Dietetyka - Kielce

Dietetyka - Kielce

Dietetyka - Kielce

Studia w Kielcach

na kierunku dietetyka

Odkryj kierunek dietetyka w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Dietetyka - studia Kielce 2021 | woj. świętokrzyskie

Studia na kierunku Dietetyka w Kielcach to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dietetyka, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oferuje 50 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UJKCena za pierwszy rok studiów wynosi około 5700 zł.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka - Kielce

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Dietetyka w Kielcach

W procesie rekrutacji na studia na kierunku dietetyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • dowolny przedmiot
 • język polski
 • matematyka

 

W ostatnich czasach można zaobserwować rosnące zainteresowanie zdrowym stylem życia i promowaniem aktywności fizycznej. Z tego względu zapotrzebowanie na dietetyków, którzy odpowiednio pokierują ludzi w kwestii zdrowych nawyków, również rośnie. Aby dostać się na opisywany kierunek studiów, przygotuj się do zdawania rozszerzonej matury z biologii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego.

Tylko poprzez osiągnięcie wysokich wyników będziesz miał realne szanse na znalezienie się wśród przyjętych szczęśliwców. Pamiętaj, że kandydaci podnoszą poprzeczkę bardzo wysoko.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w Kielcach - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DIETETYKA KIELCE STUDIA I STOPNIA

DIETETYKA KIELCE STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DIETETYKA KIELCE STUDIA STACJONARNE

DIETETYKA KIELCE STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Dietetyka w Kielcach

Jako że uczelnie w Kielcach starają się zwiększyć komfort nauki swoim studentom, większość tamtejszych kierunków studiów można podjąć stacjonarnie lub zaocznie. Pierwsza z opcji jest przeznaczona dla tych, którzy marzą o systematycznym zdobywaniu wiedzy – spotkania na zajęciach i wykładach odbywają się bowiem codziennie w trakcie pięciu dni roboczych każdego tygodnia.

Studia niestacjonarne są najczęściej wybierane przez osoby chcące rozpocząć pełnoetatową pracę lub posiadające inne zobowiązania, które zajmują im większość wolnego czasu w tygodniu. Jeśli zdecydujesz się studiować zaocznie, weźmiesz udział w weekendowych zjazdach, odbywających się najczęściej dwa razy w miesiącu.

Pamiętaj, że niezależnie od wybranego trybu kształcenia, jako absolwent Dietetyki prawdopodobnie będziesz miał identyczne szanse zawodowe, jak inny koledzy z roku. Tryb studiów determinuje głównie organizacyjne kwestie studiowania.

 

Choroby układu krążenia oraz nowotwory zasługują na niechlubne miano chorób cywilizacyjnych. Oznacza to, że zaczęły pojawiać się masowo i dziesiątkować społeczeństwo na skutek zmian ekonomicznych i gospodarczych, jakich doświadcza dany obszar geograficzny. Statystyki pokazują, że zawały są główną przyczyną śmierci większości ludzi na całym świecie. Zarówno serce, jak i inne organy, są narażone na błędy żywieniowe współczesnych ludzi.

Coraz częściej sięgamy po wysoko przetworzone produkty z nieznanym składem. W końcu kto z nas z uwagą śledzi zapiski informujące o składnikach zastosowanych w jego ulubionych przekąskach? Wszystko to prowadzi do otyłości, a nawet nowotworów. Brak ruchu i siedzący tryb życia to kolejne czynniki, które warto wyeliminować, aby zadbać o zdrowie społeczeństwa. Jak wiadomo, jeśli społeczeństwo będzie chore, to cały świat przestanie poprawnie funkcjonować. Z odsieczą przybywają dietetycy.

