Bioinformatyka - Wrocław

Bioinformatyka - Wrocław

Studia na kierunku bioinformatyka w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Bioinformatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
forma: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku bioinformatyka

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Bioinformatyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie bioinformatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku biotechnologia

30.01.2024

Bioinformatyka studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku bioinformatyka we Wrocławiu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Bioinformatyka - Wrocław
Studia na kierunku bioinformatyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Bioinformatyka to kierunek studiów, który łączy nauki biologiczne i medyczne z dziedziną informatyki. Studenci nauczą się oceniać przydatność narzędzi informatycznych do rozwiązywania problemów biologicznych i stosować je w praktyce. W programie studiów znaleźć można takie przedmioty jak embriologia, podstawy statystyki, metody biotechnologiczne w hodowli ptaków, czy biologia komórki.

Absolwenci kierunku będą kompleksowo przygotowani do pracy badawczej i analitycznej. Po studiach mogą podjąć pracę w przemyśle biotechnologicznym i bioinformatycznym czy laboratoriach badawczych. Specjaliści z dziedziny bioinformatyki poszukiwani są także w firmach farmaceutycznych.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku bioinformatyka możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt oraz Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Biotechnologii UWR) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

 

Specjalności

Współczesne studia z bioinformatyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku bioinformatyka we Wrocławiu: analiza i przetwarzanie danych biologicznychcyberbezpieczeństwoinformatyka w medycyniekryptografia.

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bioinformatyka we Wrocławiu?

Bioinformatyka przyciąga uwagę osób zainteresowanych naukami biologicznymi. Kształcenie informatyczne jest na czasie, dlatego wspomożenie nauk ścisłych technikami komputerowymi jest idealnym rozwiązaniem na rynku pracy. Osoby zainteresowane studiami informatycznymi muszą spełniać określone warunki rekrutacyjne.

Musisz zdać obowiązkowe przedmioty dla wszystkich maturzystów (język polski, język obcy nowożytny, matematyka), ale także warto pokusić się o dobre wyniki z egzaminów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym lub podstawowym. Do wyboru masz biologię, chemię, fizykę, informatykę, matematykę, język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA?

Nowoczesny kierunek bioinformatyka łączy wiedzę z tak ważnej dziedziny nauki, którą jest biologia, oraz z najbardziej rozwijającej się współcześnie informatyki. Techniki programowania i wiedza z genetyki to idealny przepis na biznes i doskonale prosperującą karierę zawodową. Od kandydatów kierunek wymaga jednak zaangażowania i zainteresowania naukami ścisłymi.

Kierunki informatyczne i inżynierskie są jednymi z najbardziej opłacalnych w XXI wieku. Połączenie nauk medycznych i informatycznych to wynik bycia na czasie i dążenia do wprowadzenia nowych technologii do takich dziedzin jak biologia, zootechnika, rolnictwo. Studia we Wrocławiu na kierunku bioinformatyka wymagają analitycznego logicznego myślenia, które nie stroni od abstrakcji. Wybierz kierunek przyszłości i studiuj we Wrocławiu!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku bioinformatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bioinformatyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Niepowtarzalny i bardzo nowoczesny kierunek bioinformatyka we Wrocławiu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Wykaz uczelni we Wrocławiu, które mają go w swojej ofercie, znajdziesz poniżej. Wrocławskie uczelnie dobierają najlepszych specjalistów, którzy doskonale odnajdują się w dydaktyce i służą swoją wiedzą i umiejętnościami młodszym pokoleniom.

Siatka zajęć skonstruowana jest na bazie nauk ścisłych. Studenci mogą uczęszczać na takie przedmioty jak na przykład:

 • biologia komórki
 • programy komputerowe
 • podstawy statystyki
 • embriologia
 • metody biotechnologiczne w hodowli ptaków 
 • kształtowanie środowiska przyrodniczego
 • wprowadzenie do bioinformatyki

 

Program kształcenia przewiduje nauczanie informatyczne i z zakresu nauk biologicznych. Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń laboratoryjnych i terenowych, wykładów bądź seminariów.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek bioinformatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA?

Absolwenci bioinformatyki są zatrudniani w wielu przyszłościowych firmach i instytucjach naukowych. Studia informatyczne we Wrocławiu przygotowują do pracy w jednostkach, które zajmują się przetwarzaniem danych biologicznych przy użyciu narzędzi bioinformatycznych w:

 • firmach farmaceutycznych
 • firmach bioinformatycznych
 • laboratoriach badawczych i usługowych
 • jednostkach naukowych placówek klinicznych
 • ośrodkach oceny genetycznej zwierząt i roślin

 

Absolwenci specjalizują się w biostatystyce i programowaniu bioinformatycznym oraz w technikach programistycznych w biologii molekularnej. Głównym polem zainteresowania na rynku pracy są laboratoria i instytuty badawcze, przedsiębiorstwa i jednostki administracyjne na stanowiskach wymagających wykształcenia biologicznego i/lub informatycznego, w firmach, które zajmują się narzędziami i systemami informatycznymi.

Gdzie studiować na kierunku bioinformatyka we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz jako specjalność na Uniwersytecie Wrocławskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

Uczelnie na których można studiować kierunek bioinformatyka we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bioinformatyka we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bioinformatyka Wrocław studia i stopnia

Bioinformatyka Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bioinformatyka Wrocław studia stacjonarne

Bioinformatyka Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bioinformatyka w Mieście wrocławiu

Bioinformatyka w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu