Computer science - Kraków

Studia w Krakowie

computer science

Odkryj computer science w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Computer science studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku computer science to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku computer science w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku computer science w Krakowie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 26 lipca 2023 r. | Computer science Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie elektronikę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH).
 

Opis kierunku

Computer science to kierunek, dzięki któremu studenci mogą zdobyć kompetencje do tworzenia i korzystania z różnych systemów komputerowych. Program obejmuje m.in. zajęcia z informatyki, tworzenia oprogramowania, algorytmów, baz danych, czy elektroniki. Przyszli eksperci nie powinni mieć problemu z dokonaniem algorytmizacji problemów inżynierskich, diagnozowania systemów informatycznych, czy programowania w różnych językach.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Studenci computer science mogą w przyszłości podjąć różne ścieżki kariery. Absolwenci świetnie sprawdzą się jako administratorzy systemów informatycznych i baz danych, programiści, czy projektanci aplikacji i stron internetowych.

czytaj dalej wszystko o Computer science - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek COMPUTER SCIENCE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Computer science stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek computer science w Krakowie?

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu kształcenia na kierunku computer science w Krakowie, powinieneś odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym, co może istotnie zwiększyć twoje szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych. Pamiętaj ponadto, że językiem wykładowym kierunku jest angielski, dlatego upewnij się, że dobrze radzisz sobie z nim zarówno w mowie, jak i w piśmie. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej krakowskiej uczelni, aby poznać szczegóły na temat procesu rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Computer science w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku computer science w Krakowie?

Wybierając computer science w Krakowie, wybierasz pragmatyczne przygotowanie do dobrze płatnej i stabilnej pracy w zawodzie. Studenci zdobywają niezwykle cenione w obecnych czasach umiejętności programistyczne, które z powodzeniem wykorzystują podczas tworzenia stron internetowych, multimediów oraz projektów graficznych. Angielski język wykładowy pozwala na przyswojenie technicznych sformułowań w najbardziej uniwersalnym języku świata, co przekłada się na znacznie szersze perspektywy w zakresie zatrudnienia.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku computer science możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku computer science zostały stworzone z myślą o osobach, które są zainteresowane szeroko rozumianą informatyką i osiągnęli biegłość w porozumiewaniu się za pomocą języka angielskiego. Na zdobycie tytułu inżyniera poświęcisz trzy i pół roku, które opłacą się zdobyciem całkiem nowych i bardzo cennych kompetencji, które z powodzeniem wykorzystasz na współczesnej arenie zawodowej.

Computer science w Krakowie możesz realizować w trybie stacjonarnym. Co to oznacza w praktyce? Studenci będą uczyć się podczas dni roboczych od poniedziałku do piątku. Taki charakter edukacji pozwoli im na systematyczne i regularne pogłębianie kompetencji programowych.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci computer science podczas zajęć i wykładów skupiają się na poszerzaniu umiejętności i wiedzy wyniesionej z kształcenia informatycznego pierwszego stopnia, a także zdobywają całkiem nowe kompetencje. Jeżeli wybierzesz ten kierunek, nauczysz się programowania w wybranych językach, posiądziesz umiejętność tworzenia użytecznych programów, aplikacji oraz projektowania graficznego zaplecza multimediów czy gier komputerowych.

Jako że angielski jest głównym językiem wykładowym, posiądziesz umiejętność posługiwania się nim w praktyce podczas pracy z informatykami oraz specjalistami branży pokrewnych, dla których język ten jest natywnym.

Ile trwają studia na kierunku computer science w Krakowie?

Studia na kierunku computer science trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Computer science w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku comuter science w Krakowie?

Computer science to kierunek, po ukończeniu którego nie będziesz narzekał na brak atrakcyjnych możliwości zawodowych. Absolwenci, w zależności od zainteresowań, preferencji oraz wcześniej wybranej ścieżki kształcenia, mogą pracować na dobrze opłacalnych stanowiskach programistycznych, często zajmują się również projektowaniem i tworzeniem graficznego zaplecza różnych multimediów, gier komputerowych i filmów. Tworzenie stron internetowych w międzynarodowych przedsiębiorstwach informatycznych, projektowanie gier i aplikacji multimedialnych w korporacjach zrzeszających informatyków.

Niewątpliwą zaletą kierunku computer science jest anglojęzyczny profil nauki. Oznacza to, że studenci zdobywają umiejętność używania technicznych sformułowań oraz osiągają biegłość w posługiwaniu się tą najbardziej uniwersalną mową świata, co mogą wykorzystać na międzynarodowej arenie zawodowej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku computer science:

  • Przedsiębiorstwa informatyczne

  • Pracownie graficzne

  • Międzynarodowe korporacje o zróżnicowanych profilach działalności

  • Własna działalność gospodarcza

  • Branża telekomunikacyjna, radiofoniczna

Gdzie studiować na kierunku computer science w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować kierunek computer science:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek computer science:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Computer science w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Computer science Kraków studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Computer science Kraków studia stacjonarne

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia