Farmacja studia jednolite magisterskie - Wrocław

Farmacja studia jednolite magisterskie - Wrocław

Farmacja studia jednolite magisterskie - Wrocław

Studia jednolite we Wrocławiu

farmacja

Odkryj farmację we Wrocławiu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Farmacja studia jednolite magisterskie Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku farmacja we Wrocławiu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5,5 roku (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra farmacji).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Farmacja studia jednolite magisterskie - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek farmacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek farmacja we Wrocławiu?

Studia medyczne we Wrocławiu wymagają bardzo wiele od swoich studentów. Nie mniej wymaga się od kandydatów na takie kierunki jak, chociażby farmacja. Przede wszystkim muszą oni zdać na poziomie rozszerzonym biologię i chemię. 

Ważne są także pozytywne wyniki uzyskane z przedmiotów obowiązkowych dla wszystkich maturzystów (język polski, matematyka, język obcy nowożytny).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FARMACJA?

Farmacja to niezwykła dziedzina nauk medycznych, która skupia się na ochronie zdrowia. Jest to idealny kierunek dla miłośników chemii, którzy chcą pomagać ludziom, ale niekoniecznie widzą siebie w rolach lekarzy. Leki to bardzo istotny etap leczenia różnego typu chorób i schorzeń, dlatego ich wytwarzanie, metody stosowania, mechanizmy działania są niezwykle istotne dla postępów w medycynie.

Studia medyczne są idealne dla miłośników nauk ścisłych, ale także dla ludzi z poczuciem misji. Musisz wykazywać się odpowiedzialnością i chęcią ciągłego dokształcania się. Skrupulatność i analityczny umysł to ważne cechy, których poszukuje się w kandydatach na kierunku farmacja we Wrocławiu. Wykorzystaj zmysł badacza i twórcze myślenie i kreuj innowacyjne metody leczenia.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja we Wrocławiu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć i pól roku.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne kształcą specjalistów w różnych dziedzinach. Farmacja łączy medycynę z chemią i skupia się na lekach, ich zastosowaniu i tworzeniu. Program kształcenia przewiduje różnego rodzaju zajęcia, które są niezbędne do działania w sferze farmacji. Studenci uczęszczają na przykład na:

 • anatomię i fizjologię
 • statystykę
 • chemię nieorganiczną
 • metody identyfikacji i badania trujących roślin i grzybów
 • biologię molekularną

 

Zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów, seminariów. Teoretyczne kształcenie wsparte jest wielogodzinną praktyką zawodową w aptece ogólnodostępnej, aptece szpitalnej czy też w przemyśle farmaceutycznym i tym podobne. Praktyki rozpoczynają się po trzecim roku. Program kształcenia zawiera przedmioty obowiązkowe i obieralne, które przygotują Cię do realizowania specjalności po ukończeniu studiów.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku farmacja we Wrocławiu trwają 5,5 roku (studia jednolite magisterskie).

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak farmacja możesz realizować w formie jednolitych studiów magisterskich, które trwają pięć i pół roku, czyli jedenaście semestrów. Kształcenie kończy się dyplomem magistra farmacji i umożliwia podjęcie wybranej specjalizacji, a także rozpoczęcie kariery zawodowej.

Gdzie studiować na kierunku farmacja we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FARMACJA?

Wbrew pozorom kierunek farmacja we Wrocławiu nie ogranicza Cię do pracy w aptece, chociaż stanowisko aptekarza jest jednym z najpopularniejszych. Absolwenci zajmują się stricte projektowaniem i odkrywaniem leków. Właśnie dlatego odnajdują się w pracy w:

 • przemyśle
 • szpitalu i strukturach ochrony zdrowia
 • PR
 • marketingu, który jest związany z rynkiem medycznym

 

Absolwenci stają się specjalistami od sporządzania, wytwarzania i oceniania jakości i tożsamości produktów leczniczych. Czuwają nad obrotem, przechowywaniem i wykorzystywaniem produktów leczniczych i wyrobów medycznych, a także mogą udzielać informacji odnoszących się do działania produktów leczniczych i stosowania wyrobów medycznych w farmakoterapii. Zatrudniani są w firmach farmaceutycznych, na uczelniach, w wytwórniach i laboratoriach branży kosmetycznej i chemicznej.

Kierunki medyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Komentarze (0)