BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - STUDIA PODYPLOMOWE

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

   Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

   Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

   Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

   Behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe

   Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy, online
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe - uczelnie >

   Adresatami kierunku są wszyscy miłośnicy zwierząt, którzy chcieliby lepiej zrozumieć swoich pupili, zostać wolontariuszami w schronisku czy lecznicy, a także zawodowych weterynarzy, groomerów czy trenerów, którzy chcieliby zwiększyć wiedzę na temat swoich pacjentów i podopiecznych.

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   Kierunek behawiorystyka zwierząt jest przeważnie otwarty dla wszystkich absolwentów studiów I lub II stopnia. Kandydaci zwykle muszą jedynie wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. O akceptacji kandydatów najczęściej decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego warto wcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. W grupach może obowiązywać limit miejsc, a kierunek może zostać otworzony dopiero po osiągnięciu minimalnej liczby chętnych.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT?

   Kierunek behawiorystyka zwierząt realizowany jest w trybie niestacjonarnym i online. W zależności od uczelni i programu zajęcia mogą być realizowane zarówno w salach wykładowych, jak i zdalnie za pomocą narzędzi do tego przeznaczonych. Słuchacze zdobywają niezbędną wiedzę naukową oraz mogą trenować swoje umiejętności praktyczne podczas ćwiczeń. Część zajęć może się wiązać z bezpośrednim kontaktem ze zwierzętami. Wśród kadry wykładowczej znajdują się zwykle wykwalifikowani pracownicy akademiccy, a także doświadczeni trenerzy czy behawioryści.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt możemy podzielić na:

   1. Typ

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku behawiorystyka zwierząt zdobywają szeroką wiedzę pozwalającą na podjęcia pracy w charakterze trenera czy zooterapeuty. Mogą zapoznać się z podstawami anatomii i fizjologii oraz dowiedzieć się czym jest dobrostan zwierząt i jak go zapewnić. W trakcie zajęć mogą także zostać poruszone tematy weterynaryjne np. choroby, pierwsza pomoc, żywienie czy profilaktyka zdrowotna. Słuchacze mogą się dowiedzieć, w jaki sposób uczą się poszczególne zwierzęta oraz poznają metody szkoleniowe i techniki eliminowania zachowań niepożądanych.

   Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku behawiorystyka zwierząt, to np.:

   • wprowadzenie do psychologii zwierząt
   • zwierzęta w schroniskach
   • etologia i behawior
   • szkolenie podstawowe konia

   Studenci mogą nauczyć się pracy z różnymi gatunkami m.in. psami, kotami, końmi czy gryzoniami. Dowiadują się często, w jaki sposób zwierzęta komunikują się z ludźmi oraz jak okazują dyskomfort, stres czy agresję. Wśród poruszanych tematów mogą się także znaleźć zagadnienia związane z przygotowaniem np. psów do pracy z pacjentami podczas terapii. Dodatkowo słuchacze mogą zapoznać się z technikami szkolenia koni, a także ich ujeżdżania i opieki przed i po treningach.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT?

   Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT?

   Absolwenci kierunku behawiorystyka zwierząt są przygotowani do pracy ze zwierzętami różnych gatunków m.in. kotów, psów i koni. Mogą pracować w roli zooterapeuty czy zoopsychologa, a także prowadzić różnego rodzaju zajęcia i treningi dla pupili. Studia mogą także pomóc zawodowym weterynarzom i osobom pracującym w lecznicach, które mają ciągły kontakt ze zwierzętami. Absolwenci mogą zająć się również przygotowaniem m.in. kotów, psów czy koni do roli terapeutów oraz kształtować psychikę domowych pupili i zwierząt hodowlanych. Mają możliwość pracy ze zwierzętami niebezpiecznymi i podejmować próby eliminacji niepożądanych zachowań.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku behawiorystyka zwierząt to m.in.:

   • terapeuta zwierzęcy
   • zooterapeuta
   • trener

   Zobacz inne kierunki weterynaryjne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   kalkulator maturalny

   matura 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2024

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (1)

   Karolina odpowiedz

   Jestem na behawiorystce zwierząt na WSPA w Lublinie. Głównie zadecydowały o tym zajęcia online, nie spodziewałam się jakiś cudów po podyplomówce. Jednak przyznam się do błędu, bo w moim odczuciu jest cudownie. Dowiaduję się bardzo dużo ciekawych i przydatnych rzeczy. Moduł psy jest świetny, jestem bardzo szczęśliwa, że mogę uczestniczyć w tych zajęciach, nie traktuję tego jak przykry obowiązek tylko przyjemność :)