Wzornictwo - Kielce

Wzornictwo - Kielce

Studia na kierunku wzornictwo w Kielcach możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    16.01.2024

    Wzornictwo - studia Kielce 2024 | woj. świętokrzyskie

    Wzornictwo w Kielcach to 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej). 

    Wzornictwo - Kielce
    Studia na kierunku wzornictwo w Kielcach
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Opis kierunku

    Wzornictwo to kierunek studiów, który łączy w sobie sztuki plastyczne i techniczne. W programie nauczania, wzornictwo oferuje swoim studentom naukę takich przedmiotów jak komputerowe projektowanie ubioru, realizacja biżuterii czy historia ubioru. Osoby na tym kierunku, poza wiedzą z zakresu technologi i metodyki procesu projektowania, zdobywają też umiejętności stylizacji, prezentacji i produkcji odzieży.

    Dzięki umiejętności projektowania kolekcji, komunikacji wizualnej marki czy przestrzeni wystawienniczej absolwenci wzornictwa przygotowani są do podjęcia pracy w świecie mody, ośrodkach kultury czy galeriach sztuki. Po ukończeniu tego kierunku, można też planować swoją zawodową przyszłość w działach produkcji oraz agencjach marketingowych czy reklamowych.

     

    Uczelnie

    W Kielcach wzornictwo możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
     
    Wymagania
    W procesie rekrutacji na studia w Kielcach na kierunku wzornictwo w roku akademickim 2024/2025 najczęściej brana jest pod uwagę kwalifikacja teczek oraz konkurs świadectw. szczegółowe wymagania >
     
    Ceny
    Studia stacjonarne na kierunku wzornictwo w uczelniach publicznych są bezpłatne. 

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na Wzornictwo w Kielcach

    Wymagania rekrutacyjne nakładane na przyszłych studentów Wzornictwa są dość nietypowe – aplikacja ma charakter dwuetapowy. Pierwszym etapem jest jak najlepsze zdanie rozszerzonej matury z matematyki oraz języka obcego nowożytnego, drugim natomiast sprawdzian praktycznych uzdolnień plastycznych. Sumaryczny wynik obu etapów wyłoni przyszłych absolwentów opisywanego kierunku.

    Szczegółowe wymagania rekrutacyjne, obowiązujące kandydatów na Wzornictwo, mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego zaglądaj na stronę internetową wybranego ośrodka akademickiego, celem zaczerpnięcia niezbędnych informacji.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    Jak wyglądają studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach

    Kierunki studiów w Kielcach mogą zostać podjęte stacjonarnie lub zaocznie, nie inaczej jest z Wzornictwem. Wybór czasowej organizacji pobieranej wiedzy w żaden sposób nie wpływa na szanse absolwentów na znalezienie dobrej pracy – każdy z nich będzie miał takie same. Jednak mądry wybór jednego z trybów może znacznie ułatwić komfort studiowania.

    Studia stacjonarne są najchętniej wybieraną opcją przez studentów, dlatego jeżeli również chciałbyś kształcić się poprzez uczęszczanie na zajęcia rozłożone pomiędzy pięcioma dniami roboczymi każdego tygodnia, powinieneś być przygotowany na zmierzenie się z konkurencją.

    Jeżeli natomiast potrzebujesz dużej ilości czasu w tygodniu w związku z obowiązkami zawodowymi lub jakimikolwiek innymi zobowiązaniami, zdecyduj się na tryb niestacjonarny. Studenci zaoczni cenią sobie możliwość kształcenia w weekendy, jednak jako największą wadę podają konieczność uiszczania opłat za czesne.

    Estetyka otaczających przedmiotów, akcesoriów oraz wystroju wnętrz jest bardzo ważna w perspektywie zachowania dobrego samopoczucia i komfortu psychicznego. Nikt nie zaprzeczy, że każdy człowiek na świecie lubi mieć wokół piękne rzeczy. Chociaż piękno jest najbardziej subiektywnym istniejącym odczuciem, to pewna uniwersalność w kwestii estetyki trafia w gusta zdecydowanej większości. W obecnych czasach liczy się nie tylko funkcjonalność przedmiotów codziennego użytku, ale również ich walory estetyczne. Właśnie o ten aspekt ludzkiego życia dbają studenci oraz absolwenci Wzornictwa.

    Studia artystyczne na opisywanym kierunku opierają swoje założenia na kształceniu grona estetów, zdolnych do wytwarzania biżuterii, mebli, sprzętów gospodarstwa domowego, ubrań oraz innych akcesoriów w taki sposób, który zadowoli gusta większości konsumentów lub określonej grupy docelowej, do której kierowany jest dany produkt.

