Computer science - Wrocław

Computer science - Wrocław

Studia na kierunku computer science w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Computer science stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku lub 4 lata • 2 lata • 3 lub 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

08.11.2023

Computer science studia Wrocław 2023| woj. dolnośląskie

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Computer science - Wrocław
Studia na kierunku computer science w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na computer science poświęcone są zagadnieniom z dziedziny informatyki. Studenci tego kierunku uczą się tworzenia i testowania oprogramowania, projektowania grafiki i zdobywają umiejętność analizy danych. Dodatkowo stają się ekspertami w zakresie baz danych i sieci komputerowych. Dzięki zajęciom prowadzonym w języku angielskim, absolwenci posiadają kompetencje językowe, które umożliwiają znalezienie pracy za granicą. 

Computer science to kierunek, który kształci przyszłych administratorów baz danych, programistów, czy inżynierów systemowych. Jako absolwent tego kierunku będziesz mógł pracować nie tylko w firmach ściśle związanych z branżą IT, ale też w bankach, instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem systemów czy w agencjach reklamowych.  

 

Uczelnie

We Wrocławiu computer science możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek computer science we Wrocławiu?

W przypadku uczelni prywatnych wymogi rekrutacyjne ograniczają się do złożenia wymaganych dokumentów we wskazanym terminie. Kandydaci wypełniają kwestionariusz osobowy, przedstawiają do wglądu świadectwo dojrzałości, przekazują zdjęcia do legitymacji oraz potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej, a także wszystkie potrzebne umowy i podania.

Studenci muszą pozytywnie zaliczyć egzaminy maturalne, jednak wyniki nie odgrywają kluczowej roli, jak w przypadku kierunków proponowanych przez uczelnie publiczne. Jeśli myślisz o studiach w języku angielskim, warto opanować ten język przynajmniej na poziomie podstawowym. Szczegóły kwalifikacyjne znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Computer science w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU COMPUTER SCIENCE?

Computer science to nowoczesna propozycja kształcenia stawiająca na rozwój w zakresie prężnie rozwijającej się informatyki. Zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim, co pozwala studentom pracować w tym języku na bardzo wysokim poziomie. Absolwenci kierunku zajmują się projektowaniem systemów informatycznych, tworzeniem i testowaniem oprogramowania, przetwarzaniem i analizą danych.

Studia informatyczne mają przygotować kandydatów do zajmowania się rozwiązywaniem złożonych problemów technicznych, a także rozwijania predyspozycji w zakresie programowania czy projektowania graficznego. Informatyka, a w tym przypadku computer science, wymagają od przyszłych studentów kreatywności, a zarazem analitycznego myślenia, które pozwoli im realizować wszystkie przedsięwzięcia na najwyższym poziomie.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku computer science możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku computer science we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach niepublicznych trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak computer science realizowane są w języku angielskim. Przez kandydatów na studia postrzegane są jako prestiżowe, a przede wszystkim niezwykle opłacalne. Rynek pracy nieustannie poszukuje ekspertów w zakresie informatyki, ale również poliglotów, którzy poradzą sobie ze współpracą na rynku międzynarodowym. Wykaz uczelni we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie tego typu studia informatyczne, znajdziesz w dziale poniżej.

Studenci uczęszczają na zajęcia obowiązkowe dla wszystkich studentów kierunków informatycznych. Nie brakuje programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej. Program kształcenia dostosowany jest do realizowanych specjalności:

 • Programming
 • Computer Network Administrator
 • Computer Graphics (studenci mogą wybrać programowania, sieci komputerowe lub grafikę komputerową)

Ile trwają studia na kierunku computer science we Wrocławiu?

Studia na kierunku computer science we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Computer science w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 4 lat inżynier / licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU COMPUTER SCIENCE?

Studia we Wrocławiu na kierunku computer science dają bardzo wiele możliwości pracy na arenie międzynarodowej lub w firmach krajowych, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami. W zależności od wybranej specjalności studenci mogą odnaleźć się w pracy na różnych stanowiskach. Absolwenci zatrudniani są w charakterze:

 • programistów
 • analityków i inżynierów systemów
 • administratorów baz danych
 • grafików komputerowych
 • projektantów i programistów gier komputerowych
 • administratorów i projektantów sieci komputerowych

 

Studia informatyczne we Wrocławiu umożliwiają pracę w agencjach reklamowych, w firmach, które zajmują się doradztwem i konsultingiem, w bankach, w instytucjach, które zajmują się bezpieczeństwem systemów i sieci komputerowych, w administracji biurowej i administracji publicznej, w firmach zajmujących się badaniami i rozwojem, w firmach wdrażających nowoczesne rozwiązania informatyczne, w biznesie, w instytucjach państwowych.

Gdzie studiować na kierunku computer science we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

Uczelnie na których można studiować kierunek computer science we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek computer science:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Computer science we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Computer science Wrocław studia i stopnia

Computer science Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Computer science Wrocław studia stacjonarne

Computer science Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku computer science w Mieście wrocławiu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia