Studia pedagogiczne Toruń

Studia pedagogiczne Toruń

Studia pedagogiczne Toruń

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Toruniu

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia pedagogiczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Uważasz się za prawdziwego humanistę? Interesuje Cię wieloaspektowy rozwój człowieka? Chciałbyś pracować z ludźmi i dla ludzi? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to zapoznaj się z ofertą studiów pedagogicznych w Toruniu. Pomimo dynamicznego rozwoju wielu dziedzin, łatwiejszego dostępu do wiedzy, szerokich możliwości wypoczynku, człowiek wciąż czuje się zagubiony i paradoksalnie wszechobecny postęp może to uczucie potęgować.

Dzieci i dorośli zmagają się z problemami, z którymi nierzadko nie są w stanie poradzić sobie bez pomocy. Wtedy do działania wkracza wykwalifikowany pedagog. Pedagogika to nauka zarówno teoretyczna, jak i praktyczna. Odpowiada na różne pytania; jak przebiega proces wychowania, nauczania i uczenia się osób w każdym wieku. Pedagogika bada środowiska wychowawcze, systemy instytucji oświatowych i opiekuńczych oraz ich znaczenie dla rozwoju człowieka i całego społeczeństwa.

Studia pedagogiczne w Toruniu to zgłębienie wiedzy z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, dlatego wśród omawianych zagadnień nie brakuje psychologii, socjologii, czy filozofii. Jeśli ktoś zapyta czy takie studia są potrzebne, to w odpowiedzi można wskazać ilość miejsc, w których absolwenci studiów pedagogicznych są pożądani i nie do zastąpienia; przedszkola, ośrodki opiekuńczo- wychowawcze, poradnie psychologiczno- pedagogiczne, świetlice środowiskowe. A lista jest znacznie dłuższa. Dlatego studia pedagogiczne w Toruniu skierowane są do tych, którzy chcą ku innym wyciągnąć pomocną dłoń. I chcą dowiedzieć się jak to zrobić.

POPULARNE KIERUNKI PEDAGOGICZNE W TORUNIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W TORUNIU

Rekrutacja i wymagania na studia pedagogiczne w Toruniu

Aby przekroczyć próg uczelni już jako student należy pozytywnie przejść proces rekrutacji, czyli bardzo dobrze wypaść w konkursie świadectw. Studia pedagogiczne to studia humanistyczne, stąd na maturze warto wykazać się niemała wiedzą z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Choć dla zdających biologię, czy matematykę drzwi do edukacji również nie będę zamknięte.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA PEDAGOGICZNE W TORUNIU - PODYPLOMOWE

E
H
I
L
N
O
S
T
Rozwiń

Praca po studiach pedagogicznych w Toruniu

Zastanawiasz się gdzie możesz pracować po ukończeniu studiów pedagogicznych? W zależności od wyboru specjalizacji możesz znaleźć zatrudnienie w różnych miejscach i pracować z osobami w każdym przedziale wiekowym. Do miejsc, które czekają na wykwalifikowanych pedagogów należą: żłobki, przedszkola, szkoły, placówki opiekuńczo- wychowawcze, świetlice środowiskowe, poradnie psychologiczno- pedagogiczne, ośrodki resocjalizacyjne, centra kultury, urzędach pracy, ośrodkach doradczych, firmach szkoleniowych, działach Human Resources, administracji oświatowej, zakładach karnych, domach pomocy społecznej, poradniach rodzinnych, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych, ośrodkach interwencji kryzysowych, placówkach dla uzależnionych, ośrodkach rehabilitacyjnych, hospicjach. 

POZOSTAŁE UCZELNIE W TORUNIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA PEDAGOGICZNE

Wydział Nauk Pedagogicznych zaprasza:

  • Pedagogika;
  • Pedagogika specjalna;
  • Praca socjalna;
  • Pedagogika medialna.

dowiedz się więcej 

 

Wydział Nauk Pedagogicznych oferuje także szeroki zakres studiów podyplomowych, na przykład Organizacji i koordynacji opieki gerontologicznej w środowisku lokalnym, Resocjalizacji i profilaktyki społecznej, czy też Pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W TORUNIU STUDIA PEDAGOGICZNE

  • Pedagogika. Specjalności: Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką uzależnień, Pedagogika szkolna z treningiem kreatywności, Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z językiem angielskim.

 


TORUŃSKA SZKOŁA WYŻSZA

  • Pedagogika. Specjalności: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, Opieka nad osobami w podeszłym wieku, Resocjalizacja i aktywizacja społeczna.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)