Psychologia - Kielce

Psychologia - Kielce

Psychologia - Kielce

Studia w Kielcach

na kierunku psychologia

Odkryj kierunek psychologia w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Psychologia studia Kielce 2021 | woj. świętokrzyskie

Studia na kierunku psychologia w Kielcach to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku psychologia, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oferuje 90 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UJK oraz na uczelni niepublicznejCena za pierwszy rok studiów wynosi około 5300 zł.

czytaj dalej wszystko o Psychologia - Kielce

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Rekrutacja na studia na kierunku psychologia w Kielcach

W procesie rekrutacji na studia na kierunku psychologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • historia
 • język angielski
 • język francuski
 • język hiszpański
 • język niemiecki
 • język polski
 • język rosyjski
 • język włoski
 • matematyka

 

Chcesz zostać psychologiem? Zająć się kwestiami społecznymi? Badać nierozwiązane sprawy kryminalistyczne? Przygotuj się do konkursu świadectw w ramach organizowanych rokrocznie rekrutacji na studia wyższe z zakresu psychologii i nauk społecznych. W ramach tych przedmiotów brane są pod uwagę wyniki nie tylko z matur humanistycznych, ale i na przykład z biologii. Nie daj się zwieść instynktom. Przed podjęciem decyzji, jakie przedmioty maturalne wybierzesz, sprawdź wytyczne rekrutacyjne wybranych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Kielcach - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA KIELCE STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA KIELCE STUDIA STACJONARNE

PSYCHOLOGIA KIELCE STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Kielcach?

Studia psychologiczne i społeczne w Kielcach to możliwość uzyskania konkretnego zawodu związanego z pomaganiem innym i rozwiązywaniem trudnych problemów społecznych. Dzięki nowoczesnym kierunkom, ciekawym podstawom, studenci kształcących się w ramach studiów psychologicznych i społecznych w Kielcach wyposażeni są w liczne umiejętności komunikacyjne, bogaty zasób wiedzy teoretycznej, pomagający zrozumieć im to, co się dzieje w rzeczywistości oraz w umiejętności podejmowania analiz, wyzwań, stawiania pytań, które nas wszystkich prowadzą do pewnego celu.

Podczas tego rodzaju studiów poznasz nie tylko prawa społeczności natury ludzkiej, ale przede wszystkim poznasz siebie. Będziesz wiedzieć kim jesteś, gdzie jesteś, dokąd zmierzasz - i to właśnie dzięki temu będziesz pomagać innym w odnalezieniu siebie w swoim otoczeniu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Kielcach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Kielcach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Praca po studiach na kierunku psychologia

Co będziesz robić po studiach psychologicznych czy społecznych? Z pewnością pracować z innymi ludźmi na rzecz polepszania ich kondycji psycho-fizycznej, rozwiązywania problemów społecznych, jak i wspierania harmonijnego rozwoju i polepszania jakości życia. To bardzo modna współcześnie praca. Coaching, mentoring, psychoterapia - to kierunki ostatnio bardzo dobrze opłacalne, ale wymagające też powołania, jak i zawody medyczne. Jeśli nie będziesz mieć cierpliwości do innych ludzi, to ciężko będzie Ci wytrzymać w pracy zawodowej. Jako absolwenci studiów psychologicznych i społecznych pracę znajdziecie w ośrodkach i instytutach zdrowia psychicznego, w poradniach terapeutycznych, pedagogiczno-psychologicznych, w szpitalach klinicznych psychiatrycznych, jak i w sektorze prywatnych gabinetów. Możecie również starać się o pracę w ramach państwowych posad - w domach pomocy samotnym matkom, w urzędach pracy, w biurach karier zawodowych. Wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy, jest praca dla absolwentów fascynujących, aczkolwiek i trudnych studiów psychologicznych i społecznych.  

Olga Hucko

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Kielcach?

Studia na kierunku psychologia w Kielcach trwają 5 lat (studia jednolite).

Gdzie studiować na kierunku psychologia w Kielcach?

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia w Kielcach

 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach

 

Kierunki psychologiczne i społeczne w Kielcach

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA

Na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach możesz podjąć studia psychologiczne i społeczne na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym oraz na Wydziale Społecznym na kierunkach:

Psychologia - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

 • psychologia działalności społecznej i zawodowej człowieka
 • psychologia kliniczna
 • psychologia wspierania rozwoju w cyklu życia człowieka

dowiedz się więcej>

 

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)