Kosmetologia studia II stopnia – Łódź

Kosmetologia studia II stopnia – Łódź

Kosmetologia studia II stopnia – Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia II stopnia – Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek kosmetologia w Łodzi?

Aby dostać się na studia magisterskie na kierunku kosmetologia w Łodzi, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci są zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

 

Kosmetologia to dział dermatologii, który zajmuje się badaniem, opisywaniem, pielęgnowaniem i leczeniem skóry, włosów i paznokci. Współcześnie, w dobie kultu ciała, piękny i młody wygląd dla wielu stał się istotną, często nawet jedną z priorytetowych spraw. Dlatego też specjaliści związani z dyscypliną, jaką jest kosmetologia i medycyna estetyczna są obecnie cenioną grupą zawodową, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli ty także chciałbyś rozwinąć i uzupełnić swoją wiedzę medyczną i zdobyć wszechstronne wykształcenie, to studia magisterskie na kierunku kosmetologia w Łodzi będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Lodzi będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk medycznych, chemicznych, biologicznych i przyrodniczych. Dużym atutem będą także umiejętności wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i znajomość trendów kosmetycznych. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne, ze względu na swoją renomę i długą tradycję, można znaleźć w ofercie wielu polskich ośrodków akademickich, także w Łodzi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na jakich łódzkich uczelniach zrealizujesz kierunek kosmetologia, to przeczytaj dział poniżej.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek, będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk medycznych, biologicznych czy chemicznych. W programie nauczania, przewidziano realizacje treści z zakresu:

 • anatomii człowieka
 • mikrobiologii
 • fizjologii 
 • onkologii skóry

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się metod stosowanych w diagnostyce czy prawidłowego przeprowadzania zabiegów kosmetycznych. Co więcej, nauczysz się podejmować współpracę z lekarzami różnorodnych specjalności, co pozwoli Ci na kompleksową opiekę nad pacjentem. Uzyskaną wiedzę i kompetencje, wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek kosmetologia w Łodzi możesz zrealizować na pierwszym i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy Ci wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Uczelnie w Łodzi, kształcą specjalistów, którzy nie mają problemu z odnalezieniem się na współczesnym rynku pracy. Dlatego też ukończenie kosmetologii przyniesie Ci wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Po ukończeniu studiów, idealnie odnajdziesz się jako pracownik:

 • szpitali
 • gabinetów kosmetycznych
 • gabinetów medycyny estetycznej

 

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z prężnie rozwijającymi się ośrodkami spa i wellness, salonami odnowy biologicznej i działami kosmetycznymi w drogeriach. Abiturienci często decydują się na prace w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki. Równie ciekawą opcją może być praca w specjalistycznych wydawnictwach branżowych, mediach i redakcjach czasopism. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje możesz wykorzystać zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do swojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku Kosmetologia (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (studia II stopnia) w Łodzi

 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku kosmetologia?

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Jeśli chcesz studiować kosmetologię na drugim stopniu, musisz najpierw spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Kandydaci przyjmowani są na podstawie średniej arytmetycznej ocen oraz oceny końcowej uzyskanej na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia w ramach kosmetologii.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu niezbędnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Pamiętaj o wypełnieniu potrzebnych formularzy, dostarczeniu świadectwa ukończenia szkoły i świadectwa maturalnego, a także zdjęć legitymacyjnych.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Studia magisterskie są idealne dla osób, które chcą kontynuować kształcenie medyczne w zakresie kosmetologii. Odnajdą się tutaj esteci, osoby chcące zajmować się urodą i zdrowiem ludzkiego ciała, Ci, którzy interesują się stylizacją, dermatologią, chirurgią plastyczną. Rzetelne kształcenie i zdobywane umiejętności ułatwią wykonywanie różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku kosmetologia?

Studia drugiego stopnia w zakresie kosmetologii umożliwią Ci poszerzenie zdobytej już wiedzy medycznej i z branży Beauty. Studenci uczęszczają na najważniejsze przedmioty, które zarówno poszerzają wiedzę zdobytą na studiach licencjackich, jak i umożliwiają zdobywanie zupełnie nowych informacji i rozwijanie dodatkowych kompetencji.

Propozycja kształcenia w zakresie kosmetologii na studiach magisterskich to idealna okazja do tego, by zapoznać się, chociażby z medycyną estetyczną z elementami chirurgii plastycznej lub z zaburzeniami endokrynologicznymi i ich wpływem na skórę. Znajdzie tu także szereg fascynujących specjalizacji, które w znaczący sposób wpłyną na wybór ścieżki kariery.

Nauczysz się dobierać odpowiednie kosmetyki oraz wykonywać makijaż artystyczny. Do Twoich zadań należeć będzie także przeprowadzanie różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i leczniczej oraz zabiegów upiększających bądź modelujących ciało. Nauczysz się obsługiwać nowoczesną aparaturę kosmetyczną.

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku kosmetologia

Kierunek kosmetologia w Łodzi możesz realizować w zakresie dwóch komplementarnych cykli kształcenia zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Podczas gdy studia dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku, studia zaoczne realizowane są w weekendy.

Niestacjonarny tryb kształcenia związany jest z opłatą, natomiast ceny semestralne i roczne są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi.

Kandydaci rekrutujący na studia zaoczne w zakresie kosmetologii powinni przede wszystkim złożyć wymagane dokumenty w terminie. Oczywiście musisz przedstawić dyplom poświadczający wykształcenie wyższe. Na niektórych uczelniach decydujące znaczenie ma kolejność składanych zgłoszeń. Studia drugiego stopnia mogą rozpocząć absolwenci mający tytuł licencjata/magistra.

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)