Dietetyka jest stosunkowo niedawno powstałym kierunkiem studiów, który stanowi swoistą odpowiedź na zmiany społeczne w zakresie świadomości zdrowego odżywiania i prowadzenia poprawnego stylu życia. Zainteresowanie przyszłych studentów podjęciem Dietetyki nieustannie rośnie, podobnie jak zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy na dobrze wykwalifikowanych absolwentów tego kierunku.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Dietetyka zalicza się do szerokiego kanonu nauk medycznych, a te z kolei uchodzą za jedne z najtrudniejszych do przyswojenia dziedzin wiedzy. Z pewnością wynika to z tego, że przed studentami Dietetyki pojawia się konieczność zrozumienia i przyswojenia szerokiej wiedzy medycznej, często pozornie niezwiązanej ze ścisłą tematyką ich kształcenia. Program kształcenia może się różnić w zależności od wybranej uczelni, jednak najczęściej pojawiającymi się przedmiotami na Dietetyce są:

 • prawo i ekonomika w ochronie zdrowia,
 • higiena, toksykologia i bezpieczeństwo żywności,
 • genetyka,
 • elementy pierwszej pomocy,
 • chemia ogólna,
 • podstawy patofizjologii,
 • substancje dodatkowe w żywności.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dietetyka w Kielcach realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie w Kielcach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Studia medyczne na kierunku Dietetyka są adresowane do ludzi świadomych swoich zainteresowań i chęci do zostania częścią złożonego systemu medycznego. Pomimo faktu, że chętnych na podjęcie studiów dietetycznych nie brakuje, to zdecydowanie nie wszyscy powinni aspirować do rozpoczęcia tego kierunku. Zatem jak przedstawia się sylwetka doskonałego kandydata na Dietetykę w Kielcach?

Powinna go cechować przede wszystkim zdolność do szybkiego rozumienia i zapamiętywania złożonych zależności biologicznych, co przełoży się w późniejszym czasie na wiedzę ściśle medyczną. Ponadto jako kandydat powinieneś zdawać sobie sprawę, że zawód Dietetyka jest nierozerwalnie połączony z codziennym udzielaniem pomocy ludziom z różnymi problemami natury psychicznej. Dlatego ogromna doza empatii i zdolność do zrozumienia różnych życiowych sytuacji są niezwykle pożądane. Jeżeli uważasz, że ten opis odzwierciedla ciebie, nie wahaj się dłużej i aplikuj na Dietetykę w Kielcach!

 

4. Program studiów

Studia w Kielcach na kierunku Dietetyka zostały stworzone w celu wykształcenia grona przyszłych dietetyków, a jak wiadomo, jest to bardzo odpowiedzialny i wymagający zawód. Dlatego każdy ze studentów może liczyć na otrzymanie szerokiej wiedzy i umiejętności kierunkowych, które zostaną docenione na rynku pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Wiele kwestii związanych z edukacją na Dietetyce będzie zależało od tego, jaką specjalność wybierze dany student. Oto kilka przykładowych, powstałych w celu ukierunkowania studentów na obrany przez nich tor:

 • dietetyka kliniczna,
 • poradnictwo żywieniowe,
 • dietetyka w sporcie i odnowie biologicznej.

 

Zanim dokonasz wyboru konkretnej specjalności, dobrze się zastanów, gdyż ta decyzja może zaważyć na całym twoim życiu zawodowym. Każdego roku oferta edukacyjna dotycząca tematyki poszczególnych specjalności może się różnić, dlatego postaraj się na bieżąco śledzić ustalenia  uczelni, które znajdziesz na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.

Ile trwają studia na kierunku Dietetyka w Kielcach

Ile trwają studia na kierunku Dietetyka w Kielcach

Studia na kierunku Dietetyka w Kielcach trwają 3 lata (studia I stopnia).

Wraz ze zdobyciem dyplomu z tytułem licencjata, absolwenci mogą rozpocząć poszukiwania najlepszego dla nich zawodu.

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Kielcach

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Kielcach

Przyszłość zawodowa czekająca na każdego absolwenta studiów dietetycznych w Kielcach wygląda niezwykle obiecująco. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, dietetycy mogą znaleźć zatrudnienie w wielu różnych placówkach.

