Położnictwo studia II stopnia - Wrocław

Położnictwo studia II stopnia - Wrocław

Położnictwo studia II stopnia - Wrocław

Studia II stopnia we Wrocławiu

położnictwo

Odkryj położnictwo we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Położnictwo studia II stopnia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Położnictwo studia II stopnia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek położnictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Położnictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek położnictwo we Wrocławiu?

Jeśli myślisz o studiach medycznych na położnictwie w ramach drugiego stopnia, musisz najpierw ukończyć położnictwo na studiach licencjackich.

Rekrutacja uwzględnia przede wszystkim średnią ocen, które zdobyłaś/eś w trakcie egzaminów podczas studiów. Dodatkowe punkty zapewnia recenzowana publikacja. W trakcie postępowania kwalifikacyjnego musisz we wskazanym terminie dostarczyć wymagane dokumenty, między innymi odpis dyplomu i wypełniony kwestionariusz.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Położnictwo w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU POŁOŻNICTWO?

Położnictwo to kierunek medyczny, który nastawiony jest ściśle na kobietę i rodzinę. Jest to zawód wypełniony emocjami i w większości pozytywnymi doświadczeniami. Położna towarzyszy kobiecie na każdym etapie jej macierzyńskiej drogi – od poczęcia do połogu. Studia drugiego stopnia są przeznaczone zwłaszcza dla absolwentów studiów licencjackich na położnictwie.

Jeśli myślisz o karierze w zakresie położnictwa, musisz być otwartą, kontaktową osobą, która jest gotowa współpracować z kobietami i ich rodzinami. Ważna jest skrupulatność i odpowiedzialność, ale nie zaszkodzi szczypta empatii. Każdy kierunek medyczny jest wymagający i trudny, ale zapewnia także wiele satysfakcji. Od kandydatów wymaga się odporności na stres i racjonalnego działania w sytuacjach ekstremalnych. Nowe życie wymaga zaangażowania, zwłaszcza że przygotowania do pojawienia się nowego człowieka to dynamiczny czas w życiu każdych rodziców.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku położnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunek położnictwo we Wrocławiu kształci specjalistów, którzy znaczną część życia zawodowego spędzą na sali porodowej. Pracę związaną z opieką położniczą, ginekologią, pediatrią czy stricte promocją zdrowia wybierają najczęściej kobiety, które instynktownie pragną zajmować się kobietą-mamą i jej dzieckiem. Studenci zdobywają wykształcenie ogólnomedyczne i szczegółowe z zakresu położnictwa i pielęgniarstwa.

Program kształcenia przewiduje przedmioty obligatoryjne i obieralne, które pomogą wybrać studentom ścieżkę specjalizacyjną, którą mogą oni rozpocząć po ukończeniu studiów położniczych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • endokrynologia ginekologiczna
 • medycyna prewencyjna w położnictwie i ginekologii
 • opieka środowiskowa nad kobietą, noworodkiem i rodziną

 

Niektóre przedmioty są rozszerzeniem treści zapoczątkowanych na studiach licencjackich, inne zajęcia to zupełnie nowy zakres wiedzy.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia we Wrocławiu na kierunku położnictwo możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Drugi stopień trwa dwa lata, czyli cztery semestry, i kończy się egzaminem magisterskim. Dyplom magistra podnosi Twoje kwalifikacje i zwiększa możliwości pracy w szpitalu, a także przyspiesza awans.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU POŁOŻNICTWO?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak położnictwo przygotowują absolwentów do prowadzenia edukacji zdrowotnej, która obejmuje przygotowywanie do życia w rodzinie i planowanie ciąży, a także do monitorowania prawidłowego przebiegu ciąży i przyjmowania porodu. Możesz być zatrudniona/y na porodówce, ale to oczywiście jedna z możliwości.

Absolwenci zatrudniani są na oddziałach ginekologicznych (chociażby ginekologia onkologiczna) lub neonatologicznych, gdzie opiekują się noworodkami i wcześniakami. Pracują także w szkołach rodzenia i w żłobkach. Odnajdują się na oddziałach:

 • położniczych
 • patologii ciąży
 • patologii noworodka
 • w szpilach i klinikach w sali poporodowej
 • na salach operacyjnych położniczo-ginekologicznych

Gdzie studiować na kierunku położnictwo (studia II stopnia) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek położnictwo (studia II stopnia) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Kierunki medyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Komentarze (0)