E-edytorstwo i techniki redakcyjne - Lublin

E-edytorstwo i techniki redakcyjne - Lublin

Studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

E-edytorstwo i techniki redakcyjne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne

29.01.2024

E-edytorstwo i techniki redakcyjne studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

E-edytorstwo i techniki redakcyjne - Lublin
Studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Filologiczny UMCS).
 
Opis kierunku

E-edytorstwo i techniki redakcyjne to innowacyjny kierunek studiów, który oferuje zdobycie wszechstronnej wiedzy humanistycznej połączonej z elementami informatyki i edytorstwa. W czasie kształcenia studenci poznają też podstawy prawa autorskiego oraz wydawniczego. Zgłębiają tajniki zakładania i zarządzania własnym wydawnictwem, prowadzenia kampanii reklamowych zarówno w mediach tradycyjnych, jak i cyfrowych, a także umiejętności administracji stron internetowych oraz fanpage'ów w mediach społecznościowych. Studia przewidują ralizację programu w ramach specjalności, uczetnicy zajęć dokonynwają wyboru sposród: wydawnictwo oraz  e-edytorstwo w nowych mediach.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in. w agencjach PR, firmach zajmujących się edytorstwem czy w redakcjach prasowych. Będą pracować na stanowiskach m.in.: redaktorów treści, specjalistów ds. SEO, copywriterów czy specjalistów do komunikacji online. Branża medialna dynamicznie się rozwija i dostosowuje się do nowych trendów i technologii, wraz z postępem zwiększają się również możliwości zawodowego rozwoju.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek e-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia 2024/2025 na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne:

  • język polski.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie?

Studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne pozwolą Ci zaznajomić się z zasadami funkcjonowania branży wydawniczej, a także specjalistycznych programów edytorskich. Oprócz tego otrzymasz podstawowe wykształcenie w takich dziedzinach, jak m.in. ekonomia, finanse czy marketing. Co więcej, staniesz też przed wyborem specjalizacji, która umożliwi Ci maksymalne dopasowanie planu studiów to Twoich zainteresowań. Pierwsza z nich, e-edytorstwo w nowych mediach, będzie doskonałą propozycją dla osób, które lubią podążać za nowoczesnymi rozwiązaniami. Z kolei druga specjalność – wydawnictwo – skupia się na poznaniu tej branży i przygotowuje studentów do samodzielnego korygowania książek czy artykułów naukowych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W czasie kształcenia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne poznasz m.in. tradycyjne formy redakcyjne, a także nauczysz się wykorzystywać nowoczesne techniki informatyczne w pracy edytorskiej. Co więcej, rozwiniesz również swój warsztat edytorski i językoznawczy oraz zdobędziesz zdolności z obszaru grafiki komputerowej czy infografiki. Jednym słowem, podczas studiów na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które będziesz mógł z powodzeniem wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Jeśli więc zależy Ci na zdobyciu zawodu, który nie ograniczy Twojej kreatywności, ambicji i możliwości zatrudnienia, a ponadto dobrze czujesz się w naukach humanistycznych i marzy Ci się założenie własnej firmy, to studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Uczelnie w Lublinie - kierunek e-edytorstwo i techniki redakcyjne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Filologiczny UMCS) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie?

Studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne trwają 3 lata (studia I stopnia).

E-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie?

Jako absolwent studiów na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne, będziesz mieć przed sobą naprawdę szerokie możliwości zawodowe. Przede wszystkim doskonale odnajdziesz się w redakcjach prasowych, zarówno w tych tradycyjnych, jak i internetowych. Z chęcią zatrudnią Cię też różnego rodzaju wydawnictwa, agencje PR czy firmy, które specjalizują się w działalności edytorskiej. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował swoich sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne:

  • pracownik agencji PR,
  • pracownik redakcji internetowych,
  • pracownik wydawnictwa,
  • pracownik firm zajmujących się edytorstwem,
  • pracownik portali internetowych,
  • własna działalność gospodarcza.

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

E-edytorstwo i techniki redakcyjne Lublin studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

E-edytorstwo i techniki redakcyjne w Lublinie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
  • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
  • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski