 • członek zespołów analitycznych w instytucjach finansowych
 • specjalista do spraw analizy ryzyka
 • programista

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

Komentarze (0)