Farmacja jednolite studia magisterskie - Łódź

Farmacja jednolite studia magisterskie - Łódź

Farmacja jednolite studia magisterskie - Łódź

Studia jednolite w Łodzi

farmacja

Odkryj farmację w Łodzi i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Farmacja jednolite studia magisterskie Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Farmacja w Łodzi to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5,5 roku (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Farmacja jednolite studia magisterskie - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek farmacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek farmacja w Łodzi?

Aby zostać studentem farmacji powinieneś zdać egzamin maturalny z języka polskiego, języka obcego, matematyki i biologii.

Ponadto, wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów, między innymi karty szczepień i zaświadczenia od lekarza medycyny pracy. Przed przystąpieniem do rekrutacji, zapoznaj się z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FARMACJA?

 

Fascynuje Cię świat chemii? Osiągasz dobre wyniki z przedmiotów ścisłych? Co więcej, interesujesz się medycyną i chciałbyś być częścią tej prężnie rozwijającej się branży? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na kierunek farmacja w Łodzi. Farmaceuta to osoba, która zajmuje się sporządzaniem, analizowaniem oraz wydawaniem środków leczniczych. Specjaliści z zakresu tej dziedziny pełnią niezwykle ważną rolę w branży medycznej, ponieważ dostęp do odpowiednich leków ma wręcz kluczowe znaczenie w ratowaniu zdrowia, a nawet życia pacjentów.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Łodzi będą osoby o szerokich zainteresowaniach z obszaru nauk chemicznych, biologicznych i ścisłych. Dodatkowym atutem będą takie cechy jak: odpowiedzialność, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym ludziom. Jeżeli spełniasz te wymagania to kierunek farmacja będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne, mimo wymagającemu programowi nauczania, cieszą się coraz większą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć perspektywiczne wykształcenie. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, także uczelnie w Łodzi zdecydowały się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. W dziale poniżej znajdziesz uczelnie, na których możesz realizować kierunek farmacja.

Jako student będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk:

 • przyrodniczych
 • biologicznych
 • chemicznych
 • medycznych

 

W trakcie studiów wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne związane ze sporządzaniem produktów leczniczych, a także z diagnostyką laboratoryjną. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas kilkumiesięcznych praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i poznasz branżę farmaceutyczną.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Farmacja w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 5,5 roku (studia jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku farmacja trwają pięć i pół roku, czyli jedenaście semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy magisterskiej otrzymasz tytuł magistra.

Gdzie studiować na kierunku Farmacja w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja w Łodzi

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite na kierunku farmacja?

 

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Studia w Łodzi na kierunku farmacja uchodzą za jedne z najpopularniejszych. Mimo to liczba miejsc jest ograniczona, a dostają się Ci, którzy mają najwyższą ilość punktów w tworzonym przez uczelnie rankingu.

Właśnie dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać także przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym. Weź pod uwagę zwłaszcza egzaminy obejmujące nauki biologiczne i chemiczne.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Wysoką pozycję na listach zakwalifikowanych możesz zapewnić sobie także poprzez udział w olimpiadach i konkursach. Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu niezbędnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Farmacja to idealna propozycja kształcenia dla osób, które chcą zajmować się ochroną zdrowia, ale jednocześnie nie widzą siebie w roli lekarza. Leki są przecież niezwykle ważnym elementem leczenia różnego typu chorób i schorzeń, dlatego ich wytwarzanie, metody stosowania, mechanizmy działania są istotne dla postępów w medycynie.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FARMACJA?

Ukończenie studiów medycznych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Dlatego też jako absolwent kierunku farmacja możesz liczyć na wiele interesujących ofert pracy, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w aptekach szpitalnych i ogólnodostępnych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik:

 • laboratoriów diagnostycznych
 • laboratoriów szpitalnych
 • dużych firm farmaceutycznych

 

Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w zakładach farmaceutycznych, gdzie będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie produkcji leków i wyrobów medycznych. Abiturienci często decydują się na wykonywanie zawodu przedstawiciela medycznego lub menedżera apteki. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć karierę naukową.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku farmacja?

Farmacja to bardzo popularny kierunek medyczny, którego program studiów tworzony jest w interdyscyplinarny sposób. Studia tego typu łączą nauki medyczne i chemiczne, a skupiają się przy tym na tworzeniu leków i ich zastosowaniu.

Właśnie dlatego prócz zgłębiania treści odnoszących się do anatomii i fizjologii człowieka możesz także zapoznać się z metodami identyfikacji i badania trujących roślin i grzybów oraz biologią molekularną.

Teoretyczne kształcenie weryfikowane jest w trakcie obowiązkowych praktyk zawodowych, które rozpoczynają się po trzecim roku, a możesz je odbywać w aptece ogólnodostępnej, aptece szpitalnej czy też stricte w przemyśle farmaceutycznym.

Pierwsze doświadczenia zawodowe rzutują na dalszą karierę, która nie ogranicza się jedynie do stanowiska aptekarza. Absolwenci specjalizują się w sporządzaniu, wytwarzaniu i ocenianiu jakości i tożsamości produktów leczniczych. Kompetentnie udzielają także odnoszących się do działania produktów leczniczych i stosowania wyrobów medycznych w farmakoterapii.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku farmacja

Kierunek farmacja w Łodzi możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Niestacjonarna forma kształcenia odbywa się w postaci studiów wieczorowych, co oznacza, że są one realizowane tak jak studia dzienne w trakcie edukacji, która trwa pięć i pół roku i kończy się egzaminem magisterskim oraz zapewnia tytuł magistra farmacji. Zajęcia natomiast prowadzone są od poniedziałku do piątku, jednak proces kształcenia w tym zakresie jest płatny.

Rekrutacja przebiega podobnie jak na studiach dziennych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów powinieneś zdawać wybrane przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym.

Warto zaznaczyć, że opłata za studia medyczne w trybie niestacjonarnym jest dość wysoka, jednak szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych znajdziesz na stronach internetowych łódzkich ośrodków akademickich.

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

Komentarze (0)