Prawo - Kielce

Prawo - Kielce

Prawo - Kielce

Studia w Kielcach

na kierunku prawo

Odkryj kierunek prawo w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować

Prawo - studia Kielce | woj. świętokrzyskie

Mądrze wdrożone regulacje prawne są podstawą poprawnego funkcjonowania i dynamicznego rozwoju światowej gospodarki. Chociaż wniosek ten może być na pierwszy rzut oka nieoczywisty, to faktem jest, że gospodarkę tworzy społeczeństwo – a właśnie ono podlega prawu. Dlatego wszystkie zapiski pojawiające się we wszelakich kodeksach powinny powstać na drodze burzy mózgów najwybitniejszych prawników, a egzekwowaniem braku przestrzegania prawa powinno zająć się doskonale funkcjonujące sądownictwo i organy ścigania. Dlatego przed abiturientami Prawa stoi wiele wyzwań, wymagających perfekcyjnych, interdyscyplinarnych kompetencji.

Przed miłośnikami nauk humanistycznych, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę do kształtowania szeroko rozumianego prawa polskiego bądź światowego, stoi nie lada wyzwanie, narzucane przez specyfikę studiów prawniczych oraz wymagania rekrutacyjne. Chętnych do podjęcia Prawa nie brakuje, dlatego progi punktowe na większości uczelni oferujących ten prestiżowy kierunek są bardzo wysokie.

Jeśli marzysz o podjęciu Prawa, powinieneś rozważyć ofertę edukacyjną, prezentowaną przez uczelnie w Kielcach. Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych to ośrodki akademickie, umożliwiające studentom zdobycie kompleksowego wykształcenia prawniczego.

 

Czego się nauczysz na studiach

Programy kształcenia, prezentowane przez poszczególne uczelnie, mogą się nieznacznie różnić, jednak ogólne fundamenty kształcenia na każdej z nich wyglądają niemal identycznie. Studia prawnicze gwarantują przyszłym studentom perspektywę spędzenia wielu godzin w akademickiej bibliotece podczas zgłębiania kolejnych zapisków prawnych, które zaprocentują uczuciem ogromnej satysfakcji. Przedmioty składające się na całokształt siatki studiów, to dla przykładu:

  • prawo karne wykonawcze,
  • współczesne kultury prawne,
  • prawo papierów wartościowych,
  • postępowanie egzekucyjne w administracji,
  • teoria i filozofia prawa,
  • prawo rzymskie,
  • prawo Unii Europejskiej.

 

Dla kogo te studia

Studia na kierunku Prawo w Kielcach cieszą się ogromnym zainteresowaniem świeżo upieczonych maturzystów oraz absolwentów szkół średnich ze względu na ich pragmatyczność i ogromny zakres możliwości zawodowych, gwarantowanych przez zdobycie tytułu prawnika. Jednak warto pamiętać, że zgłębianie prawa nie jest dla każdego, bowiem nie wszyscy posiadają odpowiednie predyspozycje, aby mieć szansę na osiągnięcie sukcesu.

Jeżeli jesteś miłośnikiem nauk humanistycznych, zagadnienia prawne wydają ci się fascynujące, marzysz o rozpoczęciu kierunku, którego ukończenie zagwarantuje ci zdobycie dobrze płatnego i prestiżowego wykształcenia i zawodu, to studia na kierunku Prawo w Kielcach mogą okazać się jednym z najlepszych możliwych wyborów.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KIELCACH JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Prawo w Kielcach

Każdy, kto przystępuje do rekrutacji na studia w Kielcach na kierunku Prawo, powinien zdawać sobie sprawę z obowiązków rekrutacyjnych na wybranej uczelni. Przedmiotami wiodącymi dla tego kierunku są: historia, język polski, język obcy nowożytny oraz wiedza o społeczeństwie. Jeżeli myślisz na poważnie o rozpoczęciu Prawa już w październiku, przystąp do rozszerzonej matury z kilku podanych przedmiotów, wówczas twoje szanse na otrzymanie większej ilości punktów istotnie wzrosną.

Pamiętaj, żeby systematycznie sprawdzać ustalenia zamieszczone na stronie internetowej wybranej wcześniej uczelni, w celu uniknięcia przykrych rozczarowań, wynikających z niewiedzy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W KIELCACH

KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W KIELCACH

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku Prawo w Kielcach

W związku z tym, że uczelnie dbają o komfort przyszłych studentów, niemal wszystkie kierunki studiów w Kielcach można podjąć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Studiowanie dzienne wiąże się z obowiązkiem uczęszczania na wykłady i zajęcia, które odbywają się każdego dnia. Jeżeli cenisz sobie komfort związany z regularnością przyswajania wiedzy oraz chcesz poświęcić większość swojego czasu na kształcenie w ramach studiów wyższych, powinieneś zdecydować się właśnie na tę opcję.

Studia niestacjonarne powstały w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie studentów, marzących o pogodzeniu pełnoetatowej pracy zawodowej z kształceniem na wybranym kierunku studiów. Nauka ma charakter weekendowych zjazdów, odbywających się najczęściej dwa razy w miesiącu. Podjęcie studiów niestacjonarnych wiąże się z opłatami za czesne w kwocie ustalonej przez każdą z uczelni.

Każdy ze studentów, bez względu na wybór trybu kształcenia, będzie miał identyczne szanse na współczesnym rynku pracy, jak reszta absolwentów studiów prawniczych.

 

Program studiów

Prawo w Kielcach powstało, żeby wykształcić grono odpowiedzialnych specjalistów, świadomych specyfiki wyuczonego zawodu oraz uposażonych w szeroką wiedzę teoretyczną, uzupełnioną niezwykle cennymi umiejętnościami praktycznymi. Z tego względu jako przyszły student staniesz przed wyzwaniem zmierzenia się z historią prawa, przyswojenia treści wielu kodeksów regulujących prawidłowe funkcjonowanie państwa. Ponadto weźmiesz udział w zajęciach warsztatowych, które przygotują cię do bezstresowych wystąpień publicznych, od sztabu najlepszych prawników i prokuratorów, pełniących jednocześnie funkcję wykładowców akademickich, dowiesz się nieco o specyfice wykonywanego zawodu.

Zostaniesz także przygotowany do sprawiedliwego i mądrego rozstrzygania skomplikowanych spraw, w których wina podejrzanego budzi poważne dylematy moralne oraz bywa niejednoznaczna.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO KIELCE STUDIA STACJONARNE

PRAWO KIELCE STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Prawo w Kielcach

Ile trwają studia na kierunku Prawo w Kielcach

Jako że kształcenie przyszłych praktyków prawa nie jest zadaniem łatwym i wymaga dużej ilości czasu, studia prawnicze trwają nieco dłużej niż każdy inny kierunek studiów. Prawo w Kielcach ma charakter studiów jednolitych, co oznacza, że każdy student zmierzy się z pięcioletnim cyklem kształcenia, który ukończy się wraz z obroną pracy magisterskiej.

Jednak to tak naprawdę dopiero początek drogi kształcenia przyszłego prawnika – aplikacja prawnicza, którą należy wykonać tuż po ukończeniu studiów, to kolejnych kilka lat nauki. Sam przyznasz, że przyswojenie tak ogromnej porcji wiedzy nie byłoby możliwe w krótszym czasie.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRAWO KIELCE STUDIA II STOPNIA

PRAWO KIELCE STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo w Kielcach

Tuż przed aplikacją na Prawo w Kielcach, powinieneś przede wszystkim zdecydować, na której z dwóch kieleckich uczelni chciałbyś zgłębiać opisywany kierunek. Od tego wyboru będą bowiem zależały dalsze działania, zmierzające do odpowiedniego przygotowania merytorycznego pod kątem wymagań rekrutacyjnych. Mogą się one nieznacznie różnić, jednak przedmiotami, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę w obu przypadkach, będą te humanistyczne.

Osiągnięcie wysokich wyników maturalnych z rozszerzonej historii, języka polskiego, języka angielskiego oraz wiedzy o społeczeństwie zagwarantują każdemu kandydatowi jedno z upragnionych miejsc na studiach prawniczych. Pamiętaj, że konkurenci z pewnością podniosą poprzeczkę bardzo wysoko, dlatego rozważ udział w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach przedmiotowych, które dostarczą ci dodatkowych, niezwykle cennych punktów.

  • Olimpiada Historyczna,
  • Olimpiada z Języka Polskiego,
  • Olimpiada z Wiedzy o Świecie

 

to niektóre z propozycji, które powinieneś przemyśleć.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem na drodze do ukończenia jakiegokolwiek kierunku studiów, jest ich rozpoczęcie. Natomiast przed samym rozpoczęciem, należy zgłosić swoją kandydaturę na wybraną uczelnię. Można tego dokonać za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów. Wchodząc na stronę internetową wybranej wcześniej uczelni, z pewnością bez problemu natkniesz się na zakładkę o właśnie tej lub podobnej nazwie. Po podaniu swoich danych osobowych oraz wyników uzyskanych podczas egzaminów maturalnych i ewentualnych olimpiad, pozostanie ci czekanie na ostateczny werdykt komisji rekrutacyjnej.

Kiedy znajdziesz się na liście szczęśliwców rozpoczynających Prawo już w październiku, zostanie ci już tylko terminowe dostarczenie pliku dokumentów w odgórnie ustalonym terminie. Fotografia do legitymacji, kserokopia świadectwa maturalnego oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny to dokumenty, których będziesz potrzebował.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Kielcach

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Kielcach

Znalezienie dobrze płatnej pracy po ukończeniu studiów prawniczych w Kielcach nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Interdyscyplinarne, gruntowne wykształcenie, które otrzymasz jako student tego kierunku, jest doskonałą podstawą pod rozwój wymarzonej kariery zawodowej. Zastanawiasz się, gdzie będziesz mógł szukać pracy po ukończeniu Prawa w Kielcach?

Z otwartymi ramionami przyjmą cię wszelkie kancelarie adwokackie, placówki doradcze w zakresie prawa i administracji, bez problemu znajdziesz pracę w szeroko rozumianym sądownictwie oraz prokuraturze i więziennictwie.

Jeżeli należysz do grona najambitniejszych, dążących do jak największej życiowej niezależności, możesz z powodzeniem pomyśleć o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Jej specyfikę dopasujesz do własnych preferencji i połączysz z praktyczną wiedzą wyniesioną ze studiów.

Jako abiturient tak przyszłościowych kierunków, jak na przykład Prawo, nie będziesz musiał się martwić o przedłużający okres bezrobocia. Większość przyszłych prawników znajduje zatrudnienie już podczas praktyk lub aplikacji prawniczej. Pamiętaj, że dobrze wykwalifikowani specjaliści są na wagę złota, w dosłownym rozumieniu tego sformułowania.

Jakie opinie mają studia na kierunku Prawo w Kielcach

Nie ulega wątpliwości, że studia prawnicze chciałoby rozpocząć bardzo wielu absolwentów szkół średnich. Niestety nie wszyscy są stuprocentowo upewnieni w swojej decyzji, dlatego opinie starszych kolegów mogą okazać się szczególnie cenne.

Dominika, studentka pierwszego roku Prawa w Kielcach, mówi:

„Prawo było spełnieniem moich marzeń z wczesnego dzieciństwa. Długo pracowałam, żeby mieć realne szanse na rozpoczęcie tego kierunku. Kiedy w końcu się udało, wiedziałam, że była to doskonała decyzja. A dlaczego Kielce? To moje miasto rodzinne, z którego nie chciałabym nigdy wyjeżdżać.”

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PRAWO

Komentarze (0)