Inżynieria odnawialnych źródeł energii - Lublin

Inżynieria odnawialnych źródeł energii - Lublin

Studia na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Inżynieria odnawialnych źródeł energii stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie inżynieria odnawialnych źródeł energii jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Inżynieria środowiska stopień: (I)  (II), czas trwania: • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria środowiska

26.01.2024

Inżynieria odnawialnych źródeł energii studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Inżynieria odnawialnych źródeł energii - Lublin
Studia na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej (Wydział Inżynierii Środowiska POLLUB).
 
Opis kierunku 
Studia na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii uczą studentów, w jaki sposób wykorzystywać OZE do produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Uczestnicy zajęć nabywają umiejętności praktycznych, które pomogą im na odnalezienie pracy w różnorodnych branżach nowoczesnego przemysłu. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: ogrzewnictwo, modelowanie i symulacje komputerowe w systemach odnawialnych, energetyka wodna, nanotechnologie czy budowle hydroenergetyczne. Jednakże w planie studiów znajdziemy także zajęcia związane z zagadnieniami z obszaru fizyki, matematyki, geometrii wykreślnej czy chemii, które pozwolą ugruntować i udoskonalić dotychczasową wiedzę studentów.
 
Praca po studiach 
Absolwenci tego kierunku studiów znajdują zatrudnienie w biurach projektowych, firmach produkujących, wytwarzających i dystrybuujących energię elektryczną i cieplną, a także w organizacjach pozarządowych, działających w obszarze inżynierii odnawialnych źródeł energii. Doskonale odnajdą się w instytucjach nadzorujących i administrujących prace farm fotowoltaicznych i wiatrowych, systemów kolektorów słonecznych, biogazowni czy wytwórni biopaliw. Ponadto, mogą liczyć na zatrudnienie w jednostkach administracji i samorządów terytorialnych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów umożliwią absolwentom rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej np. w postaci firmy projektującej, wykonującej czy eksploatującej materiały i urządzenia instalacyjne odnawialnych źródeł energii.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka

 

Studia inżynierskie posiadają odgórnie narzucone procedury, którym należy sprostać, aby mieć szanse na podjęcie kształcenia kierunkowego. Co należy zrobić, aby dostać się na inżynierię odnawialnych źródeł energii w Lublinie? Podejść do egzaminu maturalnego z matematyki, fizyki, informatyki oraz biologii, najlepiej na poziomie rozszerzonym – wówczas przelicznik punktowy będzie jeszcze bardziej korzystny dla kandydata.

Pamiętaj, aby zapoznać się z procedurami obowiązującymi na wybranej przez ciebie uczelni. Wówczas będziesz w pełni przygotowany do podjęcia inżynierii odnawialnych źródeł energii.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII?

 

Inżynieria odnawialnych źródeł energii jest kierunkiem aktualnym w perspektywie dzisiejszych zmian wynikających z przemysłowej działalności człowieka, które nie są korzystne dla otaczającej nas przyrody. Kierunek ten przygotowuje do pracy w obszarach związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i rozdziałem energii elektrycznej, która pochodzi z takich źródeł, jak elektrownie wodne, wiatrowe, geotermalne, czy słoneczne.

Te uczelnie w Lublinie, które oferują przyszłym studentom możliwość rozpoczęcia kształcenia na kierunkach inżynierskich, starają się zaoferować nauczanie na najwyższym poziomie, aby absolwenci mogli odpowiedzieć na potrzeby współczesnych, wymagających pracodawców. Mimo popularności inżynierii odnawialnych źródeł energii, nie jest to kierunek dla każdego. Jeśli myślisz o jego podjęciu, zastanów się, czy:

 • Los naszej planety nie jest ci obojętny?
 • Zawsze lubiłeś przedmioty ścisłe, a ich nauka przychodziła ci z łatwością?
 • Uważasz, że twoim przeznaczeniem jest zgłębianie dziedzin technicznych?

Twierdząca odpowiedź udzielona trzykrotnie powinna stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia kształcenia na inżynierii odnawialnych źródeł energii – prawdopodobnie będzie to idealna propozycja dla ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Lublinie na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii możesz podjąć na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Siatka studiów zawiera wiele interdyscyplinarnych treści z pogranicza takich dziedzin, jak:

 • matematyka
 • fizyka
 • biologia
 • chemia

 

Które stanowią stabilny filar pod kształtowanie bardziej złożonych kompetencji kierunkowych. Studenci będą mieli okazję zgłębić złożoną wiedzę teoretyczną na temat pozyskiwania i przetwarzania energii mechanicznej na elektryczną,poznać konkretne techniki przesyłu energii w sposób ekonomiczny i zgodny z założeniami spójnymi z ochroną środowiska. Podczas nauki będziesz miał również okazję do wzbogacenia kompetencji interpersonalnych, które ułatwią ci efektywną pracę grupową w zespołach specjalistów różnych dziedzin.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie?

Studia na kierunku Inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII?

Możliwość ukształtowania swojej zawodowej przyszłości w najbardziej korzystny dla siebie sposób jest jednym z czynników motywujących do aplikacji na wybrane kierunki studiów w Lublinie. Jeżeli pragniesz zyskać takie wykształcenie, dzięki któremu będziesz w stanie zdobyć dobrze płatną pracę, to inżynieria odnawialnych źródeł energii będzie właściwym wyborem. Jako absolwent będziesz mógł zdobyć zatrudnienie w:

 • przemyśle chemicznym
 • przemyśle biotechnologicznym
 • aspirujący naukowcy z pewnością zadowolą się pracą w laboratoriach badawczych oraz ośrodkach rozwojowych

 

A także różnych odłamach współczesnej gospodarki, która korzysta z energii produkowanej przez źródła odnawialne. Sam widzisz, że wachlarz możliwości jest na tyle szeroki, że z pewnością pozwoli ci na realizację ustanowionych celów na przyszłość.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek inżynieria odnawialnych źródeł energii:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Inżynierii Środowiska POLLUB) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria odnawialnych źródeł energii Lublin studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria odnawialnych źródeł energii Lublin studia stacjonarne

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Inżynieria odnawialnych źródeł energii w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie