Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław

Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław

Studia na kierunku fizjoterapia w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: niestacjonarne

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: niestacjonarne

09.04.2024

Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław | woj. dolnośląskie

Fizjoterapia we Wrocławiu w formie niestacjonarnej to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia z fizjoterapii w trybie niestacjonarnym można podjąć na 3 uczelniach. Ceny na fizjoterapii we Wrocławiu w 2024 r. zaczynają się od 9240 zł za pierwszy rok studiów.

Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław
Studia na kierunku fizjoterapia w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia oraz jednolite
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Fizjoterapia to kierunek, dzięki któremu można zdobyć praktyczną wiedzę na temat wykonywania zabiegów fizykoterapii i masażów. Dziedziny, które można szczegółowo poznać w trakcie kształcenia to m.in.: medycyna, anatomia, czy rehabilitacja. Studenci mają szansę zdobyć umiejętności związane np. z diagnozowaniem pacjentów i wyborem odpowiednich zabiegów. 

Fizjoterapeuci mogą pracować w klinikach, szpitalach, czy gabinetach rehabilitacji i odnowy biologicznej. Zdarza się również, że prowadzą własną działalność gospodarczą. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają również na pracę z osobami z niepełnosprawnością lub ze sportowcami. 
 

Uczelnie

We Wrocławiu fizjoterapię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu w 2024 roku wahają się od 9240 zł do 10000 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - fizjoterapia we Wrocławiu.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

 

Dla kogo są studia na kierunku fizjoterapia

Fizjoterapeuci bardzo często za cel stawiają sobie inspirowanie ludzi i pragną, by to właśnie dzięki nim ich pacjenci się nie poddawali. Natchnienie do walki to bardzo ważna kwestia w zawodzie, który ma pomagać ludziom w dążeniu do doskonałości ciała i pokonywaniu wszelkich niedogodności fizycznych, które pojawiają się na skutek chorób i urazów.

Idealni kandydaci na studia medyczne w zakresie fizjoterapii nie mogą mieć trudności z nauką przedmiotów ścisłych, zwłaszcza biologią czy chemią. Kandydaci powinni odznaczać się odpornością na stres, empatią, komunikatywnością i umiejętnościami manualnymi. Jeśli cieszysz się dobrą kondycją fizyczną i pragniesz pomagać innym w odzyskaniu fizycznego zdrowia, kierunek fizjoterapia we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Kierunki studiów niestacjonarnych we Wrocławiu takie jak fizjoterapia możesz realizować przede wszystkim w Akademii Wychowania Fizycznego, na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich, w Wyższej Szkole Fizjoterapii. Uczelnie we Wrocławiu pragną zapewnić najwyższy poziom kształcenia na studiach medycznych realizowanych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza biologii, chemii czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: fizjoterapia ogólna, fizjoprofilaktyka, socjologia ogólna i niepełnosprawność, pedagogika ogólna i specjalna, fizjoterapia w onkologii i medycynie paliatywnej, terapia manualna, kinezjologia, fizjoterapia w kardiochirurgii, odnowa biologiczna, kliniczne podstawy neurologii, biomechanika stosowana i kliniczna i wiele innych.

 

Jakie są ceny studiów na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek. Wszelkie informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Pamiętaj także, że studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne.

 

Fizjoterapia we Wrocławiu - ceny:

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – 10000 zł
 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - 9240 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (niestacjonarne) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Limity miejsc

O przyjęciu kandydatów na poszczególne kierunki studiów decyduje limit miejsc. Osoby, które biorą udział w rekrutacji na studia, obejmowane są postępowaniem kwalifikacyjnym, w wyniku którego tworzona jest lista rankingowa – na jej podstawie uczelnie decydują, czy dany kandydat zakwalifikował się na wybrany kierunek.

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu: 40

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są w terminie ustalonym przez szkołę wyższą – kandydaci informowani są o najważniejszych postanowieniach poprzez internetowy system rekrutacji. W prywatnych profilach użytkowników umieszczane są komunikaty dotyczące m.in.: decyzji szkoły o przyjęciu lub odrzuceniu aplikacji kandydata na wybrane kierunki studiów oraz kolejnych kroków, które obowiązują kandydata w następnych etapach rekrutacji.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – wrzesień 2024

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne najczęściej składać można osobiście w siedzibie wskazanej przez wybraną szkołę wyższą. Osoby, które nie mogą samodzielnie dostarczyć dokumentów, mogą zrobić to za pośrednictwem upoważnionej przez nich osoby trzeciej – przed wybraniem pośrednika upewnij się, czy upoważnienie, które przygotowałeś, jest zgodne z zasadami rekrutacji, które zostały przyjęte przez uczelnię. Preferowana forma doręczenia dokumentów rekrutacyjnych może różnić się w zależności od decyzji podjętej przez daną szkołę wyższą.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne można składać w terminie nie późniejszym niż ten, który został wyznaczony przez wybraną szkołę wyższą. Złożenie dokumentacji po czasie lub w niepoprawnej formie może być równoznaczne z rezygnacją ze studiów, co może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Kandydaci na fizjoterapię powinni zapoznać się z zasadami rekrutacji obowiązującymi w danej szkole wyższej – przyszli studenci tego kierunku wśród dokumentów rekrutacyjnych powinni zamieścić również wyniki określonych badań lekarskich, wystawionych przez lekarza medycyny pracy.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – wrzesień 2024