    Wzornictwo, choć powstało stosunkowo niedawno, nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych artystów, chcących rozwijać swój talent. Kierunek ten można podjąć między innymi w Kielcach, na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

     

    1. Czego się nauczysz na studiach

    Studia w Kielcach na kierunku Wzornictwo pozwolą ci na odnalezienie lub rozwinięcie własnego stylu artystycznego, którego wyrazem i potwierdzeniem będą tworzone przedmioty. Zarówno teoria sztuki, historia powstawania najwybitniejszych dzieł plastycznych i architektonicznych, jak i umiejętności praktyczne, szlifowane pod okiem wybitnych praktyków Wzornictwa, pełniących rolę wykładowców akademickich, okaże się cenne w perspektywie dalszej kariery każdego absolwenta. Jako student bądź gotów na uczestniczenie w następujących przedmiotach, budujących siatkę studiów Wzornictwa:

    • komputerowe projektowanie ubioru,
    • podstawy plastycznego kształtowania form,
    • realizacja biżuterii,
    • akcent plastyczny w projektowaniu,
    • historia ubioru.

     

    2. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

    1. Poziom studiów:

    2. Forma:

     

    Studia na kierunku wzornictwo w Kielcach realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3,5 roku.

    Uczelnie w Kielcach umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

     

    3. Dla kogo te studia

    Jak zapewne się domyślasz, Wzornictwo przyciąga wielu zainteresowanych, jednak zdecydowanie nie wszyscy z nich wyróżniają się odpowiednimi cechami, pozwalającymi na odniesienie sukcesu w szeroko pojętej branży związanej z artyzmem. W tym przypadku wyjątkowo nie liczy się jedynie ciężka praca włożona w przyswojenie wiadomości kierunkowych, ale przede wszystkim ponadprzeciętny, wyróżniający na tle innych talent plastyczny i innowacyjne spojrzenie na sztukę.

    Właśnie dlatego przyszli kandydaci powinni cechować się ogromną wyobraźnią, której zakres jest niemal nieograniczony i wykracza znacznie dalej niż poza horyzont zwykłej przeciętności. Co więcej, każdy artysta musi posiadać wrodzone predyspozycje do tworzenia estetycznych prac, odnajdywać się w ekscentrycznym środowisku ludzi ze świata sztuki oraz posiadać własny, niepowtarzalny styl, który wyróżni go na tle innych – dobrych artystów nie brakuje, kluczem jest bycie wyjątkowym. I tylko wyjątkowi powinni myśleć o rozpoczęciu studiów na kierunku Wzornictwo w Kielcach.

     

    4. Program studiów

    Przedmioty, z których składa się cała siatka studiów na Wzornictwie, muszą obejmować wiele interdyscyplinarnych aspektów teoretycznych, popartych nauką umiejętności praktycznych, które jak wiadomo, są najcenniejsze w perspektywie samorozwoju oraz przyszłej kariery zawodowej. Dlatego wszyscy studenci tego artystycznego kierunku zapoznają się ze szczegółową historią zgłębianej dziedziny i ogólnie pojętej sztuki, zgłębią teorię kolorów oraz dowiedzą się nieco o sylwetkach najwybitniejszych plastyków, rzeźbiarzy i innych artystów tworzących na przestrzeni wieków.

    Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie Wzornictwa, to uczelnia w Kielcach zagwarantuje ci szansę na poszerzenie posiadanych już zdolności praktycznych oraz znaczne rozwinięcie swojego warsztatu twórczego na zajęciach praktycznych, prowadzących przez utalentowanych wzorników. Poznanie nowych technik artystycznych być może zaowocuje znalezieniem inspiracji, dzięki którym wytwarzane w przyszłości przedmioty nabiorą jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

    Uczelnie w Kielcach - kierunek wzornictwo:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach

    Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach

    Studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

    Kierunki studiów w Kielcach cechują się różnym czasem trwania, który jest ściśle uzależniony od kilku zasadniczych czynników, między innymi tytułu gwarantowanego przez ich ukończenie. Pierwszy stopień Wzornictwa w Kielcach trwa zazwyczaj trzy i pól roku i zostaje zwieńczony dyplomem licencjata.

    Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Kielcach

    Kształtowanie twojej przyszłości zawodowej po ukończeniu studiów na kierunku Wzornictwo w Kielcach będzie tylko i wyłącznie w twoich rękach z jednej prostej przyczyny – zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku jest na tyle szerokie, że każdy z nich bez trudu znajdzie zatrudnienie w dogodnym dla siebie miejscu pracy.

