KRYMINOLOGIA STOSOWANA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Fascynuje Cię świat z detektywistycznych powieści i filmów kryminalnych? Logiczne myślenie to twoja mocna strona, a rozwiązywanie zagadek sprawi Ci nieukrywaną przyjemność? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania i chciałbyś choć trochę zawodowo zbliżyć się do codzienności swoich idoli, takich jak Sherlock Holmes czy inni sławni detektywi to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

Kryminologia stosowana to niezwykle ciekawy i innowacyjny kierunek skierowany do wszystkich tych, którzy zawodowo chcieliby zająć się badaniem dowodów zbrodni i miejsc przestępstwa oraz dowiedzieć się w jaki sposób przeciwdziałać tego typu patologicznym zachowaniom. Przekonaj się, że studia to nie tylko długie i nudne wykłady oraz godziny spędzone nad książkami, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, dzięki której zdobędziesz nowe cenne umiejętności i rozwiniesz swoje pasje.

 

Czego nauczysz się na kierunku kryminologia stosowana?

 

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na wielopoziomową i bogatą dyscyplinę, jaką jest kryminologia stosowana. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które przybliżą Ci teorię oraz historie przestępczości. Ponadto, zapoznasz się z meandrami prawa karnego, którego znajomość jest niezbędna w tej branży. Co więcej, poznasz najnowsze technologie informatyczne, które stosowane są w codziennej pracy kryminologa.

Podczas nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoih zainteresowań i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na zwalczanie przestępczości ekonomicznej będziesz uczestniczył w zajęciach z podstaw prawa gospodarczego i nauczysz się w jaki sposób zwalczać przejawy korupcji. Natomiast ścieżka naukowa, zwalczanie cyberprzestępczości przygotuje cię do przeciwdziałania przestępstwom za pomocą sieci oraz wykrywania w cyberświecie różnych przejawów w zachowań naruszających prawo.

Poznasz także specjalistyczną terminologię branżową, której znajomość jest niezbędna do rozpoczęcia kariery w kryminalistyce. Dodatkowo, będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe, podczas lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku kryminologia stosowana będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu wielu aspektów wchodzących w skład tej złożonej dyscypliny. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w swoim zawodzie. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia zatrudnienia w służbach mundurowych takich, jak: Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, Straż Graniczna czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ponadto możesz pracować w firmach zajmujących się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych. Ponadto możesz zajmować się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni i przeciwdziałania zachowaniom kryminalnym za pomocą sieci informatycznych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku kryminologia stosowana powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, WOS, matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka lub geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KRYMINOLOGIA STOSOWANA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KRYMINOLOGIA STOSOWANA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINOLOGIA STOSOWANA:

 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość prawa karnego, gospodarczego i finansowego
 • znajomość cyberzagrożeń
 • znajomość psychologii sądowej
 • znajomość najnowszych technologii informatycznych, stosowanych w branży kryminalistycznej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KRYMINOLOGIA STOSOWANA STUDIA NIESTACJONARNE

KRYMINOLOGIA STOSOWANA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KRYMINOLOGIA STOSOWANA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINOLOGIA STOSOWANA:

 • służby mundurowe
 • Policja
 • Straż Graniczna
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • Służba Więzienna
 • firmy zajmujące się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KRYMINOLOGIA STOSOWANA

Komentarze (0)