BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - STUDIA PODYPLOMOWE

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy, online
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | behawiorystyka zwierząt - studia podyplomowe - uczelnie >

Adresatami kierunku są wszyscy miłośnicy zwierząt, którzy chcieliby lepiej zrozumieć swoich pupili, zostać wolontariuszami w schronisku czy lecznicy, a także zawodowych weterynarzy, groomerów czy trenerów, którzy chcieliby zwiększyć wiedzę na temat swoich pacjentów i podopiecznych.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek behawiorystyka zwierząt jest przeważnie otwarty dla wszystkich absolwentów studiów I lub II stopnia. Kandydaci zwykle muszą jedynie wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. O akceptacji kandydatów najczęściej decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego warto wcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. W grupach może obowiązywać limit miejsc, a kierunek może zostać otworzony dopiero po osiągnięciu minimalnej liczby chętnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT?

Kierunek behawiorystyka zwierząt realizowany jest w trybie niestacjonarnym i online. W zależności od uczelni i programu zajęcia mogą być realizowane zarówno w salach wykładowych, jak i zdalnie za pomocą narzędzi do tego przeznaczonych. Słuchacze zdobywają niezbędną wiedzę naukową oraz mogą trenować swoje umiejętności praktyczne podczas ćwiczeń. Część zajęć może się wiązać z bezpośrednim kontaktem ze zwierzętami. Wśród kadry wykładowczej znajdują się zwykle wykwalifikowani pracownicy akademiccy, a także doświadczeni trenerzy czy behawioryści.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt możemy podzielić na:

1. Typ

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku behawiorystyka zwierząt zdobywają szeroką wiedzę pozwalającą na podjęcia pracy w charakterze trenera czy zooterapeuty. Mogą zapoznać się z podstawami anatomii i fizjologii oraz dowiedzieć się czym jest dobrostan zwierząt i jak go zapewnić. W trakcie zajęć mogą także zostać poruszone tematy weterynaryjne np. choroby, pierwsza pomoc, żywienie czy profilaktyka zdrowotna. Słuchacze mogą się dowiedzieć, w jaki sposób uczą się poszczególne zwierzęta oraz poznają metody szkoleniowe i techniki eliminowania zachowań niepożądanych.

Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku behawiorystyka zwierząt, to np.:

 • wprowadzenie do psychologii zwierząt
 • zwierzęta w schroniskach
 • etologia i behawior
 • szkolenie podstawowe konia

Studenci mogą nauczyć się pracy z różnymi gatunkami m.in. psami, kotami, końmi czy gryzoniami. Dowiadują się często, w jaki sposób zwierzęta komunikują się z ludźmi oraz jak okazują dyskomfort, stres czy agresję. Wśród poruszanych tematów mogą się także znaleźć zagadnienia związane z przygotowaniem np. psów do pracy z pacjentami podczas terapii. Dodatkowo słuchacze mogą zapoznać się z technikami szkolenia koni, a także ich ujeżdżania i opieki przed i po treningach.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT?

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT?

Absolwenci kierunku behawiorystyka zwierząt są przygotowani do pracy ze zwierzętami różnych gatunków m.in. kotów, psów i koni. Mogą pracować w roli zooterapeuty czy zoopsychologa, a także prowadzić różnego rodzaju zajęcia i treningi dla pupili. Studia mogą także pomóc zawodowym weterynarzom i osobom pracującym w lecznicach, które mają ciągły kontakt ze zwierzętami. Absolwenci mogą zająć się również przygotowaniem m.in. kotów, psów czy koni do roli terapeutów oraz kształtować psychikę domowych pupili i zwierząt hodowlanych. Mają możliwość pracy ze zwierzętami niebezpiecznymi i podejmować próby eliminacji niepożądanych zachowań.

Możliwości zatrudnienia po kierunku behawiorystyka zwierząt to m.in.:

 • terapeuta zwierzęcy
 • zooterapeuta
 • trener

Zobacz inne kierunki Weterynaryjne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Weterynaryjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (1)

Karolina odpowiedz

Jestem na behawiorystce zwierząt na WSPA w Lublinie. Głównie zadecydowały o tym zajęcia online, nie spodziewałam się jakiś cudów po podyplomówce. Jednak przyznam się do błędu, bo w moim odczuciu jest cudownie. Dowiaduję się bardzo dużo ciekawych i przydatnych rzeczy. Moduł psy jest świetny, jestem bardzo szczęśliwa, że mogę uczestniczyć w tych zajęciach, nie traktuję tego jak przykry obowiązek tylko przyjemność :)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie