Elektronika i systemy komputerowe - Opole

Elektronika i systemy komputerowe - Opole

Studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe w Opolu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Opolska

Politechnika Opolska

Elektronika i systemy komputerowe stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

05.05.2024

Elektronika i systemy komputerowe - studia Opole 2024 | woj. opolskie

Studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe to studia inżynierskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia inżynierskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Elektronika i systemy komputerowe - Opole
Studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe w Opolu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe w Opolu rozpocznie się 1 maja 2024 r. i potrwa do 14 lipca 2024 r. | Elektronika i systemy komputerowe Opole - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe łączą w sobie zagadnienia związane z elektroniką, informatyką i technologiami komunikacyjnymi. To kierunek skierowany do osób zaineresowanych technologią, projektowaniem i rozwiązywaniem problemów związanych z elektroniką oraz systemami komputerowymi. Studenci uczą się podstaw elektroniki, w tym systemów elektronicznych, cyfrowych i analogowych. Poznają też zasady programowania, struktury danych i algorytmy. Kursy ujęte w planie zajęć uwzględniają także automatykę i robotykę, a w tym sterowanie procesami czy projektowanie systemów mechatronicznych.

Praca po studiach

Absolwenci mają wiele możliwości zatrudnienia w różnych branżach i sektorach gospodarki. Dzięki wszechstronnym umiejętnościom mogą pracować w obszarach związanych z elektroniką, informatyką, telekomunikacją, automatyzacją i innymi pokrewnymi dziedzinami. Wybierając studia w Opolu na tym kierunku zdobywają przygotowanie do pracy m.in. przy projektowaniu układów elektronicznych, płytek drukowanych czy systemów wbudowanych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia w Opolu na ten kierunek na I stopień prowadzona jest w formie konkursu świadectw maturalnych. Uwzględniane są wyniki z takich przedmiotów, jak np. fizyka, chemia, informatyka, język polski, matematyka, język obcy. Kwalifikacja na II stopień obejmuje z kolei konkurs ocen uzyskanych na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia po pokrewnej ścieżce kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe?

Studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe są interdyscyplinarnym programem, który łączy elementy elektroniki, informatyki i technologii komunikacyjnych. Studenci uczą się podstaw matematycznych i fizycznych, które są niezbędne do zrozumienia zagadnień związanych z elektroniką i informatyką.

Kierunki studiów w Opolu związane z tą dziedziną, obejmują również naukę programowania w różnych językach, takich jak C, C++, Python. Uczestnicy uczą się również analizowania i tworzenia algorytmów oraz optymalizowania struktur danych. Poza tym uczelnie w Opolu w ramach tego kierunku prowadzą wiele praktycznych zajęć w formie laboratoriów, projektów inżynierskich i staży, w ramach których studenci mogą eksperymentować z wieloma układami i systemami.

W siatce dydaktycznej uwzględniono wiele interesujących wykładów prowadzonych przez profesorów i specjalistów z branży, ćwiczenia praktyczne czy seminaria i dyskusje na temat aktualnych zagadnień technologicznych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia inżynierskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci znają zasady i teorie elektroniki, w tym obwodów, układów cyfrowych i analogowych. Mają wiedzę na temat architektury komputerów, systemów wbudowanych oraz sieci komputerowych. Rozumieją technologie komunikacyjne, w tym sieci bezprzewodowych i protokołów sieciowych.

Projektują układy elektroniczne oraz systemy komputerowe. Potrafią tworzyć oprogramowania dla systemów wbudowanych i urządzeń elektronicznych. Projektują też i konstruują systemy komunikacji bezprzewodowej.

Wyróżnia ich zdolność analizowania danych oraz interpretowania wyników symulacji. Korzystają z narzędzi i oprogramowania do symulacji układów elektronicznych oraz komputerowych.

Uczelnie w Opolu - kierunek elektronika i systemy komputerowe:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Opolska (Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki PO) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe?

Studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe trwają 3,5 roku (studia inżynierskie).

Elektronika i systemy komputerowe w Opolu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku elektronika i systemy komputerowe

Absolwenci mogą pracować przy projektowaniu układów elektronicznych, płytek drukowanych czy systemów wbudowanych. Czeka na nich także praca w firmach zajmujących się produkcją sprzętu elektronicznego, od małych urządzeń po zaawansowane systemy.

Zajmą się również projektowaniem i produkcją sprzętu komputerowego, takich jak komputery, serwery czy komponenty. Mogą pracować nad systemami operacyjnymi, sterownikami i innymi elementami oprogramowania niskiego poziomu.

Dodatkowo odnajdą się w pracy w firmach telekomunikacyjnych, przy projektowaniu i utrzymaniu sieci telekomunikacyjnych. Będą odpowiadać też za projektowanie i wdrażanie technologii komunikacji bezprzewodowej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku elektronika i systemy komputerowe

  • projektowanie i produkcja urządzeń elektronicznych,
  • przemysł komputerowy,
  • telekomunikacja,
  • automatyka i robotyka,
  • przemysł energetyczny,
  • konsulting,
  • administracja.

Zdobyte umiejętności dają absolwentom szerokie możliwości pracy w wielu dziedzinach. Dzięki kompetencjom związanym z rozwiązywaniem problemów technicznych oraz znajomości najnowszych technologii, absolwenci są cennymi specjalistami na rynku pracy.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektronika i systemy komputerowe Opole studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektronika i systemy komputerowe Opole studia stacjonarne

Elektronika i systemy komputerowe w Opolu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia