Game development - Poznań
Dodaj do ulubionych

20.02.2023

Game development studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku Game development to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru ścieżki kształcenia.

Studia na kierunku game development w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu game development możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Collegium Da Vinci w Poznaniu.
 

Opis kierunku

Studia na kierunku Game development dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. projektowania, programowania oraz tworzenia grafiki gier.
 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu na kierunku Game development dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako scenarzyści gier, game designerzy, programiści czy 3D animatorzy.

 

czytaj dalej wszystko o Game development - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek GAME DEVELOPMENT

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Game development stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku game development

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Poznaniu na kierunek Game development wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne wymagane przedmioty maturalne. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GAME DEVELOPMENT?

Game development to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Poznaniu. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. mediów i grafiki gier, warsztatu projektanta gier, programowania gier, efektów audiowizualnych w grach czy komunikowania w mediach interaktywnych.

Kierunki studiów w Poznaniu takie jak Game development dają studentom możliwość wyboru ścieżki kształcenia, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Game development możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku Game development dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. efektów audiowizualnych w grach, mediów i grafiki gier, programowania i projektowania gier, komunikowania w mediach interaktywnych. Program studiów zakłada też, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. przedsiębiorczości i rynku gier, projektowania doświadczeń AR i VR czy projektowania gier na urządzenia przenośne i sieciowe.

W zależności od wybranej ścieżki kształcenia, studenci mogą także nauczyć się np. projektować poziomy, fabułę i narrację, dialogi, testować gry, programować sztuczną inteligencję w grach, programować mechaniki gier czy animować gry.

Studenci mogą również m.in. zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii, socjologii i filozofii, nauczyć się przygotować bazę gry, nauczyć się różnych języków programowania czy zyskać wiedzę z zakresu sztuki i designu oraz zapoznać się ze specjalistycznym oprogramowaniem do tworzenia grafiki 2D i 3D.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Poznaniu na kierunku Game development: badania i projektowanie gier, matematyka i fizyka w grach, techniki mapowania i tworzenia tekstur.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GAME DEVELOPMENT?

Studia na kierunku Game development trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

Game development w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GAME DEVELOPMENT

Kierunki studiów takie jak Game development dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako game designerzy, level designerzy, scenarzyści gier, gameplay designerzy czy content creatorzy. Mogą też znaleźć zatrudnienie jako programiści, gameplay programmerzy, 2D lub 3D animatorzy, testerzy gier, specjaliści UI.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Game development:

 • game designer,
 • level designer,
 • scenarzysta gier,
 • gameplay designer,
 • content creator,
 • programista,
 • gameplay programmer,
 • 2D/3D animator,
 • tester gier,
 • specjalista UI.

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Game development Poznań studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Game development Poznań studia stacjonarne

Game development Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku game development w Poznaniu

Studia I stopnia

Kierunki informatyczne w Poznaniu

grafika
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie