Zdrowie publiczne - Wrocław

Zdrowie publiczne - Wrocław

Studia na kierunku zdrowie publiczne w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Zdrowie publiczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zdrowie publiczne

30.01.2024

Zdrowie publiczne studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku zdrowie publiczne we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Zdrowie publiczne - Wrocław
Studia na kierunku zdrowie publiczne w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Dobrze funkcjonująca ochrona zdrowia to podstawa. Studia łączą w sobie zagadnienia związane z naukami medycznymi i społecznymi. Studenci kierunku zdobywają wiedzę na temat m.in. administracji, zarządzania, czy ekonomii. Dowiadują się również, w jaki sposób promować zdrowie i różne programy zdrowotne, ucząc się realizować różne projekty z tego zakresu.

Zdobyte kompetencje można wykorzystać, pracując w różnych jednostkach ochrony zdrowia np. szpitalach, przychodniach, czy klinikach. Absolwenci mogą również sprawdzić się jako przedstawiciele handlowi w firmach farmaceutycznych, czy fundacjach promujących zdrowie.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku zdrowie publiczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Nauk o Zdrowiu UMW).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zdrowie publiczne we Wrocławiu?

Liczba miejsc na studia medyczne we Wrocławiu w zakresie zdrowia publicznego jest ograniczona. Kandydaci muszą postarać się o jak najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych z takich przedmiotów jak biologia, chemia, matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Egzaminy dodatkowe warto zdawać na poziomie rozszerzonym.

Wszyscy maturzyści, którzy chcą iść na studia, muszą ukończyć szkołę z pozytywnymi wynikami z egzaminów obowiązkowych z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego. Uczelnie we Wrocławiu uwzględniają także wyniki uzyskane w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zdrowie publiczne w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE?

Studia medyczne mają bardzo wiele wymiarów i nie ograniczają się jedynie do kierunku lekarskiego czy stomatologii. Zdrowie publiczne to wszechstronny kierunek studiów, który prócz wiadomości obejmujących medycynę, odnosi się także do ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych, a w końcu do zarządzania.

Przyszli absolwenci będą zajmować się ochroną zdrowia na wielu płaszczyznach. Oczywiście ważne jest upodobanie do nauk ścisłych, zwłaszcza biologii i chemii, ale także predyspozycje kierownicze czy umiejętność zorganizowania. Zagrożenia, które czyhają na ludzi, muszą być im uświadamiane, dlatego studenci zdrowia publicznego rozwodzą się na temat higieny lub epidemii. Jeśli chcesz czynnie uczestniczyć w ratowaniu życia, ale masz naturę urzędnika bądź marketingowca, tego typu studia we Wrocławiu są dla Ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zdrowie publiczne we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Wielu z nas przez długi czas nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Wybrać nauki humanistyczne? Studiować ekonomię? A może coś związanego z medycyną? Na szczęście zdrowie publiczne to kierunek, który interdyscyplinarnie łączy wiele dziedzin nauki i pozwala zdobyć wszechstronne wykształcenie. Wrocławskie uczelnie, które mają studia medyczne w swojej ofercie, znajdziesz poniżej.

Studenci zdrowia publicznego uczęszczają na takie przedmioty jak na przykład:

 • ochrona danych w systemie opieki medycznej
 • społeczne i socjalne funkcje państwa
 • opieka nad osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi
 • podstawy żywienia człowieka
 • marketing i komunikacja instytucji medycznych i społecznych

 

Nie brakuje zajęć z zakresu zarządzania, statystyki i działalności gospodarczej. Studenci zdobywają wiadomości z zakresu medycyny, socjologii czy ekonomii.

Ile trwają studia na kierunku zdrowie publiczne we Wrocławiu?

Studia na kierunku zdrowie publiczne we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zdrowie publiczne w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE?

Absolwenci zdrowia publicznego zatrudniani są przede wszystkim w

 • opiece zdrowotnej
 • przemyśle farmaceutycznym
 • samorządzie terytorialnym
 • administracji państwowej
 • instytucjach ubezpieczeniowych
 • Narodowym Funduszu Zdrowia

 

Studenci są przygotowywani do zajmowania się profilaktyką prozdrowotną. Umiejętności kierownicze pozwalają absolwentom zarządzać jednostkami ochrony zdrowia, a także prężnie działać w marketingu i promocji na rynku medycznym.

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak zdrowie publiczne przygotowują do pracy w charakterze asystenta osób starszych, opiekuna medycznego, statystyka medycznego. Absolwenci mogą zajmować się ochroną zdrowia pracujących, epidemiologią, organizacją w ochronie zdrowia, promocją zdrowia i edukacją zdrowotną z elementami pedagogiki, zdrowiem środowiskowym.

Gdzie studiować na kierunku zdrowie publiczne we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Uczelnie na których można studiować kierunek zdrowie publiczne we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek zdrowie publiczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zdrowie publiczne we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zdrowie publiczne Wrocław studia i stopnia

Zdrowie publiczne Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zdrowie publiczne Wrocław studia stacjonarne

Zdrowie publiczne Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zdrowie publiczne w Mieście wrocławiu

Studia II stopnia

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie