Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław

Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław

Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław

Studia niestacjonarne we Wrocławiu

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu to studia jednolite magisterskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia studia niestacjonarne Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek. Wszelkie informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Pamiętaj także, że studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Fizjoterapia w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek?

Fizjoterapeuci bardzo często za cel stawiają sobie inspirowanie ludzi i pragną, by to właśnie dzięki nim ich pacjenci się nie poddawali. Natchnienie do walki to bardzo ważna kwestia w zawodzie, który ma pomagać ludziom w dążeniu do doskonałości ciała i pokonywaniu wszelkich niedogodności fizycznych, które pojawiają się na skutek chorób i urazów.

Idealni kandydaci na studia medyczne w zakresie fizjoterapii nie mogą mieć trudności z nauką przedmiotów ścisłych, zwłaszcza biologią czy chemią. Kandydaci powinni odznaczać się odpornością na stres, empatią, komunikatywnością i umiejętnościami manualnymi. Jeśli cieszysz się dobrą kondycją fizyczną i pragniesz pomagać innym w odzyskaniu fizycznego zdrowia, kierunek fizjoterapia we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Kierunki studiów niestacjonarnych we Wrocławiu takie jak fizjoterapia możesz realizować przede wszystkim w Akademii Wychowania Fizycznego, na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich, w Wyższej Szkole Fizjoterapii. Uczelnie we Wrocławiu pragną zapewnić najwyższy poziom kształcenia na studiach medycznych realizowanych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza biologii, chemii czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: fizjoterapia ogólna, fizjoprofilaktyka, socjologia ogólna i niepełnosprawność, pedagogika ogólna i specjalna, fizjoterapia w onkologii i medycynie paliatywnej, terapia manualna, kinezjologia, fizjoterapia w kardiochirurgii, odnowa biologiczna, kliniczne podstawy neurologii, biomechanika stosowana i kliniczna i wiele innych.

 

4. Praca po studiach

Studia medyczne we Wrocławiu w zakresie fizjoterapii przygotowują studentów do zajmowania się fizjoterapią neurologiczną, ortopedyczną, korekcją wad postawy, specyficzną analizą i terapią dolegliwości bólowych narządu ruchu oraz oddziaływaniem balneoterapeutycznym. Pracują w placówkach medycznych, sportowych, strefach odnowy biologicznej, w specjalistycznych przychodniach, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, w przychodniach wielospecjalistycznych, w ośrodkach i sanatoriach rehabilitacyjnych, w ośrodkach opieki paliatywnej, w domach opieki społecznej.

Absolwenci zatrudniani są w zakładach pracy chronionej i przy prowadzeniu warsztatów terapii zajęciowej, w publicznych i niepublicznych placówkach, które prowadzą działalność w zakresie sportu niepełnosprawnych, w przychodniach sportowo-lekarskich, w centralnych ośrodkach sportu, w ogniskach TKKF, w ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej, w gabinetach masażu, terapii manualnej i usprawniania, w fitness centrach.

Studia we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto rozważyć studia zaoczne, które w zależności od wybranej uczelni odbywają się od poniedziałku do piątku, jak w przypadku studiów dziennych, lub od piątku do niedzieli, czyli w trybie weekendowym.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza biologii, chemii czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • fizjoterapia ogólna,
 • fizjoprofilaktyka,
 • socjologia ogólna i niepełnosprawność,
 • pedagogika ogólna i specjalna,
 • fizjoterapia w onkologii i medycynie paliatywnej,
 • terapia manualna,
 • fizjoterapia w kardiochirurgii,
 • odnowa biologiczna,
 • kliniczne podstawy neurologii,
 • biomechanika stosowana i kliniczna
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mają okazję rozwijać się w ramach dodatkowych kursów, na przykład z masażu czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oferty kursowe i specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci mają okazję zdobyć najwyższej jakości kształcenie, które obejmuje ogólną wiedzę medyczną i szczegółowe treści odnoszące się do fizjoterapii. Studenci uczą się jak przeprowadzić poprawną diagnozę i prognozowanie funkcjonalne, prowadzić odpowiednią terapię, wspomagać procesy leczenia z dysfunkcjami układu nerwowo-mięśniowego, mięśniowo-szkieletowego, sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Studenci zdobywają umiejętności odnoszące się do rozpoznawania dysfunkcji, planowania, przeprowadzania, kontrolowania efektywności procesu rehabilitacji medycznej. Rozwijają także zdolności komunikacyjne, które ułatwiają kontakt z pacjentem.

