Elektroradiologia studia I stopnia - Łódź

Elektroradiologia studia I stopnia - Łódź

Elektroradiologia studia I stopnia - Łódź

Studia I stopnia w Łodzi

elektroradiologia

Odkryj elektroradiologię w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Elektroradiologia studia I stopnia (licencjackie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Elektroradiologia w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektroradiologia studia I stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek elektroradiologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Elektroradiologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku elektroradiologia w Łodzi powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: biologia, chemia lub fizyka. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym złożeniu wymaganych dokumentów, w tym zaświadczenia od lekarza medycyny pracy i kopii karty szczepień.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku elektroradiologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • biologia
 • chemia
 • fizyka

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 26.04.2021
do 15.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 26.04.2021
do 15.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku elektroradiologia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek elektroradiologia na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi Przedmioty:

biologia, chemia, fizyka, język angielski, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku elektroradiologia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stac. I stopnia:
42
II stopnia:
36
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek elektroradiologia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi stac. I stopnia:
270
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

 

Gdzie studiować na kierunku Elektroradiologia (studia I stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek elektroradiologia (studia I stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

 

Elektroradiologia to kierunek studiów, który kształci specjalistów, posiadających wiedzę i kwalifikacje zawodowe z obszaru diagnostyki i terapii w zakresie radiologii, radioterapii czy medycyny nuklearnej. Zawód elektroradiologa jest ścisłe powiązany z branżą medyczną, a jego rola jest często kluczowa w stawianiu odpowiedniej diagnozy i wdrażaniu dalszego leczenia. Dlatego też, obecnie, w czasach zwiększonej zachorowalności na nowotwory, praca elektroradiologów jest nieoceniona. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć przyszłościowy zawód oraz wykształcenie medyczne, to kierunek elektroardiologia w Łodzi będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk biologicznych, ścisłych, chemicznych i nauk o zdrowiu. W przypadku tego kierunku, bardzo istotne jest iwedza techniczna oraz znajomość nowoczesnych technologii. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Łodzi.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne nieustannie cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia. Dlatego też, można je znaleźć w ofercie wielu polskich ośrodków akademickich, w tym także w Łodzi. W dziale poniżej znajdziesz aktualną listę łódzkich uczelni, na których możesz zrealizować kierunek elektroradiologia.

Program nauczania na kierunku elektroradiologia będzie oscylował głównie wokół zagadnień powiązanych z naukami:

 • medycznymi
 • ścisłymi
 • biologicznymi 
 • technicznymi

 

W czasie licznych zajęć, studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat promieniowania jonizującego i jego zastosowania w medycynie, podstaw radiobiologii czy medycyny nuklearnej. Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się budowy aparatury diagnostycznej i radioterapeutycznej. Uzyskaną wiedzę z powodzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Elektroradiologia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Jeżeli zdecydujesz się na wybór studiów pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata czyli sześć semestrów. Po zakończeniu studiów uzyskasz tytuł licencjata.

Co warto sprawdzić, idąc na studia I stopnia na kierunku elektroradiologia?

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Kierunek elektroradiologia w Łodzi to nowoczesna propozycja kształcenia, która wzbudza duże poruszenie wśród zainteresowanych kształceniem medycznym.

Rankingi punktowe na studia medyczne są wysokie, dlatego prócz egzaminów z obowiązkowych przedmiotów maturalnych powinieneś/powinnaś zdawać także przedmioty rozszerzone, zwłaszcza te odnoszące się do nauk biologicznych, chemicznych czy fizycznych.

Łódzkie uczelnie przygotowują listy najwyżej punktowanych egzaminów maturalnych, dlatego warto sprawdzić, co najlepiej zdawać, by mieć szansę na dostanie się na wymarzony kierunek.

Jak wygląda rekrutacja?

Wysoką pozycję na listach zakwalifikowanych możesz zapewnić sobie także poprzez udział w olimpiadach i konkursach. Na stronach internetowych ośrodków akademickich, a także na naszym portalu znajdziesz informacje odnoszące się do istotnych dla danej propozycji kształcenia olimpiad.

Kandydaci zakwalifikowani na elektroradiologię będą musieli przedstawić badania lekarskie, które poświadczą możliwość podjęcia kształcenia w tym zakresie oraz zdolność do wykonywania zawodu.

Czy te studia są dla Ciebie?

Studia medyczne w ramach elektroradiologii są idealne dla osób, które zainteresowanie anatomią człowieka chcą połączyć z najnowszymi technologiami. Interdyscyplinarne kształcenie pozwoli Ci zrozumieć diagnostykę obrazową oraz zgłębiać medycynę nuklearną, a także odnaleźć się zawodowo w tych dziedzinach.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Absolwenci studiów medycznych bez problemu odnajdują się na współczesnym, zarówno polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku elektroradiologia w Łodzi możesz liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł podjąć pracę w prywatnych gabinetach lekarskich lub specjalistycznych szpitalach. Uzyskana wiedza i umiejętności sprawią, że z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w gabinetach:

 • ultrasonografii
 • radiologii
 • medycyny nuklearnej

 

Ponadto, możesz objąć stanowisku przedstawiciela medycznego lub związać swoją przyszłość z firmami farmaceutycznymi. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku elektroradiologia?

Elektroradiologia jest jednym z najbardziej rozwijających się kierunków medycznych. Mimo że w programie kształcenia znajdziesz najważniejsze przedmioty obejmujące wiedzę z zakresu anatomii czy różnego typu chorób wewnętrznych, przede wszystkim skupisz się na medycynie nuklearnej, terapii radioizotopowej, epidemiologii.

Elektroradiologia to idealne studia dla osób zainteresowanych radioterapią czy medycyną nuklearną. Łódzkie uczelnie zapewniają wysoki poziom kształcenia, bazując na wymaganiach współczesnego rynku pracy.

Teoretyczne, a zarazem praktyczne kształcenie przygotowuje studentów do wykonywania diagnostycznych badań radiologicznych (radiografia, mammografia, tomografia komputerowa) oraz do badań magnetycznego rezonansu jądrowego. Nauczysz się obsługiwać najpotrzebniejszą aparaturę, a także wykonywać procedury z zakresu medycyny nuklearnej oraz radioterapii.

Zajęcia realizowane są nie tylko w salach wykładowych, ale również w pracowniach komputerowych i laboratoryjnych. Uczelnie przewidują wielogodzinne praktyki, które pozwolą Ci z drobiazgowością zapoznać się z działaniami w zawodzie elektroradiologa.

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku elektroradiologia

Uczelnie w Łodzi zapewniają wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór kierunków realizowanych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Kształcenie na elektroradiologii odbywa się jednak przede wszystkim dziennie, co oznacza, że zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku, a zajęcia obowiązkowe i fakultatywne uzupełniane są praktykami zawodowymi.

Łódzkie placówki akademickie proponują oczywiście kierunki medyczne w trybie niestacjonarnym. Studia zaoczne odbywają się w weekend w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni. Pamiętaj jednak, że niestacjonarna forma kształcenia jest płatna, a ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez dany ośrodek akademicki.

Kierunki studiów w trybie niestacjonarnym stworzono dla osób, które z jakichś powodów nie mogą kształcić się dziennie, natomiast zaoczna forma edukacji wyższej ułatwia łączenie życia naukowego, zawodowego i osobistego. Nie wszystkie propozycje edukacyjne mogą być jednak realizowane w systemie zaocznym.

Komentarze (0)