Studia pedagogiczne Zielona Góra

Studia pedagogiczne Zielona Góra

Studia pedagogiczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia pedagogiczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Świat nie jest czarno- biały. Świat nie jest poukładany i uporządkowany. Świat nie jest sprawiedliwy. Studia pedagogiczne w Zielonej Górze kształcą tych, którzy mają pomóc, między innymi, w rozumieniu tego świata. Dobry pedagog to osoba charakteryzująca się cierpliwością, spokojem, wieloma metodami rozwiązywania problemów. Dobry pedagog to ktoś, kto postrzega drugiego człowieka indywidualnie, potrafi go wysłuchać i zmotywować do działania. Aby pracować w tym zawodzie trzeba poczuć w sobie powołanie, pewną siłę połączoną z wrażliwością, bo praca pedagoga do łatwych nie należy.

Studia pedagogiczne w Zielonej Górze mają za zadanie wykształcić interdyscyplinarnych specjalistów, którzy będą orientować się w naukach społecznych, teoriach humanistycznych, zagadnieniach z biologii, a czasem także kultury i sztuki. Wybierając studia pedagogiczne w Zielonej Górze, wybierasz naukę na Uniwersytecie Zielonogórskim, powstałym w 2001 roku, z połączenia Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej, która kształciła od 1971 roku. Szereg specjalności, które czekają na studentów, jest najlepszym dowodem na to, że studia pedagogiczne są potrzebne a ich program ciągle podlega udoskonalaniu. Jeśli chcesz pomagać, to najpierw musisz wiedzieć jak to robić. Nauczysz się tego wybierając studia pedagogiczne w Zielonej Górze.

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W ZIELONEJ GÓRZE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia pedagogiczne w Zielonej Górze

Aby dołączyć do grona studentów Wydziału Pedagogiki Psychologii i Socjologii należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z języka polskiego, języka obcego i przedmiotu do wyboru. Nauki humanistyczne najbardziej liczą się w konkursie o indeks na kierunkach pedagogicznych, zatem należy przyłożyć się do nich najmocniej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach pedagogicznych w Zielonej Górze

Wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie pedagogiki są bardzo potrzebni, gdyż świat stawia przed człowiekiem nowe wyzwania , presja społeczna niejednokrotnie wystawia na próbę i nie każdy jest w stanie poradzić sobie bez choćby niewielkich zadrapań. Skoro dzisiejszy świat wypełniony jest negatywną energią, to ludzie, którzy będą potrafili zadbać o harmonijny rozwój tych najbardziej bezbronnych istot, będą niemal na wagę złota. Zatem, gdzie dokładnie znaleźć pracę po studiach pedagogicznych? Pracę można znaleźć w żłobku, przedszkolu, szkole, poradni. Praca z dziećmi i młodzieżą nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza, gdy targane są buntem wobec świata i swoich najbliższych. Ale nie tylko młodzież potrzebuje pomocy, wsparcia i wysłuchania. Dorośli także zmagają się z przeszkodami, radząc sobie z nimi w sposób destrukcyjny. Wtedy również ktoś musi podać im pomocną dłoń i wyciągnąć ze złego położenia. 

POPULARNE KIERUNKI PEDAGOGICZNE W ZIELONEJ GÓRZE

STUDIA PEDAGOGICZNE W ZIELONEJ GÓRZE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA PEDAGOGICZNE

Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii:

  • Pedagogika. Specjalności:  Animacja kultury, Edukacja elementarna, Informatyka szkolna i edukacja medialna, Logopedia, Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza z profilaktyką, Poradnictwo rodzinne i młodzieżowe z edukacją seksualną, Resocjalizacja.
  • Pedagogika specjalna. Specjalności: Wczesne wspomaganie rozwoju, rewalidacja i terapia pedagogiczna uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  • Praca socjalna.

dowiedz się więcej 

Na wydziale znajdziecie także studia podyplomowe na następujących kierunkach: Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna, Edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem oraz zespołem Aspergera, Oligofrenopedagogika, Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, Kryminologia z elementami wiktymologii, Kwalifikacje pedagogiczne, Organizacja i zarządzanie oświatą, Pedagogika Marii Montessori i Plan Daltoński, Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, Terapia pedagogiczna i pedagogika zdolności, Terapia zaburzeń zachowań adolescentów i osób dorosłych, Wczesne nauczanie języka obcego.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)