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Wydział Fizjoterapii) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 5 lata (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie we Wrocławiu studia medyczne w zakresie fizjoterapii oferują w formie jednolitych studiów magisterskich, które trwają dziesięć semestrów. Podobnie jak w przypadku studiów stacjonarnych edukacja trwa pięć lat i kończy się egzaminem magisterskim. Po ukończeniu studiów i odbyciu wymaganej praktyki zawodowej studenci mogą złożyć Państwowy Egzamin Specjalizacyjny Fizjoterapeutów oraz zarejestrować i złożyć wniosek do Ministra Zdrowia, który zobowiązuje się wydać Prawa do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

W zależności od wybranej uczelni studia medyczne w zakresie fizjoterapii możesz realizować także w formie uzupełniających studiów magisterskich, które trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Absolwenci po ukończeniu studiów magisterskich uzupełniających bądź jednolitych niejednokrotnie decydują się także na realizowanie dodatkowych kursów, dzięki którym doskonalą zdobyte kompetencje.

Fizjoterapia w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Kierunek fizjoterapia we Wrocławiu umożliwia zajmowanie się fizjoterapią neurologiczną, ortopedyczną, korekcją wad postawy, specyficzną analizą i terapią dolegliwości bólowych narządu ruchu oraz oddziaływaniem balneoterapeutycznym. Absolwenci pracują w placówkach medycznych, sportowych, strefach odnowy biologicznej, w specjalistycznych przychodniach, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, w przychodniach wielospecjalistycznych, w ośrodkach i sanatoriach rehabilitacyjnych, w ośrodkach opieki paliatywnej, w domach opieki społecznej.

Absolwenci zatrudniani są w placówkach oświatowych, na przykład w przedszkolnych i międzyszkolnych ośrodkach gimnastyki korekcyjnej i ośrodkach wychowawczo-rehabilitacyjnych, w zakładach pracy chronionej i przy prowadzeniu warsztatów terapii zajęciowej, w publicznych i niepublicznych placówkach, które prowadzą działalność w zakresie sportu niepełnosprawnych, w szkołach wyższych i medycznych studiach zawodowych fizjoterapii, w placówkach sportowych, na przykład w klubowych gabinetach odnowy biologicznej, w przychodniach sportowo-lekarskich, w centralnych ośrodkach sportu, w jednostkach, które prowadzą działalność prozdrowotną, na przykład w ogniskach TKKF, w ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej, w gabinetach masażu, terapii manualnej i usprawniania, w fitness centrach.

Studia medyczne w zakresie fizjoterapii dają możliwość zajmowania się kinezyterapią, terapią manualną, masażem leczniczym, fizjoterapią, fizykoterapią, fizjoterapią kliniczną, fizjoterapią kliniczną w dysfunkcjach narządu ruchu, fizjoterapią kliniczną w chorobach narządów wewnętrznych, kształceniem ruchowym i nauczaniem ruchu. Absolwenci pracują w zakładach opieki leczniczej, w placówkach ochrony zdrowia, w placówkach, które prowadzą działalność w zakresie sportu osób niepełnosprawnych i adaptacyjnej aktywności ruchowej, w zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, w gabinetach masażu.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizjoterapia we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia są bardzo częstym wyborem wśród kandydatów, którzy rozważają studia medyczne. Jest to kierunek dla osób, które pragną pomagać ludziom w pokonywaniu trudności, które sprawia ich ciało. Nim zdecydujesz o rejestracji na tego typu kierunek, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy jesteś odporny na stres i jesteś osobą cierpliwą?
 • Czy potrafisz poprawnie się komunikować i pracować w zespole?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek fizjoterapia we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku kierunku fizjoterapia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Fizjoterapia w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Studia medyczne na kierunku fizjoterapia są jednymi z najpopularniejszych w Polsce.

Miłosz, student czwartego roku studiów magisterskich, stwierdził:

Fizjoterapia to kierunek, który bardzo stresuje, ale może dać także dużo szczęścia i satysfakcji. Nasi pacjenci liczą na to, że pomożemy im przetrwać najgorsze momenty w dążeniu do usprawnienia ich ciała. Chcę im w tym towarzyszyć i przeżywać ich wzloty i upadki razem z nimi.

Pozostałe uczelnie w mieście Wrocławiu na których jest kierunek FIZJOTERAPIA

komentarze (0)