Studia pedagogiczne Toruń

Studia pedagogiczne Toruń

Studia pedagogiczne Toruń

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Toruniu

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia pedagogiczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia pedagogiczne w Toruniu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, Akademii Jagiellońskiej w Toruniu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć umiejętności i wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, niezbędną do pracy o charakterze opiekuńczym, wychowawczym i resocjalizacyjnym. Absolwenci studiów pedagogicznych odnajdują się w pracy w przedszkolach i szkołach, zakładach karnych, ośrodkach wychowawczych, działach HR.

Studia pedagogiczne Toruń
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia pedagogiczne w Toruniu rozpocznie się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | terminy rekrutacji >

Studia pedagogiczne w Toruniu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Pedagogika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Pedagogika specjalna stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Praca socjalna stacjonarne I stopnia
Terapia zajęciowa stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są studia pedagogiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki pedagogiczne w Toruniu

SORTOWANIE:

Studia pedagogiczne w Toruniu - podyplomowe

A
D
E
H
I
L
N
P
S
T
Rozwiń

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia pedagogiczne w Toruniu

Aby przekroczyć próg uczelni już jako student należy pozytywnie przejść proces rekrutacji, czyli bardzo dobrze wypaść w konkursie świadectw. Studia pedagogiczne to studia humanistyczne, stąd na maturze warto wykazać się niemała wiedzą z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Choć dla zdających biologię, czy matematykę drzwi do edukacji również nie będę zamknięte.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia pedagogiczne w Toruniu?

Uważasz się za prawdziwego humanistę? Interesuje Cię wieloaspektowy rozwój człowieka? Chciałbyś pracować z ludźmi i dla ludzi? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to zapoznaj się z ofertą studiów pedagogicznych w Toruniu. Pomimo dynamicznego rozwoju wielu dziedzin, łatwiejszego dostępu do wiedzy, szerokich możliwości wypoczynku, człowiek wciąż czuje się zagubiony i paradoksalnie wszechobecny postęp może to uczucie potęgować.

Dzieci i dorośli zmagają się z problemami, z którymi nierzadko nie są w stanie poradzić sobie bez pomocy. Wtedy do działania wkracza wykwalifikowany pedagog. Pedagogika to nauka zarówno teoretyczna, jak i praktyczna. Odpowiada na różne pytania; jak przebiega proces wychowania, nauczania i uczenia się osób w każdym wieku. Pedagogika bada środowiska wychowawcze, systemy instytucji oświatowych i opiekuńczych oraz ich znaczenie dla rozwoju człowieka i całego społeczeństwa.

Studia pedagogiczne w Toruniu to zgłębienie wiedzy z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, dlatego wśród omawianych zagadnień nie brakuje psychologii, socjologii, czy filozofii. Jeśli ktoś zapyta czy takie studia są potrzebne, to w odpowiedzi można wskazać ilość miejsc, w których absolwenci studiów pedagogicznych są pożądani i nie do zastąpienia; przedszkola, ośrodki opiekuńczo- wychowawcze, poradnie psychologiczno- pedagogiczne, świetlice środowiskowe. A lista jest znacznie dłuższa. Dlatego studia pedagogiczne w Toruniu skierowane są do tych, którzy chcą ku innym wyciągnąć pomocną dłoń. I chcą dowiedzieć się jak to zrobić.

Współczesne studia pedagogiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Kierunki studiów pedagogicznych w Toruniu - rekrutacja 2023/2024

 

Praca po studiach pedagogicznych w Toruniu

Zastanawiasz się gdzie możesz pracować po ukończeniu studiów pedagogicznych? W zależności od wyboru specjalizacji możesz znaleźć zatrudnienie w różnych miejscach i pracować z osobami w każdym przedziale wiekowym.

Do miejsc, które czekają na wykwalifikowanych pedagogów należą: żłobki, przedszkola, szkoły, placówki opiekuńczo- wychowawcze, świetlice środowiskowe, poradnie psychologiczno- pedagogiczne, ośrodki resocjalizacyjne, centra kultury, urzędach pracy, ośrodkach doradczych, firmach szkoleniowych, działach Human Resources, administracji oświatowej, zakładach karnych, domach pomocy społecznej, poradniach rodzinnych, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych, ośrodkach interwencji kryzysowych, placówkach dla uzależnionych, ośrodkach rehabilitacyjnych, hospicjach. 

POZOSTAŁE UCZELNIE W TORUNIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA PEDAGOGICZNE

Wydział Nauk Pedagogicznych zaprasza:

  • Pedagogika;
  • Pedagogika specjalna;
  • Praca socjalna;
  • Pedagogika medialna.

dowiedz się więcej 

 

Wydział Nauk Pedagogicznych oferuje także szeroki zakres studiów podyplomowych, na przykład Organizacji i koordynacji opieki gerontologicznej w środowisku lokalnym, Resocjalizacji i profilaktyki społecznej, czy też Pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W TORUNIU STUDIA PEDAGOGICZNE

  • Pedagogika. Specjalności: Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką uzależnień, Pedagogika szkolna z treningiem kreatywności, Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z językiem angielskim.

 


TORUŃSKA SZKOŁA WYŻSZA

  • Pedagogika. Specjalności: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, Opieka nad osobami w podeszłym wieku, Resocjalizacja i aktywizacja społeczna.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)