Studia dziennikarskie Lublin

Studia dziennikarskie Lublin

Studia dziennikarskie Lublin

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Lublinie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Lublin | woj. lubelskie

Chciałbyś zostać profesjonalistą dziennikarstwa? Prowadzić własny program? Realizować reportaże? Informować społeczeństwo o rzeczach ważnych, przyjemnych, jak i katastrofach i tragediach ludzkich? Chcesz zaznaczyć swój ślad wśród innych będąc publicystą? Jeśli pojawiają się w Twojej głowie takie myśli, to poznaj ofertę studiów dziennikarskich w Lublinie. Oprócz klasycznych kierunków takich jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy politologia, tylko w Lublinie możecie wybrać się na studia informacji w e-społeczeństwie, produkcji medialnej czy e-edytorstwa i technik redakcyjnych. To studia o wymiarze praktycznym.

Przygotowujące do pracy w zawodzie dziennikarza, publicysty, blogera czy opiniodawcy. Studia tego rodzaju przydadzą się osobom, które dokładnie wiedzą czego chcą, a jedyne czego im brakuje w osiągnięciu celu to warsztat i doświadczenie. Studia dziennikarskie w Lublinie ukierunkowane są na zbieranie takich właśnie doświadczeń, próbowanie na własnych błędach, szlifowanie sztuki pisania, opowiadania i gromadzenia informacji. Przedmioty kierunkowe studiów dziennikarskich pozwolą Wam zebrać niezbędną wiedzę do osadzenia wydarzeń dziejących się tu i teraz w odpowiednim kontekście, do znajdowania konotacji i połączeń, a także do przeprowadzania śledztw dziennikarskich. Studia powstały z myślą o pełnieniu konkretnej roli w przyszłości. Może dlatego warto właśnie nimi zainteresować się podczas wybierania kierunku studiów? Sprawdźcie, jakie dokładnie kierunki oferują Wam uczelnie lubelskie i w jakim trybie możecie podjąć studia dziennikarskie.

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Lublinie

Chcesz zostać studentem dziennikarstwa lub kierunków pokrewnych? Wykaż się inicjatywą i umiejętnością szybkiego kojarzenia faktów na maturze z języka

polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie. Matematyka jest podstawą, więc zdać maturę musicie, jednak jej wyniki niekoniecznie muszą zaważyć na Waszej przyszłości studenckiej. Postarajcie się dobrze przygotować do egzaminu z wymienionych przedmiotów. To one są najwyżej punktowane w ramach konkursu świadectw.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich

Jak pisaliśmy wcześniej studia dziennikarskie w Lublinie przygotowują do pełnienia konkretnego zawodu - dziennikarza, publicysty, reportera. W dużym stopniu jest to praca dla freelancerów, którzy poszukują sami dla siebie swoich zleceń, wiążą się niepełnymi umowami z redakcjami czy stacjami telewizyjnymi, poszukując najlepszych tematów, opowieści do przekazania dalej. Absolwenci studiów dziennikarskich nie są ograniczeni w wyborze miejsca pracy - mogą starać się o posadę w wydawnictwach, w branży księgarskiej, w marketingu, reklamie, czy w instytucjach kulturalnych.

Wszędzie tam, gdzie talent i erudycja idą ze sobą w parze! Studia dziennikarskie, o ile będziecie pilnymi studentami, wyposażą Was w niezbędne umiejętności twórczego pisania, zdobywania cennych informacji i ich odpowiedniego zagospodarowania. Dlatego kończąc tego rodzaju uczelnię i zdobywając wiedzę o świecie i umiejętności do zrobienia z niej użytku, zdobywasz tak naprawdę nieograniczone możliwości do wykorzystania. Ważne, aby każdy studiujący dziennikarstwo poczuwał się do odpowiedzialności za własny los - działaj, próbuj, wykorzystaj czas studiów do popełniania błędów i zdobywania niezbędnych w tym zawodzie znajomości. A wszystko ułoży się po Twojej myśli.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Studia dziennikarskie prowadzi oczywiście Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej, na którym to możecie podjąć studia:

  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Politologii - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • informacja w e-społeczeństwie na Wydziale Humanistycznym - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • informatologia stosowana - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • public relations i doradztwo medialne - studia I i II stopnia, stacjonarne na Wydziale Zamiejscowym w Puławach
  • e-edytorstwo i techniki redakcyjne - studia I stopnia, stacjonarne
  • politologia - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • produkcja medialna - studia I i II stopnia, stacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Katolicki Uniwersytet Lubelski na Wydziale Nauk Społecznych prowadzi studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w ramach studiów dwustopniowych.

Dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA LUBELSKA STUDIA DZIENNIKARSKIE

Ciekawym, nowym kierunkiem jest Marketing i komunikacja rynkowa - kierunek prowadzony na Wydziale Zarządzania w ramach studiów I stopnia

Dowiedz się więcej>

 
 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)