Grafika - Kielce

Grafika - Kielce

Studia na kierunku grafika w Kielcach możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka

05.05.2024

Grafika - studia Kielce 2024 | woj. świętokrzyskie

Studia na kierunku grafika to jednolite studia magisterskie, których program kształcenia trwa 5 lat (jednolite studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

Grafika - Kielce
Studia na kierunku grafika w Kielcach
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Kielcach rozpocznie się 20 maja 2024 r. i potrwa do 24 września 2024 r. | Grafika Kielce - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku grafika to program edukacyjny, który skupia się na rozwijaniu umiejętności artystycznych, technicznych i projektowych związanych z szeroko rozumianą grafiką. Studia te łączą teorię i praktykę w dziedzinie sztuk wizualnych, projektowania graficznego oraz komunikacji wizualnej. Program oferuje studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy w różnych obszarach grafiki, takich jak grafika artystyczna, komputerowa, projektowanie komunikacji wizualnej itd. Studenci uczestniczą również w zajęciach z rysunku czy malarstwa, które pomagają im rozwinąć umiejętności manualne i zrozumieć formę, kolor czy kompozycję.

Praca po studiach

Studia w Kielcach na tym kierunku przygotowują absolwentów do pracy w wielu sektorach, zarówno w obszarach artystycznych, jak i komercyjnych. Ich umiejętności w zakresie projektowania graficznego, ilustracji, sztuki cyfrowej i komunikacji wizualnej są cenione w różnych branżach. Absolwenci odnajdą się świetnie w roli grafików w agencjach reklamowych, studiach projektowych czy domach mediowych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Rekrutacja na studia w Kielcach na ten kierunek uwzględnia kwalifikację na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka polskiego i języka angielskiego. Prowadzony jest też egzamin wstępny, który obejmuje przegląd teczki prac plastycznych kandydata oraz egzamin praktyczny rysunkowy na temat studium martwej natury.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku grafika?

Kierunki studiów w Kielcach, do których zalicza się grafikę, kładą nacisk na rozwój umiejętności artystycznych, technicznych i projektowych w obszarze grafiki oraz sztuk wizualnych. Studia te łączą teorię oraz praktykę w dziedzinie grafiki komputerowej, projektowania graficznego, ilustracji czy sztuki cyfrowej.

Studenci uczą się obsługi programów graficznych, takich jak Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign czy innych narzędzi do edycji grafiki. Poznają zasady tworzenia elementów komunikacji wizualnej, takich jak logotypy, plakaty czy broszury.

Uczelnie w Kielcach w ramach tej ścieżki kształcenia obejmują zajęcia w formie teoretycznych wykładów wprowadzających do zagadnień związanych z grafiką, sztuką i projektowaniem. W programie uwzględniono też ćwiczenia i warsztaty, które rozwijają umiejętności techniczne studentów. Odbywają się również spotkania z wykładowcami w formie konsultacji czy wykładów specjalnych, które pomagają rozwijać indywidualne projekty.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ

 • jednolite studia magisterskie.

2. Tryb:

 • studia stacjonarne,
 • studia niestacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci znają zasady i techniki sztuk wizualnych, teorii koloru, kompozycji i formy. Mają wiedzę na temat historii grafiki, sztuki i ich wpływu na kulturę. Rozumieją też różnorodne techniki graficzne, zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe.

Potrafią tworzyć projekty graficzne w formie logotypów, plakatów czy materiałów reklamowych. Sprawnie posługują się oprogramowaniem graficznym oraz narzędziami do edycji grafiki. Tworzą również różne animacje i elementy multimedialne.

Wyróżnia ich zdolność generowania oryginalnych pomysłów i rozwiązań projektowych. Analizują problemy wizualne i znajdują skuteczne rozwiązania projektowe. Efektywnie współpracują też z innymi artystami.

Uczelnie w Kielcach - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (Wydział Sztuki UJK) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku grafika?

Studia na kierunku grafika trwają 5 lat (jednolite studia magisterskie).

Grafika w Kielcach - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku grafika

Absolwenci mogą pracować jako graficy w agencjach reklamowych, studiach projektowych czy domach mediowych. Zajmą się tworzeniem projektów komunikacji wizualnej czy materiałów reklamowych.

Mogą też podjąć pracę w roli ilustratorów w wydawnictwach, agencjach reklamowych czy mediach. Będą odpowiadać za tworzenie ilustracji do książek, czasopism i materiałów edukacyjnych.

Zdobyte umiejętności umożliwiają im również znalezienie zatrudnienia jako projektanci stron internetowych, którzy tworzą atrakcyjne, funkcjonalne projekty. Podejmą także współpracę z zespołami programistycznymi, UX/UI designerami.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku grafika

 • grafik,
 • agencje reklamowe,
 • studia projektowe,
 • ilustrator,
 • wydawnictwa,
 • media,
 • sztuka cyfrowa,
 • projektant stron internetowych.

Absolwenci są cenieni za swoje umiejętności rozwiązywania problemów wizualnych oraz zdolność do tworzenia estetycznych, funkcjonalnych projektów. Dzięki różnym umiejętnościom zdobytym podczas studiów mogą znaleźć zatrudnienie w wielu sektorach.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Grafika Kielce studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Kielce studia stacjonarne

Grafika Kielce studia niestacjonarne

Grafika w Kielcach

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia