Studia pedagogiczne Bielsko- Biała

Studia pedagogiczne Bielsko- Biała

Studia pedagogiczne Bielsko- Biała

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Bielsku Białej

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia pedagogiczne Bielsko- Biała | woj. śląskie

Studia pedagogiczne w Bielsku-Białej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia pedagogiczne Bielsko- Biała
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia pedagogiczne w Bielsko Białej rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA PEDAGOGICZNE W BIELSKO BIAŁEJ - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Pedagogika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stacjonarne, niestacjonarne jednolite

Zobacz, na jakich uczelniach w Bielsko Białej są studia pedagogiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PEDAGOGICZNE W BIELSKO BIAŁEJ

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia pedagogiczne w Bielsku- Białej

Jeśli zamierzasz zawalczyć o indeks i zostanie studentem studiów pedagogicznych w Bielsku- Białej, pamiętaj o konkursie świadectw. Zadbaj o jak najlepsze wyniki, przede wszystkim z przedmiotów humanistycznych, takich jak: język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W BIELSKO BIAŁEJ

STUDIA PEDAGOGICZNE W BIELSKO BIAŁEJ - PODYPLOMOWE

A
D
E
I
J
K
L
N
P
R
S
T
W
Rozwiń

Jak wyglądają studia pedagogiczne w Bielsku-Białej?

Bielsko- Biała to nie tylko siedziba kultowych bohaterów filmów rysunkowych dla dzieci. To także jedno z lepiej rozwiniętych gospodarczo miast Polski, w którego granicach administracyjnych znajdują się tereny wyżynne (Pogórze Śląskie), jak i górskie (Beskid Śląski, Beskid Mały) – między innymi dlatego Bielsko- Biała to dobre miejsce do nauki. Pedagogika to nauka o procesach edukacyjnych i wychowawczych. Ma swoje źródła w filozofii, socjologii, psychologii oraz innych dziedzinach humanistycznych – a to sprawia, że wykwalifikowany pedagog musi posiadać wiele umiejętności.

Studia pedagogiczne w Bielsku- Białej uczą pracować zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi, gdyż nieprawdą jest, że tylko najmłodsi bywają bezbronni i zagubieni, nie umiejąc odpowiedzieć sobie na wiele istotnych pytań. Podstawą studiów pedagogicznych jest uwrażliwienie na drugiego człowieka.

Wychowywanie, wspomaganie rozwoju czy resocjalizacja to bardzo odpowiedzialne zadania, dlatego student zapoznaje się z niuansami systemu edukacji, metodyką nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych, a także osób starszych. A gdzie będzie mógł wykorzystać zdobytą wiedzę? W przedszkolach, ośrodkach opiekuńczo- wychowawczych, placówkach resocjalizacyjnych, czy zakładach karnych.

Wszystkim zainteresowanym studiami pedagogicznymi w Bielsku- Białej niechaj przyświecają słowa Antoine’a Saint- Eupery’ego: „Być człowiekiem to czuć, kładąc swoją cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata.” Jeśli zgadzacie się z tym przesłaniem, to sprawdźcie jaką ofertę przygotowała dla was Bielsko- Biała, w temacie studiów pedagogicznych.

 

Praca po studiach pedagogicznych w Bielsku- Białej

Po ukończeniu studiów pedagogicznych w Bielsku- Białej możecie pracować w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, placówkach oświatowych, żłobkach, przedszkolach i szkołach integracyjnych, instytucjach pomocy społecznej, placówkach socjalizacyjnych i resocjalizacyjnych. Podstawą i najważniejszym czynnikiem zawodu jest poczucie powołania, gdyż praca pedagoga to swego rodzaju misja. Kto wyciągnie pomocną dłoń do osób potrzebujących pomocy i wsparcia jak nie pedagog?

Aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy można dokształcić się o inne dyscypliny oraz języki obce. Wykwalifikowani pedagodzy potrzebni są także poza granicami naszego kraju. A co jeśli nie uda się znaleźć zatrudnienia? Spróbuj swoją wiedzę i umiejętności wykorzystać w innej formie. Czy to możliwe? Tak, a przykładem jest znana dziennikarka telewizyjna Katarzyna Dowbor, absolwentka studiów pedagogicznych, która dzięki umiejętnościom międzyludzkim odnalazła się w świecie mediów.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIELSKO BIAŁEJ NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA TECHNICZNO- HUMANISTYCZNA W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA PEDAGOGICZNE

Uczelnią państwową w Bielsku- Białej, która oferuje kształcenie z zakresu studiów pedagogicznych jest Akademia Techniczno- Humanistyczna. Na Wydziale Humanistyczno- Społecznym prowadzona jest:

  • Pedagogika- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Resocjalizacja (studia I- stopnia), Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna, Edukacja elementarna i wczesne wspomaganie rozwoju, Resocjalizacja i socjoterapia (studia II- stopnia).

dowiedz się więcej 

Akademia Techniczno- Humanistyczno oferuje również studia podyplomowe, na kierunkach: Logopedia z komunikacją alternatywną, Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, Przygotowanie pedagogiczne, Terapia pedagogiczna.

 


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA PEDAGOGICZNE

Bielska uczelnia niepaństwowa proponuje studia pedagogiczne na następujących kierunkach:

  • Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna – studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
  • Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
  • Terapia zajęciowa- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
  • Pedagogika rodziny- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
  • Pedagogika resocjalizacyjna z terapią- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Uczelnia oferuje również studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Dostępnymi kierunkami są: Aktywność twórcza w praktyce pedagogicznej, Autyzm, zespół Aspergera i inne całościowe zaburzenia rozwojowe, Doradca zawodowy, Logopedia, Matematycznie uzdolnione dzieci, diagnoza, wspomaganie rozwoju i edukacja, Nauczycielskie kwalifikacje pedagogiczne, Pedagogika terapeutyczna (lecznicza) z rehabilitacją ruchową, Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

 


WYŻSZA SZKOŁA FINANSÓW I PRAWA W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA PEDAGOGICZNE

Kolejną uczelnią niepubliczną, która oferuje kształcenie w zakresie studiów pedagogicznych jest Wyższa Szkoła Finansów i Prawa. Na tej uczelnie znajdziecie następujące kierunki studiów:

  • Pedagogika- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Pedagogika opiekuńczo- resocjalizacyjna oraz Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna.

 


WYŻSZA SZKOŁA EKONOMICZO- HUMANISTYCZNA W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyższa Szkoła Ekonomiczno- Humanistyczna to kolejny adres w Bielsku- Białej, którym warto się zainteresować, poszukując studiów pedagogicznych. Uczelnie oferuje jeden kierunek kształcenia:

  • Praca socjalna- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 


GÓRNOŚLĄSKA WYŻSZA SZKOŁA HANDLOWA IM. WOJCIECHA KORFANTEGO W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA PEDAGOGICZNE

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego także oferuje studia pedagogiczne, choć tylko z jednym kierunkiem nauczania. A jest to:

  • Pedagogika- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)