Wychowanie fizyczne to kierunek dla osób, które lubią aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Tego typu propozycja kształcenia umożliwi Ci zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnych w przypadku prowadzenia działalności pedagogicznej, wychowawczej i menedżerskiej w zakresie wychowania fizycznego i sportu.
Studenci mają okazję zdobyć wiedzę i umiejętności odnoszące się do nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej. Rozwijają umiejętności interpersonalne, które wpływają na pracę w zespole.
Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych, ale także w salach gimnastycznych i w terenie. Będziesz miał/a okazję wypracować specjalistyczne kompetencje z wybranej dyscypliny sportu.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Wychowanie fizyczne możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Wychowanie fizyczne możesz studiować w ramach studiów pierwszego stopnia, które trwają trzy lata (sześć semestrów) oraz w trakcie drugiego stopnia, który trwa dwa lata (cztery semestry).
Stacjonarna forma kształcenia to inaczej studia dzienne, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Na uczelniach publicznych zajęcia w tym trybie odbywają się bezpłatnie w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne mogą być prowadzone zaocznie (w weekendy od piątku/soboty do niedzieli) lub wieczorowo (od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień).
Pamiętaj, że nim zdecydujesz się na studia niestacjonarne, musisz sprawdzić, w jakiej formie są one realizowane. Studia niestacjonarne są płatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunek wychowanie fizyczne w Szczecinie umożliwi Ci zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Studenci mają szansę zdobyć kompetencje przydatne w zawodzie nauczyciela, ale także istotne w przypadku wykonywania zawodu instruktora rekreacji ruchowej osób w starszym wieku lub instruktora rekreacji ruchowej osób niepełnosprawnych.
Studenci opanowują język obcy na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Rozwijają kompetencje kierownicze i komunikacyjne, które wpływają na pracę z drugim człowiekiem (dzieci, młodzież, osoby starsze, osoby niepełnosprawne).
Będziesz uczęszczał/a na przedmioty teoretyczne, ale z pewnością weźmiesz udział także w zajęciach o charakterze praktycznym, fizycznym.