Inwestycje i nieruchomości

Inwestycje i nieruchomości

Inwestycje i nieruchomości studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Przynależność do świata biznesu wiąże się z podejmowaniem ciągłego ryzyka i koniecznością sprostania coraz to nowym zadaniom. Owe zagrożenia są szczególnie widoczne podczas obrotu nieruchomościami o ogromnej wartości pieniężnej. Studia na kierunku inwestycje i nieruchomości są swoistą odpowiedzią na zainteresowanie przyszłych studentów kształceniem w kierunku nauk ekonomicznych i prawnych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów finansowych obu tych odłamów wiedzy. Zawsze marzyłeś o karierze inwestora, pnącego się sukcesywnie po drabinie społecznego prestiżu i bogactwa? W jednym palcu masz podstawowe kompetencje matematyczne, które staną się później językiem ekonomii? Rodzice przy wydzielaniu kieszonkowego ciągle powtarzali ci, że urodziłeś się z żyłką do biznesu? Twierdząca odpowiedź na większość pytań może stanowić doskonały wstęp do przygody ze studiami na kierunku inwestycje i nieruchomości!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku inwestycje i nieruchomości? Naukę rozpoczniesz od teoretycznych wykładów, mających na celu przypomnienie ci wyniesionej z poprzednich lat edukacji wiedzy matematycznej i o przedsiębiorczości. Kiedy opanujesz już podstawy stanowiące fundament dalszej nauki, w miarę kształcenia na tym kierunku będziesz oswajał się ze specjalistycznym językiem ekonomicznym, , dzięki któremu będziesz miał większe szansę na porozumienie się z innymi ludźmi biznesu i nawiązanie niezwykle cennych w tym świecie kontaktów. Zajęcia warsztatowe oparte na współpracy uświadomią cię, jak ważna jest umiejętność skutecznej pracy w grupie jednocześnie znacznie poszerzając twoje kompetencje interpersonalne i z zakresu przeprowadzania efektywnych negocjacji. Zrozumiesz również wszelkie zasady włączania nieruchomości do portfela inwestycyjnego oraz przeprowadzania rachunku oceny ekonomicznej efektywności inwestycji, abyś mógł stać się świadomym inwestorem na przyszłym rynku gospodarczym.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku inwestycje i nieruchomości? Zakres wyboru będzie proporcjonalnie duży do wiedzy, którą wyniesiesz ze studiów. Podejmiesz pracę w organach administracji państwowej i jednostkach samorządu terytorialnego, gdzie nieocenione okażą się twoje umiejętności matematyczne i logiczne myślenie. Podobne kompetencje przydadzą ci się w pracy we wszelkich instytucjach finansowych takich jak banki, urzędy skarbowe, czy firmy konsultingowe. Jednostki zarządzania nieruchomościami otworzą ci furtkę do kariery związanej z ciągłym analizowaniem światowego rynku nieruchomości, przewidywaniem tendencji i kształceniem umiejętności handlowych. Będzie na ciebie czekała możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, co pozwoli ci na stanie się świadomym i niezależnym inwestorem zajmującym się nieruchomościami bądź czymkolwiek innym, co uznasz za najbardziej dochodowe.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku inwestycje i nieruchomości, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Łódzkim brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ścieżki kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość w biznesie

Specjalności na kierunku gospodarka przestrzenna

Ścieżki kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inwestycje i nieruchomości

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • przeprowadzania rachunku oceny ekonomicznej efektywności inwestycji
  • posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku kształcenia
  • korzystania z rozwiązań informatycznych
  • współdziałania i pracy w grupie
  • zasad włączania nieruchomości do portfela inwestycyjnego

Jak wyglądają studia na kierunku inwestycje i nieruchomości?

 

1. Typ i tryb studiów

Studenci, którzy zdecydują się podjąć naukę na kierunku inwestycje i nieruchomości zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

Powyższy kierunek można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja jest skierowana do osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie kształcenia oraz połączeniu nauki z innymi aktywnościami, to wybierz studia zaoczne, na których zajęcia odbywają się w formie weekendowych zjazdów.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku inwestycje i nieruchomości będzie oscylował wokół różnorodnych nauk, dzięki czemu będziesz miał okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie i przygotowanie zawodowe. Jako student zyskasz specjalistyczną wiedzę z zakresu:

  • ekonomii
  • prawa
  • finansów i rachunkowości
  • nauk administracyjnych

W czasie studiów, zapoznasz się ze specyfiką rynków nieruchomości oraz ich wzajemnych zależności. Ponadto, dowiesz się więcej na temat zagadnień z obszaru prawa gospodarczego i finansowego oraz nauczysz się stosować wybrane regulacje prawne w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku inwestycje i nieruchomości zdobędziesz szereg istotnych umiejętności praktycznych. Przede wszystkich, rozwiniesz swoje kompetencje z obszaru ekonomii i nauczysz się między innymi wyceny nieruchomości czy analizy ryzyka inwestycyjnego.

Ponadto, poznasz techniki zarządzania nieruchomościami oraz zagłębisz się w tematykę bankowości hipotecznej. Program kształcenia zakłada realizacje praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek inwestycje i nieruchomości można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI STUDIA I STOPNIA

INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inwestycje i nieruchomości

Absolwent kierunku inwestycje i nieruchomości znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • organach administracji państwowej i jednostkach samorządu terytorialnego
  • instytucjach i agencjach Unii Europejskiej
  • biurach pośrednictwa obrotu
  • jednostkach zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami
  • spółdzielniach mieszkaniowych
  • bankach, instytucjach finansowych, konsultingowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI

Komentarze (0)