    Specyfika zatrudnienia może być uzależniona od specjalności wybranej w trakcie studiów, dlatego postaraj się zdecydować mądrze. Jako absolwent Wzornictwa będziesz mógł postarać się o zatrudnienie w/jako:

    • ośrodkach kulturalnych,
    • placówkach oświatowych,
    • międzynarodowych korporacjach,
    • galeriach sztuki,
    • własnej działalności gospodarczej,
    • teatrach,
    • domach kultury,
    • agencjach marketingowych,
    • biurach projektowych i architektonicznych.

     

    Jak sam widzisz, wybór jest szeroki, dlatego będzie uzależniony jedynie od osobistych przekonań i zainteresowań danego absolwenta. Każdy artysta ceni sobie niezależność i możliwość podejmowania samodzielnych decyzji, dlatego szukanie zatrudnienia po Wzornictwie powinno być źródłem samych przyjemności.

    Gdzie studiować na kierunku wzornictwo w Kielcach?

    Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

    W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku wzornictwo, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oferuje 25 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

     

    Kierunek wzornictwo - uczelnie w Kielcach

     

    czytaj dalej uczelnie w Kielcach

     

    Wzornictwo studia stacjonarne - uczelnie w Kielcach

     
    Wzornictwo studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Kielcach
     
    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Kielcach

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Kielcach

    Uzdolnienie artystyczne i kreatywność to podstawowe cechy, które powinny wyróżniać każdego kandydata na studia artystyczne na kierunku Wzornictwo w Kielcach. Z tego względu zanim zdecydujesz się na aplikację, rozważ, czy posiadasz elementarne zdolności do wywiązywania się z obowiązków edukacyjnych, których przedsmak poznasz już na etapie rekrutacji. Ponadto zastanów się, czy:

    • Zdołasz osiągnąć wystarczający wynik maturalny z wiodących dla Wzornictwa przedmiotów?
    • W przyszłości chcesz nieustannie tworzyć coś, co trafi w gusta konsumentów?
    • Pragniesz tworzyć współczesne środowisko artystyczne?

    Jeśli padło z twojej strony trzykrotne „tak”, nie wahaj się dłużej i przystąp do przygotowań maturalnych. Pamiętaj, że konkurencji z pewnością nie zabraknie, dlatego rozważ napisanie egzaminu dojrzałości na poziomie rozszerzonym. Ponadto zapoznaj się ze szczegółowymi wymaganiami, dotyczącymi praktycznego sprawdzianu uzdolnień artystycznych – im wyższa liczba punktów zostanie ci przyznana, tym większe prawdopodobieństwo, że już w październiku rozpoczniesz wymarzony kierunek studiów.

    Udział w olimpiadach wojewódzkich i ogólnopolskich to dobry sposób na zwiększenie liczby punktów rekrutacyjnych.

     

    Proces rekrutacji

    Aby zgłosić swoją kandydaturę do podjęcia Wzornictwa w Kielcach, należy zarejestrować się internetowo, odnajdując zakładkę o nazwie „elektroniczna rejestracja kandydatów” na stronie internetowej wybranej wcześniej uczelni. Pamiętaj, że omyłkowe lub co gorsza celowe podanie błędnych informacji dotyczących punktacji, będzie skutkowało odrzuceniem twojej kandydatury, dlatego staraj się uważnie uzupełniać formularz zgłoszeniowy.

    Ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych na wymarzony kierunek studiów jest niewątpliwie cudownym momentem, który pociąga za sobą obowiązek terminowego dostarczenia pliku dokumentów. Zdjęcie do legitymacji studenckiej, kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz druk formularza zgłoszeniowego to wszystko, czego będziesz potrzebował do zwieńczenia wszystkich procedur.

     

    STUDIA W KIELCACH - ważne informacje

    kierunki studiów w Kielcach

    studia w Kielcach

     

    WZORNICTWO - ważne informacje

    wzornictwo studia

    studia artystyczne w Kielcach

    studia artystyczne w Polsce

    zasady rekrutacji na studia

    Jakie opinie mają studia na kierunku Wzornictwo w Kielcach

    Studia artystyczne wymagają od studentów wiele samozaparcie i upartego dążenia ku wyznaczonym celom. Opinie na temat Wzornictwa potwierdzają renomę tego kierunku i z pewnością mogą okazać się wartościowe dla nie do końca zdecydowanych maturzystów.

    Paweł, student pierwszego roku Wzornictwa w Kielcach, mówi:

    „Od dawna marzyłem, żeby studiować Wzornictwo. Najbardziej interesuje mnie wytwarzanie mebli i w tym kierunku chciałbym w późniejszym czasie iść. Póki co dopiero zaczynam, ale już teraz wiem, że wybór tego kierunku był absolutnym strzałem w dziesiątkę!”

    9 uczelni w Kielcach

    Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

    Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

    Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

     


    #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

     


     

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia