EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

Studia na kierunku ekonometria i analityka danych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Ekonometria i analityka danych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH studia - kierunek studiów

Studia na kierunku ekonometria i analityka danych to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku ekonometria i analityka danych
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku ekonometria i analityka danych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | ekonometria i analityka danych - uczelnie >

Opis kierunku

Ekonometria i analityka danych to studia dedykowane umysłom ścisłym, które nie boją się wyzwań, jakie stawia królowa nauk, czyli matematyka. Studenci otrzymają również rozległą wiedzę z pogranicza nauk ekonomicznych oraz poznają najważniejsze procesy zachodzące we współczesnej gospodarce.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku ekonometria i analityka danych najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, informatyka, język angielski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studenci uczestniczyć będą również w szeregu zajęć praktycznych, dzięki którym dowiedzą się między innymi, jak wykonywać symulacyjne modele ekonometryczne. W toku studiów znajdzie się również miejsce na zaznajomienie z technologiami informatycznymi! Absolwenci ekonometrii i analityki danych znajdą zatrudnienie w firmach o różnorodnych profilach działalności.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku ekonometria i analityka danych:

 • gografia,
 • informatyka,
 • język angielski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC EKONOMETRIE I ANALITYKĘ DANYCH

Czego nauczysz się na kierunku ekonometria i analityka danych?
Przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności w wielu dziedzinach nauki. Wykwalifikowana kadra akademicka na różnorodnych wykładach i zajęciach przekaże Ci wiedzę teoretyczną niezbędną do zdobywania dalszych kwalifikacji.
Jako student tego niezwykle nowatorskiego i elitarnego kierunku będziesz mógł sam ustalać swoją ścieżkę naukową, poprzez wybór interesujących Cię przedmiotów z bogatej oferty zajęć dodatkowych
W toku studiów rozwiniesz swoje zdolności analityczne i zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat procesów zachodzących w gospodarce
Ponadto będziesz miał możliwość samodzielnego projektowania symulacyjnych modeli ekonometrycznych, co na pewno zaprocentuje w twojej przyszłej karierze zawodowej. 
Zaznajomisz się także z technologiami informatycznymi i nauczysz się podstaw programowania, która to umiejętność jest niezwykle ceniona przez pracodawców.
Dodatkowo dla studentów przewidziane są zajęcia z języka angielskiego na poziomie B2 oscylujące wokół specjalistycznej terminologii, której poznanie jest niezbędne w branży.
Podniesienie umiejętności językowych pozwoli Ci także na podjęcie pracy na arenie międzynarodowej. Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata, a niewielki limit miejsc sprawia, że jest to kierunek niezwykle elitarny.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • modelowanie i prognozowanie rynków finansowych
 • analizowanie danych
 • podstawy  programowania
 • metody ekonometryczne i statystyczne
 • praktyczne zastosowanie wiedzy ekonomicznej, matematycznej i informatycznej
 • specjalistyczny  język angielski na poziomie B2

Jak wyglądają studia na kierunku ekonometria i analityka danych?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek ekonometria i analityka danych można realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godiznach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Dlatego też, ta opcja kształcenia będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i studiowaniu.

 

Studia na kierunku ekonometria i analityka danych możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania na kierunku ekonometria i analityka danych porusza kwestie związane z naukami ekonomicznymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie właśnie z tego obszaru tematycznego.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku ekonometria i analityka danych będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, ale jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę z zakresu matematyki i informatyki.

W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • ekonometria
 • mikroekonometria
 • algebra liniowa
 • metody analiz sektorowych
 • ekonometria stosowana

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat finansów i rachunkowości oraz poznasz różnorodne rynki finansowe. Ponadto, poznasz podstawy prawa i nauczysz się stosować regulacje prawne w swojej codziennej pracy zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek ekonometria i analityka danych będą miały okazję zdobyć cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów poznasz narzędzia i metody ilościowe i nauczysz się analizy matematycznej oraz zaawansowanej analizy danych.

Co więcej, będziesz miał możliwość korzystania z nowoczesnych programów informatycznych, stosowanych na co dzień w branży ekonomicznej.

Jako student, nauczysz się również podstaw programowania i tworzenia baz danych. Program kształcenia zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszym, nowoczesnym i szybko rozwijającym się świecie niezwykle ważne jest aby nieustannie zdobywać kwalifikacje w różnych dziedzinach. Rynek pracy stoi otworem przed ludźmi, którzy są elastyczni i potrafią wykorzystywać umiejętności z różnorodnych dyscyplin.
Jeżeli masz świadomość tego, że wszechstronne wykształcenie i wielopłaszczyznowa wiedza z rozmaitych gałęzi nauki jest kluczem do sukcesu, a dodatkowo przedmioty ścisłe nigdy nie sprawiały Ci problemów, to studia na kierunku ekonometria i analityka danych są właśnie dla Ciebie!
Ekonometria i analityka danych to nowoczesny kierunek, który jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Jego niekwestionowaną zaletą jest interdyscyplinarność, czyli połączenie wielu obszarów wiedzy z takich dziedzin jak ekonomia, informatyka i matematyka.
Jeżeli zawsze chciałeś rozwijać się na tym polu, ale nie potrafiłeś wybrać jednej spośród trzech dziedzin, to idealnym rozwiązaniem będą dla Ciebie studia, na których zdobędziesz gruntowną wiedzę z każdej z nich.
 
5. Gdzie studiować ekonometrię i analitykę danych

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek ekonometria i analityka danych:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku ekonometria i analityka danych trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek ekonometria i analityka danych można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

Jaka praca po studiach?
Po ukończeniu studiów na kierunku ekonometria i analityka danych będziesz mógł podjąć prace we wszystkich firmach, w których wymagana jest wiedza z zakresu matematyki, ekonomi, statystyki i i informatyki.
Będziesz mógł pracować jako analityk w różnorodnych instytucjach, takich jak: banki, agencje marketingowe, firmy konsultingowe czy ośrodki przetwarzania danych.
Jako absolwent tego kierunku staniesz się specjalistą od zarządzania ryzykiem. Znajdziesz także zatrudnienie we wszystkich obszarach, w których ceniona jest umiejętność programowania i przetwarzania danych.
Dzięki znajomości specjalistycznego języka angielskiego na poziomie zaawansowanych bez problemu podejmiesz prace poza granicami kraju.
 
Absolwent kierunku ekonometria i analiza danych znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • analityk w różnorodnych instytucjach
 • członek zespołów analitycznych w instytucjach finansowych
 • specjalista do spraw analizy ryzyka
 • programista

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekonometria i analityka danych studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekonometria i analityka danych studia I stopnia

Ekonometria i analityka danych studia II stopnia

Zobacz inne kierunki ekonomiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku ekonometria i analityka danych

Miasta, które oferują studia na kierunku EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi otwarte Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski

Komentarze (0)