Inżynieria odnawialnych źródeł energii jest kierunkiem aktualnym w perspektywie dzisiejszych zmian wynikających z przemysłowej działalności człowieka, które nie są korzystne dla otaczającej nas przyrody. Kierunek ten przygotowuje do pracy w obszarach związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i rozdziałem energii elektrycznej, która pochodzi z takich źródeł, jak elektrownie wodne, wiatrowe, geotermalne, czy słoneczne.
Te uczelnie w Lublinie, które oferują przyszłym studentom możliwość rozpoczęcia kształcenia na kierunkach inżynierskich, starają się zaoferować nauczanie na najwyższym poziomie, aby absolwenci mogli odpowiedzieć na potrzeby współczesnych, wymagających pracodawców. Mimo popularności inżynierii odnawialnych źródeł energii, nie jest to kierunek dla każdego. Jeśli myślisz o jego podjęciu, zastanów się, czy:
-
Los naszej planety nie jest ci obojętny?
-
Zawsze lubiłeś przedmioty ścisłe, a ich nauka przychodziła ci z łatwością?
-
Uważasz, że twoim przeznaczeniem jest zgłębianie dziedzin technicznych?
Twierdząca odpowiedź udzielona trzykrotnie powinna stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia kształcenia na inżynierii odnawialnych źródeł energii – prawdopodobnie będzie to idealna propozycja dla ciebie.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.
Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studia w Lublinie na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii możesz podjąć na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Siatka studiów zawiera wiele interdyscyplinarnych treści z pogranicza takich dziedzin, jak:
-
fizyka,
-
matematyka,
-
biologia,
-
chemia.
Które stanowią stabilny filar pod kształtowanie bardziej złożonych kompetencji kierunkowych. Studenci będą mieli okazję zgłębić złożoną wiedzę teoretyczną na temat pozyskiwania i przetwarzania energii mechanicznej na elektryczną,poznać konkretne techniki przesyłu energii w sposób ekonomiczny i zgodny z założeniami spójnymi z ochroną środowiska. Podczas nauki będziesz miał również okazję do wzbogacenia kompetencji interpersonalnych, które ułatwią ci efektywną pracę grupową w zespołach specjalistów różnych dziedzin.