Cultural communication - Gdańsk

Cultural communication - Gdańsk

Cultural communication - Gdańsk
Dodaj do ulubionych

24.10.2022

Cultural communication studia Gdańsk - 2022 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Cultural communication to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku cultural communication w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Cultural communication dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. językoznawstwa, teorii i historii literatury anglojęzycznej i europejskiej oraz kulutroznawstwa i teorii komunikacji. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

Praca po studiach

Studia w Gdańsku na kierunku Cultural communication dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w międzynarodowych korporacjach, w mediach czy w strukturach Unii Europejskiej.

 

czytaj dalej wszystko o Cultural communication - Gdańsk

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku jest kierunek CULTURAL COMMUNICATION

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Cultural communication stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Gdańsku na kierunek Cultural communication wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania przed kandydatem stawia rekrutacja na studia.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Cultural communication:

 • język angielski,
 • język ojczysty kandydata,
 • historia,
 • historia sztuki,
 • biologia,
 • WOS,
 • geografia,
 • matematyka,
 • fizyka,
 • język obcy,
 • język łaciński i kultura antyczna.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Cultural communication w Gdańsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CULTURAL COMMUNICATION?

Cultural communication to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. językoznawstwa, kulturoznawstwa, teorii i historii literatury oraz teorii komunikacji. Najważniejsze umiejętności zdobywane w toku studiów dotyczą analizy skomplikowanych zjawisk i problemów kultur i społecxzeństw.

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak Cultural communication prowadzone są w języku angielskim, przez co studenci mogą rozwijać swoje kompetencje językowe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Cultural communication możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Cultural communication dają studentom możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa, nauk o kulturze i religii oraz o komunikacji społecznej i mediach. Program studiów zakłada, że studenci zdobędą także wiedzę o mass mediach i ich oddziaływaniu, a także psychologicznych uwarunkowaniach ich działania.

Studenci kierunku Cultural communication mogą również zapoznać się z historią europejskiej kultury i literatury, zdobyć umiejętność analizy różnych tekstów literackich czy zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi komunikacji artystycznej, teatru oraz mediów. Poznają także nowoczesne technologie informacyjne i mogą zdobyć umiejętność organizacji działalności artystycznej w zróżnicowanych pod kątem politycznym i społecznym kulturach. Jedną z głównych umiejętności zdobywaną w toku studiów jest zwiększenie kompetencji z języka angielskiego.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku Cultural communication: social and political culture, introduction to polish literature and culture, social aspects of language.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CULTURAL COMMUNICATION?

Studia na kierunku Cultural communication trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

Cultural communication w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CULTURAL COMMUNICATION

Studia na kierunku Cultural communication dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w międzynarodowych korporacjach różnych branż, a także w mediach czy wydawnictwach. Mogą znaleźć zatrudnienie także w organizacjach międzynarodowych oraz instytucjach Unii Europejskiej. Przez to, że studia prowadzone są w języku angielskim, absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Cultural communication:

 • międzynarodowe korporacje,
 • media,
 • wydawnictwa,
 • organizacje międzynarodowe,
 • instytucje Unii Europejskiej.

 

Kierunki filologiczne w Gdańsku

iberystyka
Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Cultural communication w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku