Kryminologia - Szczecin

Kryminologia - Szczecin

Studia na kierunku kryminologia w Szczecinie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Kryminologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie kryminologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Szczecinie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Szczecinie)

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Bezpieczeństwo w biznesie i administracji stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji

08.02.2024

Kryminologia studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Kryminologia w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Kryminologia - Szczecin
Studia na kierunku kryminologia w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kryminologia w Szczecinie rozpocznie się 1 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Kryminologia Szczecin - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku kryminologia możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, Collegium Balticum - Akademii Nauk Stosowanych, Collegium Humanum - Szkole Głównej Menadżerskiej (filia w Szczecinie) oraz Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kryminologia w Szczecinie?

Co należy zrobić, aby dostać się na studia w Szczecinie na kierunku kryminologia? Przede wszystkim wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych, podczas którego szczególną rolę będą odgrywały następujące przedmioty: matematyka, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie oraz biologia.

Aktualne postanowienia kwalifikacyjne znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni. Zapoznaj się z nimi, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań, idących w parze z niedoinformowaniem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KRYMINOLOGIA?

 

Jeżeli oglądasz programy telewizyjne, filmy lub jesteś miłośnikiem książek, z pewnością zauważyłeś popularność motywów kryminalnych w znacznej części najpopularniejszych pozycji. Bardzo wielu ludzi wyraża zainteresowanie profilami psychologicznymi sprawców najbrutalniejszych czynów, niektórzy z nich dążą do poznania metod policyjnych, naukowych i sądowych, dzięki którym możliwe jest dokładne zbadanie materiału dowodowego oraz skazanie winnych. Dlatego też studia prawnicze na kierunku kryminologia cieszą się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem wśród młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają na drogę kształcenia wyższego. Jeśli podejmiesz ten kierunek, zagwarantujesz sobie zyskanie wszechstronnej wiedzy, odnoszącej się między innymi do tworzenia profilu psychologicznego sprawcy czynów, a także kodeksów decydujących o losie ludzi, którym udowodniono popełnienie zbrodni.

Niektóre kierunki studiów w Szczecinie cieszą się wyjątkowo dużą popularnością, która wynika z ich specyficznego charakteru. Jednym z nich jest bez wątpienia kryminologia – w końcu kto z nas chociaż raz w życiu nie zastanawiał się, czy istnieje zbrodnia idealna albo co dokładnie kieruje ludźmi, uznawanymi za najokrutniejszych przestępców w historii? Lubisz historię, wiedzę o społeczeństwie, biologię oraz chemię? Z uwagą śledzisz wszystkie historie kryminalne z filmów, seriali i książek? Podjęcie nauki związanej z tworzeniem profili psychologicznych sprawców oraz zgłębianiem wiedzy na temat nowoczesnych metod badania materiału dowodowego byłoby dla ciebie spełnieniem marzeń? Jeśli tak, to bez wahania aplikuj na kryminologię w Szczecinie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kryminologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kryminologia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty 

Program kształcenia, jaki jest prezentowany przez poszczególne uczelnie w Szczecinie, powstał w celu zapewnienia każdemu studentowi szerokiej wiedzy kierunkowej i wykształcenia w nim konkretnych umiejętności, odnoszących się do specyfiki kształcenia i przyszłej pracy zawodowej. Studenci kryminologii uczą się psychologii w celu rozpoznawania motywu działania przestępców i ogólnego poznania natury ludzkiej, regulowanej przez czynniki środowiskowe i choroby psychiczne, poznają podstawy zbierania, zabezpieczania i przechowywania dowodów pozyskiwanych z miejsc przestępstw, a także wzbogacają kompetencje interpersonalne dzięki licznym pracom grupowym. Przedmioty, z którymi najprawdopodobniej spotkasz się w trakcie nauki na kryminologii, to między innymi:

 • podstawy nauk o przestępstwie
 • prawo penitencjarne
 • psychopatologia
 • resocjalizacja
 • europejskie prawo karne

Uczelnie w Szczecinie - kierunek kryminologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku kryminologia w Szczecinie?

Studia na kierunku Kryminologia w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kryminologia w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KRYMINOLOGIA?

Dzięki uzyskaniu wszechstronnej i dobrze ugruntowanej wiedzy, zdobytej podczas kształcenia na kryminologii w Szczecinie, oraz zdobyciu pragmatycznych umiejętności, absolwenci mogą zatrudnić się w:

 • Policji
 • Straży Granicznej
 • wojskowości
 • Urzędach Kontroli Skarbowej
 • sądownictwie
 • niektórych jednostkach administracyjnych 
 • własnej działalności gospodarczej, na przykład na stanowisku detektywa

 

Szeroki wybór zawodowy z pewnością pozwoli ci na odnalezienie najlepszej propozycji.

Gdzie studiować na kierunku kryminologia w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie, jako specjalność w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek kryminologia w Szczecinie

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kryminologia w Szczecinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kryminologia Szczecin studia i stopnia

Kryminologia Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kryminologia Szczecin studia stacjonarne

Kryminologia Szczecin studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kryminologia w Szczecinie

Kryminologia w Szczecinie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

  

komentarze (1)

Iza odpowiedz

Bardzo pomocny artykuł. Ja pochodzę ze Szczecina, ale jakoś ze studiami w moim mieście nie było mi po drodze, więc ostatecznie zdecydowałam się na WSKZ. Polecił mi je przyjaciel, który tam studiował, i który pracuje za granicą. Dla niego, podczas nauki istotne było to, aby uczyć się zdalnie, a ta uczelnia daje taką możliwość. Oprócz tego mówił, że materiały, które miał na swoim kierunku, były ciekawie i dobrze opracowany i miał do nich dostęp przez całe studia, więc mógł się uczyć w porach, które mu pasowały. 

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia