Biotechnologia - Wrocław

Biotechnologia - Wrocław

Studia na kierunku biotechnologia w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne
Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
forma: stacjonarne
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

30.01.2024

Biotechnologia studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku biotechnologia we Wrocławiu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Biotechnologia - Wrocław
Studia na kierunku biotechnologia w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Biotechnologia to dziedzina, która opisuje w jakim stopniu i w jaki sposób procesy biologiczne są wykorzystywane w przemyśle i gospodarce. Studenci mogą liczyć na zdobycie wykształcenia, z dziedzin takich jak m.in. biochemia strukturalna, biologia molekularna, inżynieria bioprocesowa czy enzymologia. Podczas studiów można poznać wiele nowoczesnych technik badawczych oraz nauczyć się specyfiki pracy w laboratorium.

Biotechnologia wykorzystywana jest w różnych dziedzinach przemysłu, dlatego też absolwenci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy. Zdobyte umiejętności można wykorzystać w branży chemicznej, medycznej, naftowej lub spożywczej oraz w instytucjach badawczych czy laboratoriach.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku biotechnologia możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych: Politechnice Wrocławskiej (Wydział Chemiczny PWR), Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Biotechnologii UWR) oraz Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywnośći UPWR).

 

Specjalności

Współczesne studia z ochrony biotechnologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku biotechnologia środowiska we Wrocławiu:  bioinformaticsbioinformatykabiologia molekularnabiotechnologia farmaceutycznabiotechnologia medyczna.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biotechnologia we Wrocławiu?

Kierunek biotechnologia we Wrocławiu wzbudza duże zainteresowanie kandydatów na studia ze względu na nowoczesność przekazu i duże zapotrzebowanie na rynku pracy. Według wymogów rekrutacyjnych musisz zdawać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny.

Warto także podejść do egzaminów z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym lub podstawowym, które zwiększą szansę na dostanie się na wymarzone studia. Rozważ egzaminy z chemii, biologii, matematyki, fizyki, fizyki i astronomii. Szczegółowe informacje odnoszące się do wymogów kwalifikacyjnych znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

 

Interdyscyplinarny kierunek studiów, którym jest biotechnologia, łączy wiedzę z zakresu enzymologii, mikrobiologii, biologii molekularnej, inżynierii genetycznej. Tak ważna dziedzina nauk biologicznych i przyrodniczych skupia się na metodach przetwarzania surowców spożywczych i technologiach produkcji żywności.

Biotechnologia pozwala połączyć rzetelne wykształcenie z zakresu nauk ścisłych z umiejętnością wykorzystywania najnowszych technik i sprzętów, które odgrywają kluczową rolę przy produkcji bioproduktów. Studenci powinni wykazywać zainteresowanie przemysłem spożywczym, fermentacyjnym, a także wymogami sanitarnymi. Biotechnologia to kierunek przyszłości, zwłaszcza że na rynku pracy nieustannie pojawia się zapotrzebowanie na tego typu specjalistów.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku biotechnologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku biotechnologia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Innowacyjne kierunki studiów we Wrocławiu takie jak biotechnologia oferuje bardzo wiele uczelni, których wykaz znajdziesz poniżej. Uczelnie we Wrocławiu stawiają na połączenie nauk ścisłych z najnowszymi technologiami, a interdyscyplinarne kształcenie przekazują dzięki najbardziej doświadczonym kadrom akademickim.

Program kształcenia wypełniony jest takimi przedmiotami jak na przykład:

 • biochemia strukturalna
 • chemia organiczna
 • statystyka
 • techniki biologii molekularnej
 • inżynieria bioprocesowa
 • immunologia
 • enzymologia
 • inżynieria komórek i tkanek zwierzęcych

 

Siatki zajęć są konstruowane różnorodnie w zależności od wybranej uczelni. Programy kształcenia przewidują przedmioty nie tylko obligatoryjne, ale i obieralne, a także specjalnościowe, a realizowane są w trakcie ćwiczeń, laboratoriów, wykładów i seminariów.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek biotechnologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Chemiczny) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Biotechnologii UWr) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku biotechnologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku biotechnologia we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

 

Biotechnologia w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier / magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Studia we Wrocławiu na kierunku biotechnologia przygotowują do pracy w dziedzinach gospodarki, które korzystają z procesów biotechnologicznych lub wykorzystują produkty tych procesów (przemysł farmaceutyczny, spożywczy, chemii gospodarczej, paszowy) w działach biopreparacji i kontroli jakości biopreparatów. Absolwenci pracują również w placówkach naukowo-badawczych i wdrożeniowych oraz w placówkach służby zdrowia.

W zakresie zainteresowań studentów biotechnologii we Wrocławiu znajduje się przede wszystkim biotechnologia przemysłowa i medyczna. Absolwenci zajmują się również ochroną środowiska na stanowiskach organizatorów produkcji, technologów i kontrolerów produkcji; zatrudniani są w:

 • laboratoriach chemicznych, mikrobiologicznych, biotechnologicznych 
 • przemyśle fermentacyjnym, spożywczym, kosmetycznym
 • zakładach produkujących biopreparaty

 

Studia biologiczne i przyrodnicze dają bardzo wiele możliwości pracy i osobistego rozwoju.

Gdzie studiować na kierunku biotechnologia we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Politechnice Wrocławskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek biotechnologia we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biotechnologia we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia Wrocław studia i stopnia

Biotechnologia Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia Wrocław studia stacjonarne

Biotechnologia w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu