Prawo - Kielce

Prawo - Kielce

studia prawo Kielce

Prawo studia Kielce

Odpowiedzialność, prawość, sprawiedliwość. Dobra pamięć, przyczynowo-skutkowe myślenie opanowane do perfekcji i elegancki szyk. To wyznaczniki prawników - ludzi cytujących kodeksy w odpowiednich sytuacjach. Studenci prawa uczą się jak interpretować w prawidłowy sposób zapisy prawa i jak je zastosować w sytuacjach praktycznych. Uczą się komunikacji, bycia mówcą, obrońcą, jak i oskarżycielem. Studia prawnicze są jednymi z najtrudniejszych przez wzgląd na ilość wiedzy teoretycznej, jaką należy posiąść. Studia te jednak są bardzo opłacalne. Sprawdźcie, gdzie w Kielcach możecie podjąć naukę w ramach studiów prawniczych.

 

Uczelnie i studia na kierunku prawo w Kielcach

 


UNIWERSYETET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA NA KIERUNKU PRAWO

Studia prawnicze możecie zrealizować na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania na kierunku:

Prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne

  • prawo europejskie i międzynarodowe
  • specjalizacja sądowa

dowiedz się więcej>

 


WYŻSZA SZKOŁA EKONOMII, PRAWA I NAUK MEDYCZNYCH STUDIA NA KIERUNKU PRAWO

Studia prawnicze możecie również zrealizować na prywatnej uczelni, czyli w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Oferowany tu kierunek prawo realizowany jest w ramach jednolitych studiów magisterskich, stacjonarnych.

 

Rekrutacja na studia na kierunku prawo w Kielcach

Aby zostać prawnikiem, już na samym początku podróży musisz pokonać niemałą przeszkodę, czyli zdać maturę z historii na poziomie rozszerzonym na idealnym poziomie. Dodaj do tego matematykę oraz język polski i język obcy. Tylko taki kombajn pozwoli Ci dostać się na studia prawnicze w Kielcach. To jedne z najbardziej obleganych kierunków. Musisz się niemało natrudzić, by przekonać komisję rekrutacyjną, że na pewno dasz sobie świetnie radę na studiach prawniczych.

 

Praca po studiach na kierunku prawo

Gdzie pracują absolwenci prawa? W kancelariach, w sądach, w firmach doradczych i konsultingowych, ale i w prywatnych przedsiębiorstwach, chroniąc swoich szefów przed nieznajomością prawa. Prawnicy najczęściej zatrudniają sami siebie, chyba że wybiorą drogę starania się o przyjęcie na stanowisko prokuratora, sędziego, czy adwokata publicznego. Absolwenci prawa po ukończonych studiach zobligowani są do wybrania odpowiedniej specjalizacji i zdania egzaminu zawodowego. Praca prawników jest bardzo trudna, ale opłacalna pod względem finansowym i pod względem życiowej satysfakcji.  

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Wydziale Prawa, Admnistracji i Zarządzania UJK

Komentarze (0)