Studia ekonomiczne Koszalin

Studia ekonomiczne Koszalin

Studia ekonomiczne Koszalin

Największy wybór studiów

ekonomicznych w Koszalinie

Odkryj kierunki ekonomiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia ekonomiczne Koszalin | woj. zachodniopomorskie

Studia ekonomiczne należą do czołówki najczęściej wybieranych wśród kandydatów. Nie ma się co dziwić, popyt na wykształcenie o takim profilu nie słabnie, a możliwości rozwoju zawodowego są bardzo szerokie.

Studia ekonomiczne w Koszalinie realizowane są na Politechnice Koszalińskiej, na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Lista przedmiotów do zaliczenia jest bardzo długa, a znajdują się na niej, między innymi: Ekonomia integracji europejskiej, statystyka opisowa, gospodarka regionalna, badanie koniunktury gospodarczej, czy ekonometria i prognozowanie procesów ekonomicznych.

Na studiach ekonomicznych w Koszalinie odnajdą się osoby o zdolnościach analitycznych, potrafiące przewidywać i myśleć strategicznie. Ekonomista musi być skrupulatny, dokładny i chętny do ciągłej nauki, gdyż nauki ekonomiczne wymagają nieustannego pogłębiania wiedzy.

Absolwenci studiów ekonomicznych zwykle nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Czekają na nich banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, firmy rachunkowe, działy analiz, a na niektórych nawet wielka polityka.

John Maynard Keynes, znaczący angielski ekonomista, niegdyś powiedział: „Uważam, że ekonomia jest nauką moralną. Zajmuje się introspekcją i wartościami. Zajmuje się motywami, oczekiwaniami i psychologicznymi niepewnościami.” A jakie było Twoje zdanie o tej dziedzinie?

Jeśli chcesz przekonać się czym tak naprawdę jest ekonomia, poznać mechanizmy funkcjonowania gospodarki, a potem mieć na nią realny wpływ, to przeczytaj uważnie jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz uczęszczając na studia ekonomiczne w Koszalinie.

KIERUNKI EKONOMICZNE W KOSZALINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KOSZALINIE SĄ STUDIA EKONOMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA EKONOMICZNE W KOSZALINIE - PODYPLOMOWE

Rekrutacja na studia ekonomiczne w Koszalinie

Aby dostać się na studia ekonomiczne w Koszalinie należy łączyć w sobie zdolności matematyczne i cechy humanisty. W procesie rekrutacji obowiązuje konkurs świadectw, a preferowanymi przedmiotami są: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia i geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach ekonomicznych w Koszalinie

Absolwenci studiów ekonomicznych w Koszalinie posiadają wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, nauk społecznych i nauk ścisłych. To sprawia, że z łatwością mogą poruszać się na wymagającym rynku pracy. Po opuszczeniu murów uczelni stają się ekonomistami, ale oprócz tego mogą znaleźć zatrudnienie w roli doradców podatkowych, księgowego, kadrowca, audytora, czy bankowca. Czy to wszystkie możliwości zawodowe? Zdecydowanie nie.

Absolwenci studiów ekonomicznych w Koszalinie zostają analitykami i doradcami finansowymi, pracownika administracyjnymi, specjalistami do spraw zasobów ludzkich, menedżerami w firmach sektora państwowego i prywatnego, specjalistami do spraw rynku nieruchomości. W zależności do wybranych specjalności mogą także pracować jako specjaliści rachunkowości, specjaliści w jednostkach samorządu terytorialnego, specjaliści w biurze konsultingowym, doradcy podatkowi, specjaliści zarządzania finansami, czy też doradcy finansowi i inwestycyjni.

Ważne jest to, aby nieustannie pogłębiać swoją wiedzę, aby wciąż potrafić myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy. Z takimi umiejętności rynek pracy nikomu nie straszny.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA EKONOMICZNE

Wydział Nauk Ekonomicznych:

- Ekonomia. Specjalności: Ekonomika przedsiębiorstwa, Gospodarka regionalna i lokalna, Gospodarka publiczna, Badania operacyjne i analiza statystyczna, Ekonomika transportu i logistyka, Ekonomika menedżerska, Finanse i polityka pieniężna, Kapitał ludzki w biznesie, Rynek nieruchomości;

- Finanse i rachunkowość. Specjalności: Finanse i rachunkowość przedsiębiorstwa, Finanse i rachunkowość samorządu terytorialnego, Finanse i rachunkowość banku i zakładu ubezpieczeń, Podatki i doradztwo podatkowe.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)