Informatyka techniczna - Wrocław

Informatyka techniczna - Wrocław

Studia na kierunku informatyka techniczna w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

30.01.2024

Informatyka techniczna studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku informatyka techniczna we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Informatyka techniczna - Wrocław
Studia na kierunku informatyka techniczna w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka techniczna w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | Informatyka techniczna Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Informatyka techniczna to dziedzina niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wielu branż, w tym przemysłowej czy medycznej. Studenci tego kierunku zdobywają umiejętność programowania, zarządzania bazami danych czy sieciami komputerowymi. Absolwenci tego kierunku potrafią projektować i budować systemy komputerowe oraz zarządzać systemami informatycznymi. 

Ukończenie tego kierunku może zapewnić znalezienie pracy w firmach wielu branż, gdzie funkcjonowanie systemu informatycznego jest podstawą działania. Absolwenci pracują jako programiści sterowników i systemów wbudowanych, twórcy aplikacji czy administratorzy systemów informatycznych.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku informatyka techniczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka techniczna we Wrocławiu?

Jeżeli rozważasz studiowanie informatyki technicznej, musisz spełnić określone wymogi rekrutacyjne. Kandydatów jest wielu, a liczba miejsc jest ograniczona.

Najważniejsze są wyniki uzyskane z egzaminów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym. Wybierz matematykę, fizykę bądź informatykę. Oczywiście musisz pozytywnie zaliczyć także obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty: język polski, matematykę, język obcy nowożytny.

Uczelnie we Wrocławiu uwzględniają w rankingu zdobytych punktów wyniki uzyskane w olimpiadach przedmiotowych. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni. Możesz także skontaktować się z dziekanatem lub sekretariatem wrocławskich placówek edukacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA TECHNICZNA?

Informatyka techniczna kształci specjalistów, którzy odnajdują się w budowie i eksploatacji systemów komputerowych i mikroprocesorowych. Kierunek umożliwia pracę w typowym dla informatyki zakresie jak projektowanie i zarządzanie systemami informatycznymi, bazami danych czy systemami transmisji danych. Budowa i eksploatacja sieci komputerowych wiąże się z różnym zastosowaniem informatyki w niemal każdej branży przemysłowej czy medycznej.

Tak ważne studia techniczne wymagają odnalezienia się w najnowszych technologiach i zapoznania z oprogramowaniami informatycznymi. Kandydaci powinni wykazywać także zainteresowanie naukami ścisłymi, ponieważ program kształcenia opiera się przede wszystkim na matematyce i informatyce. Studia informatyczne uważane są za niezwykle prestiżowe, co wiąże się z faktem, że informatyka to kierunek przyszłości.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka techniczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka techniczna we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia informatyczne są jednymi z najpopularniejszych wśród wyborów współczesnych maturzystów. Informatyka techniczna to innowacyjny kierunek studiów, który możesz realizować na wielu uczelniach. Wykaz uczelni wrocławskich znajdziesz w dziale poniżej. Kadra akademicka składa się z najlepszych w swojej dziedzinie specjalistów, przed którymi najnowsze technologie nie mają tajemnic.

W siatce zajęć znajdziesz typowe dla kierunków informatycznych przedmioty związane z programowaniem, bazami danych czy sieciami komputerowymi. Prócz tego programy kształcenia układane są indywidualnie dla każdej z proponowanych specjalności. Są to:

 • systemy informatyki w medycynie
 • systemy i sieci komputerowe
 • inżynieria systemów informatycznych
 • grafika i systemy multimedialne
 • i tym podobne

 

Zajęcia odbywają się w formie laboratoriów, ćwiczeń, wykładów, a teoretyczne kształcenie weryfikowane jest w trakcie praktyk zawodowych.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek informatyka techniczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku informatyka techniczna we Wrocławiu?

Studia na kierunku informatyka techniczna we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

 

Informatyka techniczna w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA TECHNICZNA?

Absolwenci informatyki technicznej zajmują się tworzeniem zaawansowanych aplikacji komputerowych, programowaniem i administrowaniem systemów operacyjnych, a także projektowaniem i eksploatowaniem sieci komputerowych. Studenci są przygotowywani do objęcia takich stanowisk jak

 • programista sterowników i systemów wbudowanych
 • twórca aplikacji rozproszonych oraz internetowych
 • administrator zintegrowanych systemów informatycznych w ochronie zdrowia
 • specjalista w zakresie mobilnych systemów teleinformatycznych z uwzględnieniem systemów telemedycznych

 

Studia we Wrocławiu przygotowują do pracy w charakterze projektanta oprogramowania, administratora systemów informatycznych, specjalisty w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych, kierownika w międzynarodowych firmach typowo informatycznych oraz projektujących systemy sterowania. Praca w wielu firmach i instytucjach uzależniona jest od realizowanej specjalności.

Gdzie studiować na kierunku informatyka techniczna we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej. 

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka techniczna we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka techniczna we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka techniczna Wrocław studia i stopnia

Informatyka techniczna Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka techniczna Wrocław studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka techniczna w Mieście wrocławiu

Informatyka techniczna w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Informatyka techniczna w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krasińskiego 2 , 40-952 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJMzdCNXnPFkcRnpvBHk_LeXE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bb5e1-uczelnia-metropolitarna.jpg Uczelnia Metropolitalna
 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie