Wzornictwo - Kielce

Wzornictwo - Kielce

Wzornictwo - Kielce

Studia w Kielcach

na kierunku Wzornictwo

Odkryj kierunek wzornictwo w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo - studia Kielce 2021 | woj. świętokrzyskie

Studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku wzornictwo, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oferuje 25 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo - Kielce

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Wzornictwo w Kielcach

Wymagania rekrutacyjne nakładane na przyszłych studentów Wzornictwa są dość nietypowe – aplikacja ma charakter dwuetapowy. Pierwszym etapem jest jak najlepsze zdanie rozszerzonej matury z matematyki oraz języka obcego nowożytnego, drugim natomiast sprawdzian praktycznych uzdolnień plastycznych. Sumaryczny wynik obu etapów wyłoni przyszłych absolwentów opisywanego kierunku.

Szczegółowe wymagania rekrutacyjne, obowiązujące kandydatów na Wzornictwo, mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego zaglądaj na stronę internetową wybranego ośrodka akademickiego, celem zaczerpnięcia niezbędnych informacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wzornictwo w Kielcach - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

WZORNICTWO KIELCE STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

WZORNICTWO KIELCE STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach mogą zostać podjęte stacjonarnie lub zaocznie, nie inaczej jest z Wzornictwem. Wybór czasowej organizacji pobieranej wiedzy w żaden sposób nie wpływa na szanse absolwentów na znalezienie dobrej pracy – każdy z nich będzie miał takie same. Jednak mądry wybór jednego z trybów może znacznie ułatwić komfort studiowania.

Studia stacjonarne są najchętniej wybieraną opcją przez studentów, dlatego jeżeli również chciałbyś kształcić się poprzez uczęszczanie na zajęcia rozłożone pomiędzy pięcioma dniami roboczymi każdego tygodnia, powinieneś być przygotowany na zmierzenie się z konkurencją.

Jeżeli natomiast potrzebujesz dużej ilości czasu w tygodniu w związku z obowiązkami zawodowymi lub jakimikolwiek innymi zobowiązaniami, zdecyduj się na tryb niestacjonarny. Studenci zaoczni cenią sobie możliwość kształcenia w weekendy, jednak jako największą wadę podają konieczność uiszczania opłat za czesne.

Estetyka otaczających przedmiotów, akcesoriów oraz wystroju wnętrz jest bardzo ważna w perspektywie zachowania dobrego samopoczucia i komfortu psychicznego. Nikt nie zaprzeczy, że każdy człowiek na świecie lubi mieć wokół piękne rzeczy. Chociaż piękno jest najbardziej subiektywnym istniejącym odczuciem, to pewna uniwersalność w kwestii estetyki trafia w gusta zdecydowanej większości. W obecnych czasach liczy się nie tylko funkcjonalność przedmiotów codziennego użytku, ale również ich walory estetyczne. Właśnie o ten aspekt ludzkiego życia dbają studenci oraz absolwenci Wzornictwa.

Studia artystyczne na opisywanym kierunku opierają swoje założenia na kształceniu grona estetów, zdolnych do wytwarzania biżuterii, mebli, sprzętów gospodarstwa domowego, ubrań oraz innych akcesoriów w taki sposób, który zadowoli gusta większości konsumentów lub określonej grupy docelowej, do której kierowany jest dany produkt.

Wzornictwo, choć powstało stosunkowo niedawno, nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych artystów, chcących rozwijać swój talent. Kierunek ten można podjąć między innymi w Kielcach, na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia w Kielcach na kierunku Wzornictwo pozwolą ci na odnalezienie lub rozwinięcie własnego stylu artystycznego, którego wyrazem i potwierdzeniem będą tworzone przedmioty. Zarówno teoria sztuki, historia powstawania najwybitniejszych dzieł plastycznych i architektonicznych, jak i umiejętności praktyczne, szlifowane pod okiem wybitnych praktyków Wzornictwa, pełniących rolę wykładowców akademickich, okaże się cenne w perspektywie dalszej kariery każdego absolwenta. Jako student bądź gotów na uczestniczenie w następujących przedmiotach, budujących siatkę studiów Wzornictwa:

 • komputerowe projektowanie ubioru,
 • podstawy plastycznego kształtowania form,
 • realizacja biżuterii,
 • akcent plastyczny w projektowaniu,
 • historia ubioru.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku wzornictwo w Kielcach realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3,5 roku.