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 5 lata (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie we Wrocławiu studia medyczne w zakresie fizjoterapii oferują w formie jednolitych studiów magisterskich, które trwają dziesięć semestrów. Podobnie jak w przypadku studiów stacjonarnych edukacja trwa pięć lat i kończy się egzaminem magisterskim. Po ukończeniu studiów i odbyciu wymaganej praktyki zawodowej studenci mogą złożyć Państwowy Egzamin Specjalizacyjny Fizjoterapeutów oraz zarejestrować i złożyć wniosek do Ministra Zdrowia, który zobowiązuje się wydać Prawa do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

W zależności od wybranej uczelni studia medyczne w zakresie fizjoterapii możesz realizować także w formie uzupełniających studiów magisterskich, które trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Absolwenci po ukończeniu studiów magisterskich uzupełniających bądź jednolitych niejednokrotnie decydują się także na realizowanie dodatkowych kursów, dzięki którym doskonalą zdobyte kompetencje.

Jaka praca po kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Kierunek fizjoterapia we Wrocławiu umożliwia zajmowanie się fizjoterapią neurologiczną, ortopedyczną, korekcją wad postawy, specyficzną analizą i terapią dolegliwości bólowych narządu ruchu oraz oddziaływaniem balneoterapeutycznym. Absolwenci pracują w placówkach medycznych, sportowych, strefach odnowy biologicznej, w specjalistycznych przychodniach, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, w przychodniach wielospecjalistycznych, w ośrodkach i sanatoriach rehabilitacyjnych, w ośrodkach opieki paliatywnej, w domach opieki społecznej.

Absolwenci zatrudniani są w placówkach oświatowych, na przykład w przedszkolnych i międzyszkolnych ośrodkach gimnastyki korekcyjnej i ośrodkach wychowawczo-rehabilitacyjnych, w zakładach pracy chronionej i przy prowadzeniu warsztatów terapii zajęciowej, w publicznych i niepublicznych placówkach, które prowadzą działalność w zakresie sportu niepełnosprawnych, w szkołach wyższych i medycznych studiach zawodowych fizjoterapii, w placówkach sportowych, na przykład w klubowych gabinetach odnowy biologicznej, w przychodniach sportowo-lekarskich, w centralnych ośrodkach sportu, w jednostkach, które prowadzą działalność prozdrowotną, na przykład w ogniskach TKKF, w ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej, w gabinetach masażu, terapii manualnej i usprawniania, w fitness centrach.

Studia medyczne w zakresie fizjoterapii dają możliwość zajmowania się kinezyterapią, terapią manualną, masażem leczniczym, fizjoterapią, fizykoterapią, fizjoterapią kliniczną, fizjoterapią kliniczną w dysfunkcjach narządu ruchu, fizjoterapią kliniczną w chorobach narządów wewnętrznych, kształceniem ruchowym i nauczaniem ruchu. Absolwenci pracują w zakładach opieki leczniczej, w placówkach ochrony zdrowia, w placówkach, które prowadzą działalność w zakresie sportu osób niepełnosprawnych i adaptacyjnej aktywności ruchowej, w zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, w gabinetach masażu.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia (niestacjonarne) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (niestacjonarne) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizjoterapia we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia są bardzo częstym wyborem wśród kandydatów, którzy rozważają studia medyczne. Jest to kierunek dla osób, które pragną pomagać ludziom w pokonywaniu trudności, które sprawia ich ciało. Nim zdecydujesz o rejestracji na tego typu kierunek, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy jesteś odporny na stres i jesteś osobą cierpliwą?
 • Czy potrafisz poprawnie się komunikować i pracować w zespole?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek fizjoterapia we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku kierunku fizjoterapia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Jakie opinie mają studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Studia medyczne na kierunku fizjoterapia są jednymi z najpopularniejszych w Polsce.

Miłosz, student czwartego roku studiów magisterskich, stwierdził:

Fizjoterapia to kierunek, który bardzo stresuje, ale może dać także dużo szczęścia i satysfakcji. Nasi pacjenci liczą na to, że pomożemy im przetrwać najgorsze momenty w dążeniu do usprawnienia ich ciała. Chcę im w tym towarzyszyć i przeżywać ich wzloty i upadki razem z nimi.

Kierunki medyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)