UJK w Kielcach - rekrutacja na studia II stopnia

UJK w Kielcach - rekrutacja na studia II stopnia

Studia Kielce - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

10.02.2022

UJK w Kielcach - rekrutacja na studia II stopnia

W Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach trwa rekrutacja na studia II stopnia. W ofercie uczelni znajduję się jeden kierunek — fizyka. Rejestracja rozpoczęła się 14 stycznia 2022 roku i trwa do 28 lutego.

3 marca 2022 roku zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji, a kandydaci zakwalifikowani, od 2 do 5 marca będą zobowiązani złożyć dokumenty.

Udział w rekrutacji wziąć mogą absolwenci pierwszego stopnia na kierunkach: z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, fizyka techniczna oraz fizyka.

Studia magisterskie z fizyki odbywające się na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych trwają 3 semestry. Absolwenci posiadają kwalifikację do pracy między innymi: na stanowisku analityka w laboratoriach fizyko-chemicznych, a także w szpitalach, w różnych działach medycyny.

 

Studia w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest prężnie rozwijającą się uczelnią wyższą. Do dyspozycji studentów są laboratoria i specjalistyczny sprzęt, a także dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Kandydaci na studia w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego mają do wyboru ponad 50 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

Spradź UJK kierunki studiów

W rankingu popularnych kierunków studiów uniwersytetu w Kielcach kierunek lekarski znajduję się w ścisłej czołówce. Studenci podczas toku studiów zdobywają wiedzę i umiejętności takie jak: skuteczne udzielanie pierwszej pomocy, rozpoznawanie zagrożenia życia, a także przeprowadzanie procesów analizy i syntezy w ocenie funkcjonowania organizmu ludzkiego. Przedmioty prowadzone są przez cenionych lekarzy i wykładowców akademickich.

Na pierwszych miejscach na liście znajduję się także informatyka i prawo. Kierunki od lat cieszą się dużą popularnością, a miejsca na studiach zajmują tylko najlepsi maturzyści. Znalezienie pracy w zawodzie dla absolwentów nie jest trudnością, ze względu na wysokie kwalifikacje są rozchwytywanymi pracownikami na rynku pracy. Niezmiennie wysoko plasuje się psychologia i ekonomia. Podczas trwania studiów słuchacze zdobywają umiejętności i wiedzę niezbędną do pracy w zawodzie.

Zarządzanie i filologia angielska to kierunki, na które warto zwrócić uwagę ze względu na wysokiej jakości kształcenie. Słuchacze podczas zajęć praktycznych i teoretycznych zdobywają pożądane przygotowanie do przyszłej pracy. Z roku na rok rośnie zainteresowanie kierunkiem fizjoterapia. Kursy prowadzone są przez cenionych specjalistów i naukowców akademickich podążających za nowymi trendami naukowymi.

Finanse i rachunkowość oraz logistyka to kierunki dające absolwentom wachlarz możliwości zatrudnienia. Absolwent kierunku finanse i rachunkowość posiada wiedzę z zakresu: finansów i rachunkowości, makro i mikroekonomii, a także zasad funkcjonowania rynku pieniężnego i kapitałowego. Studenci logistyki podczas toku studiów zdobywają wiedzę z zakresu: organizowania i realizowania operacyjnej działalności logistycznej w samorządach terytorialnych oraz przedmiotach gospodarczych.

Ważne kierunki w ofercie uczelni to: administracja, mechatronika i stosunki międzynarodowe. Kursy prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pracowników naukowych. Uczelnia wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy i kształci studentów według bieżących potrzeb. Kosmetologia, pedagogika i wzornictwo również cieszą się dużym zainteresowaniem. Kierunki przeznaczone są dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, a zarazem są precyzyjne, ambitne i wytrwałe.

W ofercie szkoły wyższej znajdują się kierunki związane ze zdrowiem takie jak: dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, a także ratownictwo medyczne. Słuchacze podczas wykładów i

wiczeń zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności do podjęcia pracy w zawodzie. Uniwersytet Jana Kochanowskiego dba o wysokiej jakości kształcenia.

Komentarze (0)