EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH studia-kierunek studiów

 
W dzisiejszym, nowoczesnym i szybko rozwijającym się świecie niezwykle ważne jest aby nieustannie zdobywać kwalifikacje w różnych dziedzinach. Rynek pracy stoi otworem przed ludźmi, którzy są elastyczni i potrafią wykorzystywać umiejętności z różnorodnych dyscyplin.
Jeżeli masz świadomość tego, że wszechstronne wykształcenie i wielopłaszczyznowa wiedza z rozmaitych gałęzi nauki jest kluczem do sukcesu, a dodatkowo przedmioty ścisłe nigdy nie sprawiały Ci problemów, to studia na kierunku ekonometria i analityka danych są właśnie dla Ciebie! Ekonometria i analityka danych to nowoczesny kierunek, który jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Jego niekwestionowaną zaletą jest interdyscyplinarność, czyli połączenie wielu obszarów wiedzy z takich dziedzin jak ekonomia, informatyka i matematyka. Jeżeli zawsze chciałeś rozwijać się na tym polu, ale nie potrafiłeś wybrać jednej spośród trzech dziedzin, to idealnym rozwiązaniem będą dla Ciebie studia, na których zdobędziesz gruntowną wiedzę z każdej z nich.
 
Czego nauczysz się na kierunku ekonometria i analityka danych?
 
Przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności w wielu dziedzinach nauki. Wykwalifikowana kadra akademicka na różnorodnych wykładach i zajęciach przekaże Ci wiedzę teoretyczną niezbędną do zdobywania dalszych kwalifikacji.
Jako student tego niezwykle nowatorskiego i elitarnego kierunku będziesz mógł sam ustalać swoją ścieżkę naukową, poprzez wybór interesujących Cię przedmiotów z bogatej oferty zajęć dodatkowych. W toku studiów rozwiniesz swoje zdolności analityczne i zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat procesów zachodzących w gospodarce. Ponadto będziesz miał możliwość samodzielnego projektowania symulacyjnych modeli ekonometrycznych, co na pewno zaprocentuje w twojej przyszłej karierze zawodowej.
Zaznajomisz się także z technologiami informatycznymi i nauczysz się podstaw programowania, która to umiejętność jest niezwykle ceniona przez pracodawców. Dodatkowo dla studentów przewidziane są zajęcia z języka angielskiego na poziomie B2 oscylujące wokół specjalistycznej terminologii, której poznanie jest niezbędne w branży. Podniesienie umiejętności językowych pozwoli Ci także na podjęcie pracy na arenie międzynarodowej. Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata, a niewielki limit miejsc sprawia, że jest to kierunek niezwykle elitarny.
 
Jaka praca po studiach?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku ekonometria i analityka danych będziesz mógł podjąć prace we wszystkich firmach, w których wymagana jest wiedza z zakresu matematyki, ekonomi, statystyki i i informatyki. Będziesz mógł pracować jako analityk w różnorodnych instytucjach, takich jak: banki, agencje marketingowe, firmy konsultingowe czy ośrodki przetwarzania danych.
Jako absolwent tego kierunku staniesz się specjalistą od zarządzania ryzykiem. Znajdziesz także zatrudnienie we wszystkich obszarach, w których ceniona jest umiejętność programowania i przetwarzania danych. Dzięki znajomości specjalistycznego języka angielskiego na poziomie zaawansowanych bez problemu podejmiesz prace poza granicami kraju.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem na kierunku ekonometria i analityka danych przede wszystkim powinieneś zdać maturę rozszerzoną z matematyki. Równie ważne przedmioty to: informatyka, geografia i język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Kierunek ekonometria i analityka danych prowadzony jest przez:

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC EKONOMETRIE I ANALITYKĘ DANYCH

  • modelowanie i prognozowanie rynków finansowych
  • analizowanie danych
  • podstawy  programowania
  • metody ekonometryczne i statystyczne
  • praktyczne zastosowanie wiedzy ekonomicznej, matematycznej i informatycznej
  • specjalistyczny  język angielski na poziomie B2

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

  • analityk w różnorodnych instytucjach
  • członek zespołów analitycznych w instytucjach finansowych
  • specjalista do spraw analizy ryzyka
  • programista

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

Komentarze (0)