Studia ekonomiczne Gorzów Wielkopolski

Studia ekonomiczne Gorzów Wielkopolski

Studia ekonomiczne Gorzów Wielkopolski

Największy wybór studiów

ekonomicznych w Gorzowie Wlkp.

Odkryj kierunki ekonomiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia ekonomiczne Gorzów Wielkopolski | woj. lubuskie

Studia ekonomiczne w Gorzowie Wielkopolskim od wielu lat niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród kandydatów na studia. Wszystko dzięki temu, że kierunki ekonomiczne są bardzo rozwojowe, dopasowane do sytuacji na rynku i pozwalają nie tylko na odbycie ciekawych, rozwojowych studiów, ale przede wszystkim na znalezienie pracy w zawodzie.

Wszystkie studia ekonomiczne oparte są na wiedzy o tym, jak wykorzystywane są zasoby w celu wytworzenia dóbr i ich konsumpcji, oraz na tym jak poprawnie przeprowadzana jest analiza produkcji. Kierunki ekonomiczne stworzone są dla ludzi bardzo uniwersalnych i wszechstronnych, takich, którzy połączą ścisłe obliczenia i analityczne dane z umiejętnością logicznego i przyszłościowego prognozowania wydarzeń i działań ludzkich.

Dlatego warto zdawać sobie sprawę, iż studia ekonomiczne to nie tylko czysta ekonomia, ale także chociażby analityka gospodarcza, ekonometria, europeistyka, towaroznawstwo, finanse i rachunkowość, gospodarka nieruchomości, inwestycje i ubezpieczenia, metody ilościowe i systemy informacyjne, prawo w biznesie, podatki i doradztwo podatkowe, rachunkowość czy controlling.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM SĄ STUDIA EKONOMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI EKONOMICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI EKONOMICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia ekonomiczne

Aby znaleźć się na liście przyjętych na studia ekonomiczne w Gorzowie Wielkopolskim należy przejść przez kilkustopniowy proces rekrutacji. Pierwszym z nich jest konkurs świadectw maturalnych. Wymagane przez uczelnię przedmioty są przeliczane na punkty, po czym ustalane zostają progi punktowe, powyżej których zostają przyjmowani kandydaci na studia.

Co najbardziej interesuje przyszłych studentów to przedmioty maturalne, które będą liczyć się podczas rekrutacji. W przypadku ekonomii są to przede wszystkim matematyka oraz język obcy. Trzeci wymagany przedmiot ustalany jest w zależności od konkretnych uczelni, dlatego warto sprawdzić, jakie przedmioty znajdują się na liście opcjonalnych przedmiotów maturalnych wybranego przez nas wydziału. Najczęściej są to: geografia, historia, informatyka, WOS  lub język polski, choć czasami uznawane są również inne: fizyka z astronomią, chemia, biologia, filozofia albo łacina i kultura antyczna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA EKONOMICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach ekonomicznych

Studia ekonomiczne w Gorzowie Wielkopolskim to jedne z tych studiów, po których nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie wyuczonym. Po ekonomii lub jednym z kierunków rodzimych można rozwijać karierę w  księgowości, rachunkowości zarządczej, controllingu, biurach rachunkowych, firmach doradczych, urzędach skarbowych, biurach maklerskich, biurach konsultingowych lub rachunkowych, firmach sektora prywatnego i korporacjach, bankach i instytucjach sektora finansowego, organizacjach trzeciego sektora,  firmach zajmujących się doradztwem personalnym, działach HR, administracji rządowej i samorządowej czy organizacjach administracji publicznej i samorządowej.

Przykładowe zawody po studiach ekonomicznych to: dyrektor ds. finansowych, kierownik oddziału, księgowy, kontroler finansowy, specjalista ds. podatków, specjalista ds. rozwoju, senior accountant, asystent ds. księgowości, specjalista ds. ekonomicznych, junior lease analyst, analityk biznesowy korporacyjny, ekspert ds. zarządzania kosztami ryzyka, specjalista ds. konsolidacji, bilansista, analityk danych, kierownik działu kontroli wewnętrznej i audytu, statystyk, pracownik obsługi produktów finansowych, doradca finansowy, doradca emerytalny albo inspektor w departamencie inspekcji bankowych.