Uczelnie w Kielcach umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Jak zapewne się domyślasz, Wzornictwo przyciąga wielu zainteresowanych, jednak zdecydowanie nie wszyscy z nich wyróżniają się odpowiednimi cechami, pozwalającymi na odniesienie sukcesu w szeroko pojętej branży związanej z artyzmem. W tym przypadku wyjątkowo nie liczy się jedynie ciężka praca włożona w przyswojenie wiadomości kierunkowych, ale przede wszystkim ponadprzeciętny, wyróżniający na tle innych talent plastyczny i innowacyjne spojrzenie na sztukę.

Właśnie dlatego przyszli kandydaci powinni cechować się ogromną wyobraźnią, której zakres jest niemal nieograniczony i wykracza znacznie dalej niż poza horyzont zwykłej przeciętności. Co więcej, każdy artysta musi posiadać wrodzone predyspozycje do tworzenia estetycznych prac, odnajdywać się w ekscentrycznym środowisku ludzi ze świata sztuki oraz posiadać własny, niepowtarzalny styl, który wyróżni go na tle innych – dobrych artystów nie brakuje, kluczem jest bycie wyjątkowym. I tylko wyjątkowi powinni myśleć o rozpoczęciu studiów na kierunku Wzornictwo w Kielcach.

 

4. Program studiów

Przedmioty, z których składa się cała siatka studiów na Wzornictwie, muszą obejmować wiele interdyscyplinarnych aspektów teoretycznych, popartych nauką umiejętności praktycznych, które jak wiadomo, są najcenniejsze w perspektywie samorozwoju oraz przyszłej kariery zawodowej. Dlatego wszyscy studenci tego artystycznego kierunku zapoznają się ze szczegółową historią zgłębianej dziedziny i ogólnie pojętej sztuki, zgłębią teorię kolorów oraz dowiedzą się nieco o sylwetkach najwybitniejszych plastyków, rzeźbiarzy i innych artystów tworzących na przestrzeni wieków.

Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie Wzornictwa, to uczelnia w Kielcach zagwarantuje ci szansę na poszerzenie posiadanych już zdolności praktycznych oraz znaczne rozwinięcie swojego warsztatu twórczego na zajęciach praktycznych, prowadzących przez utalentowanych wzorników. Poznanie nowych technik artystycznych być może zaowocuje znalezieniem inspiracji, dzięki którym wytwarzane w przyszłości przedmioty nabiorą jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach

Studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Kierunki studiów w Kielcach cechują się różnym czasem trwania, który jest ściśle uzależniony od kilku zasadniczych czynników, między innymi tytułu gwarantowanego przez ich ukończenie. Pierwszy stopień Wzornictwa w Kielcach trwa zazwyczaj trzy i pól roku i zostaje zwieńczony dyplomem licencjata.

Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Kielcach

Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Kielcach

Kształtowanie twojej przyszłości zawodowej po ukończeniu studiów na kierunku Wzornictwo w Kielcach będzie tylko i wyłącznie w twoich rękach z jednej prostej przyczyny – zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku jest na tyle szerokie, że każdy z nich bez trudu znajdzie zatrudnienie w dogodnym dla siebie miejscu pracy.

Specyfika zatrudnienia może być uzależniona od specjalności wybranej w trakcie studiów, dlatego postaraj się zdecydować mądrze. Jako absolwent Wzornictwa będziesz mógł postarać się o zatrudnienie w/jako:

 • ośrodkach kulturalnych,
 • placówkach oświatowych,
 • międzynarodowych korporacjach,
 • galeriach sztuki,
 • własnej działalności gospodarczej,
 • teatrach,
 • domach kultury,
 • agencjach marketingowych,
 • biurach projektowych i architektonicznych.

