Studia pedagogiczne Katowice

Studia pedagogiczne Katowice

Studia pedagogiczne Katowice

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Katowicach

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia pedagogiczne Katowice | woj. śląskie

Studia pedagogiczne to droga poprzez życie człowieka - od jego narodzin aż do ostatniego dnia życia. Pedagodzy wspierają rozwój dzieci, muszą mieć wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by prawidłowo określić, czy dana osoba rozwija się harmonijnie, czy aby nie potrzebuje szczególnego rodzaju wsparcia. Pedagodzy zajmują się dziećmi niepełnosprawnymi, jak i osobami starszymi. Studia pedagogiczne przygotowują przyszłą kadrę zajmującą się wychowaniem maluchów, jak i opieką nad starszymi. Pedagodzy są wszędzie i są niezwykle potrzebni - by nasz wspólny świat społeczny funkcjonował tak, jak sobie go projektujemy, musimy adaptować do życia dzieci od najmłodszych lat. Studia pedagogiczne wyposażają adeptów sztuki wychowania w wiedzę nie tylko o życiu i rozwoju człowieka, ale i wzbogaconą o elementy filozofii, socjologii i kulturoznawstwa.

Uniwersytet Śląski dokłada szczególnych starań do kształtowania umiejętności pedagogicznego myślenia, czyli kompetencji do analizowania rzeczywistości wychowawczej, samodzielnego formułowania i rozwiązywania problemów i trudnych sytuacji wychowawczych. Pedagodzy realizują proces pedagogicznego wychowywania w placówkach oświatowych, ale i poza nimi. Muszą być wyposażeni w kreatywne myślenie, które pozwoli im na proponowanie podopiecznym ciekawych zabaw i zadań. Jeśli czujesz powołanie do pracy pedagogicznej, to idź w tym kierunku.

Wykształcenie kierunkowe umożliwi Ci realizację marzeń, a także wyposaży Cię w niezbędne narzędzia, techniki i metody działania, które samodzielnie udoskonalisz dzięki doświadczeniu. Sprawdźcie, jakie studia pedagogiczne oferuje Wam Uniwersytet Śląski w Katowicach.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PEDAGOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:
A
E
L
M
O
P
R
S
T
Z
Rozwiń

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia pedagogiczne w Katowicach i Gliwicach

W ramach rekrutacji na studia pedagogiczne w Katowicach organizowany jest rokrocznie konkurs świadectw, w którym komisja kwalifikacyjna wyłania kandydatów z najlepszymi wynikami z egzaminów maturalnych. Przedmioty brane pod uwagę to język polski, język obcy, matematyka i biologia, bądź inny przedmiot zdany na poziomie rozszerzonym. Na pedagogice jest sporo miejsc dla nowych studentów, ale i sporo kandydatów pragnie zostać wpisanym na listę studentów. Dlatego nie lekceważcie egzaminów maturalnych, jeśli zamierzacie podjąć studia wyższe!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia pedagogiczne niestacjonarne w Katowicach

Studia pedagogiczne stanowią obszerny zbiór zagadnień oraz specjalności i między innymi z tego względu cieszą się one niesłabnącą popularnością. Patrząc na rynek pracy można dostrzec, że zawodów z nimi związanych przybywa, a wszystkie mają na celu wspieranie, pomoc, czy wychowanie. Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że studia w których w centrum uwagi jest człowiek nie należą do najłatwiejszych i aby się w nich odnaleźć trzeba posiadać określone cechy osobowości. W takim razie czy lepiej jest podjąć studia pedagogiczne w formie stacjonarnej, czy niestacjonarnej? To już kwestia indywidualnego pomysłu na proces kształcenia, ale warto wiedzieć, że w Katowicach każdy kandydat odnajdzie swoje miejsce i najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Niestacjonarne studia pedagogiczne w Katowicach to szereg kierunków, o różnorodnych ścieżkach kształcenia. Zauważyć jednak należy, że w przypadku tego obszaru nauczania studia niestacjonarne należy rozumieć jako studia zaoczne, które realizowane są albo w soboty i niedziele albo w piątki, soboty i niedziele. Z niestacjonarnymi studiami pedagogicznymi w Katowicach wiąże się specyficzny tryb pozyskiwania wiedzy. Harmonogram jest wypełniony po brzegi, a zajęcia trwają od godzin porannych do godzin wieczornych. Pomimo natężenia, studenci muszą wykazywać się samodzielności w poszerzaniu wiadomości, gdyż nierzadko brakuje czasu w ramach wykładów, aby dogłębniej omówić dane zagadnienie, czy też powtarzać takie sprawiające jakieś trudności. Należy przygotować się na intensywną naukę.

STUDIA PEDAGOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

A
C
D
E
F
H
L
N
P
R
S
T
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach pedagogicznych

W zależności od obranej specjalizacji czeka na Was praca pedagoga w szkole, w przedszkolu, w poradni pedagogicznej, bądź w ośrodkach resocjalizacji dla nieletnich. Pedagodzy nie tylko zajmują się wspomaganiem harmonijnego rozwoju, ale i walczą ze współczesnymi problemami dotykającymi młodzież, czyli narkomanią, alkoholizmem, prostytucją czy zachowaniami suicydalnymi.

Pedagodzy to animatorzy zajęć dodatkowych, organizatorzy wydarzeń społeczno-kulturalnych, dyrektorzy domów kultury czy ognisk kulturalnych, muzycznych, tanecznych. Dzięki licznym umiejętnościom społecznym pedagodzy doceniani są w biznesie - znajdują zatrudnienie w korporacjach, prowadzą szkolenia, jak i często piastują kreatywne stanowiska projektantów komunikacji marketingowej.

Dlaczego? Bo nikt nie zna tak dobrze natury ludzkiej i zachowań jak pedagog, który śledzi od początku sposób myślenia człowieka. I to ta wiedza, poziom empatii, sprawiają, że pedagodzy odnajdują swoje miejsce w działaniach marketingowych i biznesowych. Pedagodzy piastują również stanowiska w administracji samorządowej i państwowej, w domach opieki społecznej, bądź pracując w domach starości. Szeroki jest wachlarz możliwości znalezienia pracy przez pedagogów. Pamiętajcie jednak, by zdobywać doświadczenie już na studiach, angażować się w różnego rodzaju działania i budować jak najwięcej znajomości, by po studiach od razu ruszyć do przodu, a nie utknąć w międzyczasie, szukając odpowiedzi na pytanie: co ja tak właściwie chcę robić.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA PEDAGOGICZNE

Wydział Pedagogiki i Psychologii

  • pedagogika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • pedagogika specjalna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • pedagogika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. wychowanie przedszkolne z nauczaniem języka obcego, edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną, pedagogika rewalidacyjna, promocja zdrowia z profilaktyką uzależnień, wychowanie przedszkolne z nauczaniem języka angielskiego

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA - STUDIA PEDAGOGICZNE

Na Politechnice Śląskiej funkcjonuje Kolegium Pedagogiczne przygotowujące przyszłych chemików, fizyków, informatyków do pracy w szkole (uprawnienia pedagogiczne są niezbędne!).

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)