WARTO TO WIEDZIEĆ

Uniwersytet Szczeciński, Zamiejscowy Wydział Społeczno-Ekonomiczny w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na studia I stopnia, na kierunki:

  • Finanse i rachunkowość - profil praktyczny, ze specjalnościami: Finanse w administracji publicznej oraz Rachunkowość jednostek gospodarczych.
  • Administracja- profil ogólnoakademicki, ze specjalnościami: Administracja publiczna oraz Administracja gospodarcza.

Oraz na studia II stopnia, na kierunki:

  • Ekonomia- profil ogólnoakademicki (studia stacjonarne i niestacjonarne), ze specjalnościami: Ekonomia usług logistycznych, Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa oraz Gospodarowanie kapitałem ludzkim.
  • Administracja- profil ogólnoakademicki, ze specjalnościami: Administracja ogólna oraz Służby publiczne.

Uniwersytet Szczeciński, Zamiejscowy Wydział Społeczno-Ekonomiczny w Gorzowie daje również możliwość dalszego rozwoju naukowego na studiach podyplomowych, na kierunkach: Analiza finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem, Zarządzanie Kapitałem Ludzkim i Business Coaching.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba  z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim organizuje studia ekonomiczne I stopnia na kierunkach:

  • Administracja, ze specjalnościami: Administracja elektroniczna, Administracja europejska, Administracja gospodarcza i finansowa, Administracja publiczna, Administracja zdrowia i pomocy społecznej, Administrowanie nieruchomościami oraz Menadżer administracji.
  • Finanse i rachunkowość, ze specjalnościami: Rachunkowość i podatki oraz Bankowość i rynek ubezpieczeń.
  • Zarządzanie, ze specjalnościami: Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie procesami logistycznymi, Zarządzanie jakością oraz Zarządzanie produkcją.
  • Ekonomia, ze specjalnościami: Ekonomia międzynarodowa oraz Gospodarka regionalna i lokalna

Na Akademii Jakuba  z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim można kontynuować naukę na uzupełniająych studiach ekonomicznych, magisterskich, II stopnia na kierunkach: Zarządzanie, ze specjalnościami: Zarządzanie przedsiębiorstwem, Rachunkowość i zarządzanie finansami, Manager administracji, Manager turystyki, Manager reklamy, Manager kultury, Manager logistyki oraz Doradztwo personalne i coaching w biznesie. Na tej samej uczelni otwarte są studia podyplomowe: Finanse publiczne, Zarządzanie logistyką, Postępowanie egzekucyjne i windykacja oraz Ekonomia spoleczna.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Starzyńskiego w Gorzowie Wielkopolskim kształci w zawodzie technik ekonomista.

 

WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi rekrutację na trzyletnie studia pierwszego stopnia (licencjackie) na kierunku Zarzadzanie - studia o profilu praktycznym. Do wyboru są następujące moduły specjalnościowe: Zarządzanie produkcją oraz zarządzanie logistyczne, Przedsiębiorczość i zarządzanie małą firmą oraz zarządzanie kadrami, a także Zarządzanie procesami logistycznymi w służbach mundurowych oraz zarządzanie transportem.

Specjalności studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp. to: Zarządzanie konfliktem – mediacje i negocjacje, Zarządzanie procesami logistycznymi w służbach mundurowych, Doradztwo zawodowe i personalne (realizowane we współpracy z AUDIT Doradztwo Personalne), Szkoła liderów ekonomii społecznej, Systemy zarządzania jakością, Zarządzanie w administracji publicznej z elementami prawa, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie procesami logistycznymi - menedżer logistyki, Transport - spedycja - logistyka, Zarządzanie produkcją - menedżer produkcji, Zarządzanie nieruchomościami, Wycena nieruchomości, Zarządzanie placówkami pomocy społecznej, Menedżer oświaty i Controlling finansowy.

 

Komentarze (0)