Zdrowie publiczne - Szczecin

Zdrowie publiczne - Szczecin

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Zdrowie publiczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

08.02.2024

Zdrowie publiczne studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Zdrowie publiczne w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Zdrowie publiczne - Szczecin
Studia na kierunku zdrowie publiczne w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zdrowie publiczne w Szczecinie rozpocznie się 22 maja 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | Zdrowie publiczne Szczecin - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku zdrowie publiczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Szczecińskim (Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia USZ).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zdrowie publiczne w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku zdrowie publiczne najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • język obcy
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Jeżeli uważasz, że studia w Szczecinie na kierunku zdrowie publiczne są idealną propozycją kształcenia, przygotuj się do zdawania matematyki, języka obcego, biologii, chemii, historii oraz wiedzy o społeczeństwie na maturze. Ponadto odwiedź stronę internetową interesującej cię uczelni, aby dowiedzieć się, czy dane postanowienia kwalifikacyjne są aktualne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE?

 

Kierunek zdrowie publiczne stanowi odpowiedź na niesłabnącą potrzebę uświadamiania społeczeństwa o konsekwencjach prowadzenia niezdrowego trybu życia, wykształcenia w przyszłych absolwentach szeregu kompetencji, związanych z rozumieniem zjawisk socjologicznych, istniejących w obrębie zdrowia publicznego, a także regulowania wszystkich istotnych kwestii, z perspektywy widzenia zdrowia na poziomie populacji ludzkiej. Szczecin jest jednym z polskich miast, w których rozpoczęcie kształcenia na kierunku zdrowie publiczne jest możliwe.

Jako że uczelnie w Szczecinie oraz innych miastach akademickich polski posiadają w swojej ofercie wiele interesujących kierunków, każdy z przyszłych absolwentów powinien być w stanie dokonać najodpowiedniejszego wyboru. Studiowanie zdrowia publicznego nie jest dla każdego – bowiem nie każdy wyróżnia się szeregiem kompetencji, które są cenione z perspektywy specyfiki zdrowia publicznego. Przyszli kandydaci na zdrowie publiczne powinni się zastanowić, czy:

 • Są zainteresowani przedmiotami przyrodniczymi i społecznymi,
 • zagadnienia socjologiczne są im szczególnie bliskie,
 • zdają sobie sprawę z istoty poszerzania zdrowotnej świadomości społeczeństwa.

Ponadto cenne okażą się wysokie kompetencje interpersonalne, a także chęć ich sukcesywnego poszerzania. Jeśli twoja odpowiedź na wymienione wcześniej kwestie jest twierdząca, bez wahania aplikuj na zdrowie publiczne w Szczecinie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Niezależnie od tego, jakie kierunki studiów w Szczecinie znajdują się w spektrum twojego zainteresowania, wybór każdego z nich umożliwi ci rozpoczęcie stabilnej pracy w zawodzie, dzięki otrzymaniu wszechstronnych kompetencji. Zdrowie publiczne jest zaliczane do kanonu nauk medycznych, które dodatkowo korzystają z aspektów prawnych, socjologicznych oraz społecznych. Przedmiotami wchodzącymi w skład siatki studiów tego kierunku, są najczęściej:

 • podstawy ochrony środowiska
 • podstawy demografii
 • propedeutyka medycyny
 • podstawy psychologii
 • podstawy epidemiologii

i wiele, wiele innych.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek zdrowie publiczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Szczeciński (Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku zdrowie publiczne w Szczecinie?

Studia na kierunku Zdrowie publiczne w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zdrowie publiczne w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE?

Kwestia możliwości zawodowych, jakie będą dostępne po ukończeniu wybranego kierunku studiów, są bardzo istotne z punktu widzenia przyszłych kandydatów na studia wyższe. Jeżeli ukończysz studia medyczne na kierunku zdrowie publiczne, będziesz mógł pomyśleć o podjęciu pracy w:

 • centrach medycznych
 • administracji instytucji medycznych, gdzie zajmiesz się regulowaniem postanowień odnoszących się do działania poszczególnych placówek zdrowotnych
 • jeśli zainteresuje cię prawny aspekt kierunku, będziesz mógł pomyśleć o podjęciu pracy w instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych

 

Ponadto z pewnością zainteresuje cię oferta jednostek administracji państwowej oraz samorządowej, związanych z ochroną zdrowia publicznego oraz szerzeniem wiadomości na temat profilaktyki zdrowotnej.

Gdzie studiować na kierunku zdrowie publiczne w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Szczecińskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek zdrowie publiczne w Szczecinie

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zdrowie publiczne w Szczecinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zdrowie publiczne Szczecin studia i stopnia

Zdrowie publiczne Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zdrowie publiczne Szczecin studia stacjonarne

Zdrowie publiczne Szczecin studia niestacjonarne

Zdrowie publiczne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia