Studia pedagogiczne Łódź

Studia pedagogiczne Łódź

Studia pedagogiczne Łódź

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Łodzi

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia pedagogiczne w Łodzi | woj. łódzkie

Potrzebna opiekunka do dziecka? A może przedszkolanka? Nauczycielka nauczania przedszkolnego? Aby oficjalnie i zgodnie z rozporządzeniami Ministerstwa wykonywać takie zawody, należy ukończyć studia pedagogiczne. W Łodzi możliwe jest to na Uniwersytecie Łódzkim oraz w prywatnych uczelniach takich jak Społeczna Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Pedagogiczna czy Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Ale czy tylko w tym kierunku kształcą się studenci pedagogiki? Oczywiście, że nie. Studenci pedagogiki uczą się o rozwoju człowieka, o sposobach życia, o umiejętnościach i deficytach oraz jak przezwyciężać trudności.

Studia pedagogiczne w Łodzi przygotowują do pracy z ludźmi w bardzo różnymi wieku – starszymi, młodszymi, jak i z naszymi rówieśnikami. Pedagogika to życiowa dziedzina nauki, która stara się znaleźć odpowiedź na trudne pytania o naturę człowieka, który żyje tu i teraz, w przeciwieństwie do psychologii, która zgłębia wnętrza, historie, udoskonala systemy poznawcze i emocjonalne. Dzięki studiom pedagogicznym poznacie tajniki terapii pedagogicznej, która ukierunkowana jest na wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci, rozwoju rodziców, którzy często gubią się w nowej roli oraz pomoc w szlifowaniu umiejętności komunikacyjnych, których działanie jest niezbędne w każdej rodzinie.

Pedagogika to również kierunek dla sportowców, którzy myślą o przyszłej karierze trenerów, warto połączyć studia pedagogiczne z pasją i aktywnością fizyczną. Oprócz tego w Łodzi, podczas studiów pedagogicznych, zgłębiać będziecie tajniki andragogiki i gerontologii, czyli nauk o procesach kształcenia, uczenia się dorosłych oraz nauk o procesach starzenia się. Studia te mają również wiele wspólnego z twórczością i artystycznym sznytem! Edukacja przez sztukę to kierunek dla przyszłych plastyków-nauczycieli oraz arteterapeutów. W Łodzi niezwykle prężnie rozwija się Katedra pedagogiki twórczości, która próbuje opisać fenomen artystycznej duszy!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PEDAGOGICZNE W ŁODZI

SORTOWANIE:
A
C
D
E
G
M
O
P
R
S
T
Rozwiń

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W ŁODZI

Rekrutacja i wymagania na studia pedagogiczne w Łodzi

Aby dostać się na studia pedagogiczne, wystarczy podejść do egzaminu maturalnego i zdać porządnie trzy przedmioty – język polski, język obcy nowożytny oraz do wyboru: matematyka, biologia, historia, WOS, filozofia, geografia, historia sztuki, historia muzyki. Spory rozstrzał tematyczny. Myśląc o studiach pedagogicznych w Łodzi, wybierzcie najbardziej odpowiadające Wam przedmioty, które pozwolą Wam wybornie zdać egzaminy dojrzałości.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia pedagogiczne niestacjonarne w Łodzi

Studia pedagogiczne w Łodzi od wielu lat należą do najpopularniejszych. Z tego względu w ich zakresie można kształcić się w wielu szkołach wyższych, zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Pomiędzy nauką w dwóch różnorodnych formach nie zachodzą różnice programowe, ponieważ kształcenie sprowadza się do tego samego efektu.

Różnice mogą występować w ilości dostępnych kierunków, czyli w ramach studiów stacjonarnych może być oferowanych więcej kierunków niż w przypadku studiów niestacjonarnych, czy też odwrotnie. Kierunkiem, który występuje zarówno w formie stacjonarnej i niestacjonarnej jest Pedagogika. Inne kierunki, takie jak Pedagogika sportu, czy Pedagogika specjalna pojawiają się w ofertach edukacyjnych w różnych formach. Różnice mogą pojawiać się także w ilości prowadzonych specjalności.

Mówiąc o pedagogicznych studiach niestacjonarnych należy wspomnieć, iż prowadzone są one inaczej niż te w formie dziennej. Studenci wybierający kształcenie zaoczne uczestniczą w zajęciach w ramach tzw. zjazdów, które odbywają się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie. Dzięki temu znaczna część przyszłych pedagogów pracuje od poniedziałku do piątku. Oznacza to również inny charakter samej nauki. Wiele wiadomości i część obowiązującego materiału studenci muszą zgłębić samodzielnie i we własnym zakresie przygotowywać się do kolejnych wykładów. Kształcenie w takim trybie może być świetnym ćwiczeniem takich umiejętności jak dyscyplina, zarządzanie czasem, czy skrupulatność.

POPULARNE KIERUNKI PEDAGOGICZNE NIESTACJONARNE W ŁODZI

STUDIA PEDAGOGICZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach pedagogicznych w Łodzi

Dyplom pedagoga i co dalej? Przedszkole? Szkoła? Poradnia psychologiczno-pedagogiczna? W zależności od Waszych potrzeb i umiejętności, skierujecie się do takiej placówki, w której czuć będziecie, że wykonujecie odpowiedni zawód. Bez powołania i wewnętrznej potrzeby pójścia w danym kierunku, z Waszej pedagogiki nic się nie uda wyrzeźbić. Dlatego zanim zaczniecie szukać pracy, skorzystajcie z ofert praktyk studenckich i staży, by przekonać się, czy obrana specjalizacja jest dla Was dobra. Po studiach pedagogicznych możecie szukać zatrudnienia nie tylko w dziale edukacja i wychowanie.

Absolwenci znajdują zatrudnienie we wszystkich branżach, które mają cokolwiek wspólnego z Human Resources i zarządzaniem zasobami ludzkimi. Znajomość ludzkiego życia i zachowania daje Wam niesamowite pole możliwości do wybrania zawodu, jaki będziecie wykonywać. Wiele osób zatrudnianych jest w organizacjach pożytku publicznego, w instytucjach zajmujących się animacją kultury czy organizacją eventów. Ukończenie studiów pedagogicznych w Łodzi to dobry pomysł dla osób, które co nieco o sobie wiedzą i mają tak zwana samoświadomość – po co im taka wiedza i umiejętności współgrania z innymi.

Ciekawą propozycją, z jaką możecie się spotkać w Łodzi na studiach pedagogicznych jest specjalność coachingowa, która prowadzi do bycia coachem – specjalność polecana osobom myślącym o wspieraniu dorosłych osób w samodoskonaleniu i pokonywaniu życiowych trudności.

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA PEDAGOGICZNE

Pedagogikę studiować możecie na Uniwersytecie Łódzkim, na którym to prowadzone są studia pedagogiczne I i II stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, na nich to możecie wybrać takie specjalności, dające Wam dyplom ukończenia studiów licencjackich, jak i magisterskich:

 • pedagogika resocjalizacyjna
 • pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z coachingiem
 • pedagogika społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno – wychowawczej
 • pedagogika w zakresie opieki i terapii pedagogicznej
 • edukacja przez sztukę – na ten kierunek obowiązują dodatkowe egzaminy umiejętności twórczych, tzn. śpiewu, rysunku, poczucia rytmu
 • pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej
 • edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne

Dowiedz się więcej>

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W ŁODZI STUDIA PEDAGOGICZNE

 • Pedagogika. Specjalności: Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna, Doradztwo zawodowe i personalne, Pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową, Andragogika z elementami gerontologii;
 • Pedagogika specjalna. Specjalności: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną;
 • Praca socjalna. Specjalności: Doradztwo socjalne z terapią i mediacją w rodzinie, Asystent rodziny, Interwencja kryzysowa, Asystent osoby zależnej;
 • Resocjalizacja. Specjalność: Resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną. 

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

Zuza24 odpowiedz

Świetną ofertę ma WSBiNoZ w Łodzi .Sama skończyłam tą uczelnię ,a teraz pracuję w zawodzie. To chyba najlepsza rekomendacja ;)