Weterynaria - Wrocław

Weterynaria - Wrocław

Studia na kierunku weterynaria w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Weterynaria stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
forma: stacjonarne

01.02.2024

Weterynaria studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku weterynaria to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5,5 roku (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Weterynaria - Wrocław
Studia na kierunku weterynaria w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku weterynaria w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 maja 2024 r. i potrwa do 23 września 2024 r. | Weterynaria Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Wiele osób marzy o tym, by móc pomagać zwierzętom. Studia na kierunku weterynaria, pozwalają na spełnienie takich ambicji. Podczas kształcenia można zgłębić m.in. zagadnienia związane z medycyną, farmakologią, fizjologią, czy anatomią zwierząt. Wiele zajęć ma wymiar praktyczny – studenci podczas nich mogą zdobyć umiejętności związane z diagnozowaniem, czy leczeniem zwierząt.

Gabinety weterynaryjne i kliniki dla zwierząt – to najważniejsze miejsca, w których pracować mogą osoby, które ukończyły kierunek. Absolwenci mogą również znaleźć zatrudnienie w laboratoriach diagnostycznych, instytucjach badawczych, ale też w jednostkach przemysłu żywieniowego czy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku weterynaria możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Wydział Medycyny Weterynaryjnej UPWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek weterynaria?

Jeśli rozważasz studiowanie weterynarii, warto sprawdzić wymagania kwalifikacyjne, które indywidualnie ustalane są przez wrocławskie uczelnie. Chętnych jest wielu, dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym.

Kandydaci powinni poddać się także odpowiednim badaniom lekarskim, które zweryfikują możliwość podjęcia kształcenia medycznego w tym zakresie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WETERYNARIA WE WROCŁAWIU?

Weterynaria to wręcz unikatowy kierunek, który możesz realizować jedynie na kilku wybranych uczelniach w Polsce. Interdyscyplinarne kształcenie przewiduje realizowanie przedmiotów zarówno ogólnych i podstawowych, jak i kierunkowych oraz fakultatywnych, które umożliwią Ci pogłębianie wiedzy w zakresie najbardziej interesujących Cię treści.

Studia weterynaryjne mają charakter teoretyczny i praktyczny. Studenci odbywają obowiązkowe praktyki i staże kliniczne, dzięki czemu zdobywają potrzebne umiejętności i są przygotowani do wykonywaniu zawodu lekarza weterynarii.

Według specyfiki kierunku zawodową specjalizację możesz kontynuować na studiach doktoranckich i studiach specjalizacyjnych dla lekarzy weterynarii.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Weterynaria możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia we Wrocławiu w zakresie weterynarii realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, które trwają pięć i pół roku, czyli jedenaście semestrów, i kończą się egzaminem magisterskim.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W interdyscyplinarnie skonstruowanym programie kształcenia w ramach kierunku weterynaria we Wrocławiu znajdziesz przedmioty podstawowe, ale czeka Cię także edukacja z nauk przedklinicznych i klinicznych.

Studenci uczęszczają na przykład na anatomię topograficzną, immunologię, diagnostykę kliniczną i laboratoryjną, diagnostykę obrazową, choroby zwierząt gospodarczych.

Będziesz miał/a okazję zapoznać się z higieną żywności, co oznacza, że zapoznasz się z zadaniami inspekcji weterynaryjnej, z ustawodawstwem weterynaryjnym, a także z mikrobiologią i technologią żywności pochodzenia zwierzęcego.

Studenci odbywają obowiązkowe praktyki zawodowe, w których trakcie zapoznają się z działaniami podejmowanymi w ubojniach i zakładach przetwórczych środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek weterynaria:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Medycyny Weterynaryjnej) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WETERYNARIA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Weterynaria trwają 5,5 roku (studia jednolite magisterskie).

 

Weterynaria w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5,5 roku lekarz weterynarii

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WETERYNARIA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci weterynarii mają bardzo wiele możliwości, jeżeli chodzi o podejmowanie pracy w zawodzie lub działalność naukową. Przede wszystkim mogą oni pracować w charakterze lekarzy wolnej praktyki, którzy zajmują się leczeniem zwierząt gospodarskich, towarzyszących i egzotycznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku weterynaria:

 • lecznice i przychodnie weterynaryjne
 • administracja państwowa
 • państwowa inspekcja weterynaryjna
 • ośrodki i instytuty naukowe
 • laboratoria mikrobiologiczne

Z powodzeniem możesz znaleźć pracę w firmach farmaceutycznych oraz firmach, które zajmują się produkcją pasz dla zwierząt gospodarskich i towarzyszących.

Absolwenci zatrudniani są również w marketingu farmaceutycznym, w ubojniach i zakładach przemysłu przetwórczego, w ośrodkach biotechnologii i biotechniki zwierząt.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek weterynaria we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Weterynaria Wrocław studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Weterynaria Wrocław studia stacjonarne

Weterynaria w mieście Wrocławiu

 • Weterynaria w mieście Wrocławiu - studia jednolite

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w mieście Wrocławiu - studia jednolite na kierunku weterynaria

  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

  Weterynaria stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
  tryb: stacjonarne

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia