Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | zjazdy, online |
Poziom studiów | studia podyplomowe |
Uczelnie
Studia na kierunku lub specjalności behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe - uczelnie >
Adresatami kierunku są wszyscy miłośnicy zwierząt, którzy chcieliby lepiej zrozumieć swoich pupili, zostać wolontariuszami w schronisku czy lecznicy, a także zawodowych weterynarzy, groomerów czy trenerów, którzy chcieliby zwiększyć wiedzę na temat swoich pacjentów i podopiecznych.
Kierunek behawiorystyka zwierząt jest przeważnie otwarty dla wszystkich absolwentów studiów I lub II stopnia. Kandydaci zwykle muszą jedynie wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. O akceptacji kandydatów najczęściej decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego warto wcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. W grupach może obowiązywać limit miejsc, a kierunek może zostać otworzony dopiero po osiągnięciu minimalnej liczby chętnych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Kierunek behawiorystyka zwierząt realizowany jest w trybie niestacjonarnym i online. W zależności od uczelni i programu zajęcia mogą być realizowane zarówno w salach wykładowych, jak i zdalnie za pomocą narzędzi do tego przeznaczonych. Słuchacze zdobywają niezbędną wiedzę naukową oraz mogą trenować swoje umiejętności praktyczne podczas ćwiczeń. Część zajęć może się wiązać z bezpośrednim kontaktem ze zwierzętami. Wśród kadry wykładowczej znajdują się zwykle wykwalifikowani pracownicy akademiccy, a także doświadczeni trenerzy czy behawioryści.
Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studenci kierunku behawiorystyka zwierząt zdobywają szeroką wiedzę pozwalającą na podjęcia pracy w charakterze trenera czy zooterapeuty. Mogą zapoznać się z podstawami anatomii i fizjologii oraz dowiedzieć się czym jest dobrostan zwierząt i jak go zapewnić. W trakcie zajęć mogą także zostać poruszone tematy weterynaryjne np. choroby, pierwsza pomoc, żywienie czy profilaktyka zdrowotna. Słuchacze mogą się dowiedzieć, w jaki sposób uczą się poszczególne zwierzęta oraz poznają metody szkoleniowe i techniki eliminowania zachowań niepożądanych.
Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku behawiorystyka zwierząt, to np.:
Studenci mogą nauczyć się pracy z różnymi gatunkami m.in. psami, kotami, końmi czy gryzoniami. Dowiadują się często, w jaki sposób zwierzęta komunikują się z ludźmi oraz jak okazują dyskomfort, stres czy agresję. Wśród poruszanych tematów mogą się także znaleźć zagadnienia związane z przygotowaniem np. psów do pracy z pacjentami podczas terapii. Dodatkowo słuchacze mogą zapoznać się z technikami szkolenia koni, a także ich ujeżdżania i opieki przed i po treningach.
Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci kierunku behawiorystyka zwierząt są przygotowani do pracy ze zwierzętami różnych gatunków m.in. kotów, psów i koni. Mogą pracować w roli zooterapeuty czy zoopsychologa, a także prowadzić różnego rodzaju zajęcia i treningi dla pupili. Studia mogą także pomóc zawodowym weterynarzom i osobom pracującym w lecznicach, które mają ciągły kontakt ze zwierzętami. Absolwenci mogą zająć się również przygotowaniem m.in. kotów, psów czy koni do roli terapeutów oraz kształtować psychikę domowych pupili i zwierząt hodowlanych. Mają możliwość pracy ze zwierzętami niebezpiecznymi i podejmować próby eliminacji niepożądanych zachowań.
Możliwości zatrudnienia po kierunku behawiorystyka zwierząt to m.in.:
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - STUDIA PODYPLOMOWE
Jestem na behawiorystce zwierząt na WSPA w Lublinie. Głównie zadecydowały o tym zajęcia online, nie spodziewałam się jakiś cudów po podyplomówce. Jednak przyznam się do błędu, bo w moim odczuciu jest cudownie. Dowiaduję się bardzo dużo ciekawych i przydatnych rzeczy. Moduł psy jest świetny, jestem bardzo szczęśliwa, że mogę uczestniczyć w tych zajęciach, nie traktuję tego jak przykry obowiązek tylko przyjemność :)
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|