Praca we własnym gabinecie związanym z udzielaniem poradnictwa dietetycznego i komponowaniem jadłospisu w zależności od wieku, stanu zdrowia i oczekiwań to marzenie wielu dietetyków. Na szczęście w dość prosty sposób można je spełnić, jeśli tylko posiada się odrobinę przedsiębiorczości i pomysłu na siebie.

Ponadto jako absolwent Dietetyki będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w/jako:

 • szpitalach,
 • przychodniach i poradniach związanych z chorobami metabolicznymi,
 • restauracjach,
 • sanatoriach,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • gabinetach fitness,
 • międzynarodowych korporacjach zajmujących się dystrybucją i promocją zdrowej żywności.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka w Kielcach?

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka w Kielcach

 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dietetyka w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach z oczywistych względów charakteryzują się różnorodną specyfiką, zależną od treści programowej i celów kształcenia. Dietetyka jest kierunkiem medycznym, zawierającym w sobie podstawy niemal wszystkich zagadnień z dziedziny współczesnej medycyny, mikrobiologii, a nawet biotechnologii. Dlatego zanim zdecydujesz się na aplikację na ten przyszłościowy kierunek, odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań:

 • Nauki przyrodnicze są twoim konikiem, a ich zgłębianie przychodzi ci z łatwością?
 • Jesteś zainteresowany szeroko pojętą tematyką zdrowego żywienia i promowania aktywności fizycznej?
 • Dietetyka to wymarzony kierunek dla ciebie?

Trzykrotne udzielenie twierdzącej odpowiedzi powinno być pretekstem do zgłębienia wymagań rekrutacyjnych, jakie narzucają na kandydatów poszczególne uczelnie. Jeśli chcesz studiować Dietetykę, musisz zadbać o uzyskanie jak największej liczby punktów, które pozwolą ci na wyeliminowanie konkurencji.

Poza zdawaniem rozszerzonej matury z przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego, warto pokusić się o próbę zdobycia wysokiego miejsca na olimpiadach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim. Zdobycie tytułu finalisty lub laureata dostarczy wielu cennych punktów, dzięki którym bez trudu dostaniesz się na dowolnie wybrany kierunek studiów.

 

Proces rekrutacji

Każda z uczelni posiada własną stronę internetową z poszczególnymi zakładkami, ułatwiającymi nawigację. Aplikując na Dietetykę, musisz znaleźć tę o nazwie „elektroniczna rejestracja kandydatów” lub podobnej. Wypełnienie formularza swoimi danymi oraz wynikami uzyskanymi na maturze oraz uiszczenie opłaty rekrutacyjnej będzie równoznaczne z wyrażeniem chęci podjęcia Dietetyki.

Jeżeli okaże się, że twoje nazwisko znalazło się na jednej z list przyjętych na te studia, zadbaj o terminowe dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Wśród nich znajdą się: fotografia do legitymacji studenckiej, kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz formularz zgłoszeniowy.

 

STUDIA W KIELCACH - ważne informacje

kierunki studiów w Kielcach

studia w Kielcach

 

DIETETYKA - ważne informacje

dietetyka studia

dietetyka studia online

studia medyczne w Kielcach

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Kielcach

Nikogo nie trzeba przekonywać, że studiowanie Dietetyki jest marzeniem wielu świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. O renomie kierunku najlepiej świadczą opinie samych studentów, a poznanie ich pozwala na podjęcie bardziej świadomej decyzji w kwestii przyszłego kierunku.

Marta, studentka trzeciego roku Dietetyki w Kielcach, mówi:

„Od zawsze starałam się dbać o zdrowy styl życia i uświadamiać bliskich o korzyściach z nim związanych. Dlatego decyzja była prosta – chciałam studiować Dietetykę. Kiedy okazało się, że zostałam przyjęta, byłam bardzo szczęśliwa i prawdę mówiąc jestem do tej pory. To najlepszy kierunek studiów.”

Kierunki medyczne w Kielcach

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

 

 

Komentarze (0)