 

Jak sam widzisz, wybór jest szeroki, dlatego będzie uzależniony jedynie od osobistych przekonań i zainteresowań danego absolwenta. Każdy artysta ceni sobie niezależność i możliwość podejmowania samodzielnych decyzji, dlatego szukanie zatrudnienia po Wzornictwie powinno być źródłem samych przyjemności.

Gdzie studiować na kierunku wzornictwo w Kielcach?

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo w Kielcach

 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Kielcach

Uzdolnienie artystyczne i kreatywność to podstawowe cechy, które powinny wyróżniać każdego kandydata na studia artystyczne na kierunku Wzornictwo w Kielcach. Z tego względu zanim zdecydujesz się na aplikację, rozważ, czy posiadasz elementarne zdolności do wywiązywania się z obowiązków edukacyjnych, których przedsmak poznasz już na etapie rekrutacji. Ponadto zastanów się, czy:

 • Zdołasz osiągnąć wystarczający wynik maturalny z wiodących dla Wzornictwa przedmiotów?
 • W przyszłości chcesz nieustannie tworzyć coś, co trafi w gusta konsumentów?
 • Pragniesz tworzyć współczesne środowisko artystyczne?

Jeśli padło z twojej strony trzykrotne „tak”, nie wahaj się dłużej i przystąp do przygotowań maturalnych. Pamiętaj, że konkurencji z pewnością nie zabraknie, dlatego rozważ napisanie egzaminu dojrzałości na poziomie rozszerzonym. Ponadto zapoznaj się ze szczegółowymi wymaganiami, dotyczącymi praktycznego sprawdzianu uzdolnień artystycznych – im wyższa liczba punktów zostanie ci przyznana, tym większe prawdopodobieństwo, że już w październiku rozpoczniesz wymarzony kierunek studiów.

Udział w olimpiadach wojewódzkich i ogólnopolskich to dobry sposób na zwiększenie liczby punktów rekrutacyjnych.

 

Proces rekrutacji

Aby zgłosić swoją kandydaturę do podjęcia Wzornictwa w Kielcach, należy zarejestrować się internetowo, odnajdując zakładkę o nazwie „elektroniczna rejestracja kandydatów” na stronie internetowej wybranej wcześniej uczelni. Pamiętaj, że omyłkowe lub co gorsza celowe podanie błędnych informacji dotyczących punktacji, będzie skutkowało odrzuceniem twojej kandydatury, dlatego staraj się uważnie uzupełniać formularz zgłoszeniowy.

Ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych na wymarzony kierunek studiów jest niewątpliwie cudownym momentem, który pociąga za sobą obowiązek terminowego dostarczenia pliku dokumentów. Zdjęcie do legitymacji studenckiej, kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz druk formularza zgłoszeniowego to wszystko, czego będziesz potrzebował do zwieńczenia wszystkich procedur.

 

STUDIA W KIELCACH - ważne informacje

kierunki studiów w Kielcach

studia w Kielcach

 

WZORNICTWO - ważne informacje

wzornictwo studia

studia artystyczne w Kielcach

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach

Studia artystyczne wymagają od studentów wiele samozaparcie i upartego dążenia ku wyznaczonym celom. Opinie na temat Wzornictwa potwierdzają renomę tego kierunku i z pewnością mogą okazać się wartościowe dla nie do końca zdecydowanych maturzystów.

Paweł, student pierwszego roku Wzornictwa w Kielcach, mówi:

„Od dawna marzyłem, żeby studiować Wzornictwo. Najbardziej interesuje mnie wytwarzanie mebli i w tym kierunku chciałbym w późniejszym czasie iść. Póki co dopiero zaczynam, ale już teraz wiem, że wybór tego kierunku był absolutnym strzałem w dziesiątkę!”

Popularne kierunki artystyczne w Kielcach

Kierunki artystyczne w Kielcach

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


 

Komentarze (0)