Architektura wnętrz studia II stopnia - Bydgoszcz

Architektura wnętrz studia II stopnia - Bydgoszcz

Architektura wnętrz studia II stopnia - Bydgoszcz

Studia II stopnia w Bydgoszczy

architektura wnętrz

Odkryj architektura wnętrz w Bydgoszczy i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia II stopnia Bydgoszcz 2021 | woj. kujawsko-pomorskie

Studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia II stopnia - Bydgoszcz

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Jeśli myślisz o studiach architektonicznych w Bydgoszczy, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Uczelnie biorą pod uwagę ocenę na dyplomie i średnią ocen uzyskaną ze studiów pierwszego stopnia w ramach architektury wnętrz bądź kierunków pokrewnych, które kandydat ukończył z tytułem licencjata/inżyniera/magistra. Kandydaci, którzy zdobyli tytuł w ramach innych studiów niż architektoniczne czy budowlane będą musieli odbyć rozmowę kwalifikacyjną oraz przedstawić teczkę prac plastycznych. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Bydgoszczy - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Projektowanie związane jest stricte z kształtowaniem otoczenia człowieka w zgodzie z jego potrzebami użytkowymi. Specjaliści w zakresie architektury wnętrz mogą ze swobodą aranżować przestrzeń, wykorzystując przy tym światło i formę oraz efekty estetyczne. Studia magisterskie umożliwią Ci zdobycie dodatkowych kompetencji, które pozwolą realizować dane projekty przy zachowaniu wymagań technicznych, użytkowych i prawnych.

Kandydaci na studia w Bydgoszczy muszą mieć tytuł poświadczający ukończenie studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Studia architektoniczne wymagają predyspozycji manualnych i rysunkowych, a także twórczego myślenia. Wzbogacisz swoją wiedzę i doświadczenia o dodatkowe informacje z zakresu procedur techniczno-budowlanych czy integracji planów z projektami planistycznymi w kraju oraz państwach Unii Europejskiej.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów w Bydgoszczy takie jak architektura wnętrz w ramach studiów magisterskich pozwolą Ci płynnie rozwiązywać problemy projektowe, które dotyczą stricte kształtowania otoczenia człowieka w zgodzie z jego potrzebami użytkowymi. Kompleksowo skonstruowany program kształcenia wypełniony jest:

 • naukami technicznymi,
 • naukami humanistycznymi,
 • naukami z zakresu sztuk pięknych,
 • zagadnieniami budowlanymi,
 • zagadnieniami związanymi z materiałami i technologią ich obróbek.

Studenci zapoznają się z przepisami i procedurami techniczno-budowlanymi, ekonomiką projektowania, a także sposobami realizacji i użytkowania obiektu architektonicznego oraz organizacją procesu inwestycyjnego. Będziesz miał/a okazję uczęszczać zarówno na zajęcia obieralne, jak i fakultatywne. Teoretyczne kształcenie weryfikowane jest w trakcie praktyk zawodowych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Bydgoszczy, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek architektura w Bydgoszczy realizowany w ramach drugiego stopnia pozwala kontynuować kształcenie zdobywane na studiach pierwszego stopnia. Studia magisterskie trwają cztery semestry, czyli dwa lata. Absolwenci szczycą się tytułem magistra i zdobywają zupełnie nowe kompetencje wpływające na awans zawodowy.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Absolwenci architektury wnętrz w ramach studiów magisterskich z powodzeniem zajmują się aranżacją przestrzeni poprzez strukturę, kolor, światło i formę z uwzględnieniem efektów estetycznych. Mogą zajmować się twórczą pracą projektową w odniesieniu do zagadnień wchodzących w zakres architektury wnętrz.

Studia w Bydgoszczy umożliwiają absolwentom pracę w:

 • biurach projektowych,
 • studiach wystawienniczych,
 • instytucjach projektowych,
 • jednostkach administracji samorządowej,
 • jednostkach kultury.

Absolwenci zatrudniani są w charakterze konsultantów w firmach developerskich. Nadzorują projekty z zakresu architektury wnętrz, a co za tym idzie, nieustannie komunikują się ze zleceniodawcami bądź specjalistami innych dziedzin, których opinia jest wskazana podczas realizacji danego przedsięwzięcia. 

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia II stopnia) w Bydgoszczy?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia II stopnia) w Bydgoszczy

 • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

 

Kierunki architektura i budownictwo w Bydgoszczy

Komentarze (0)