Kosmetologia studia zaoczne Łódź

Studia zaoczne w Łodzi

kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.06.2023

Kosmetologia studia niestacjonarne (zaoczne) Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Kosmetologia w Łodzi w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia z kosmetologii w Łodzi w trybie niestacjonarnym (zaocznie i online) można podjąć na 3 uczelniach. Ceny na kosmetologii w Łodzi w 2023 r. zaczynają się od 5080 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku kosmetologia w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Współcześnie wiele osób stara się dbać o swój wygląd, korzystając z pomocy profesjonalnych gabinetów i klinik. Wychodząc naprzeciw trendom, coraz więcej osób decyduje się studiować kosmetologię. To kierunek, który przygotowuje do wykonywania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. W trakcie zajęć poruszane są tematy związane z dermatologią, medycyną estetyczną, czy chemią kosmetyczną. 

Absolwenci kosmetologii znajdą pracę w klinikach kosmetologicznych i medycyny estetycznej, czy w gabinetach odnowy biologicznej (SPA & Wellness). Studentów przygotowuje się również do pracy w laboratoriach badawczych i firmach kosmetologicznych. 

 

Uczelnie

W Łodzi kosmetologię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Łodzi roku akademickim 2023/2024 wahają się od 5080 zł do 6000 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia zaoczne Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Kosmetologia +

Filia w Warszawie stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: niestacjonarne

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Łodzi?

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek, który znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Łodzi - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

 

Gdzie studiować na kierunku Kosmetologia w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Łodzi

 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

 

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Łodzi?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

W XXI wieku nie ma magów, którzy jak w świecie Wiedźmina za pomocą ziół i czarów upiększają czarodziejki i ludzi skalanych niedoskonałościami. Na szczęście nauka pozwala wyspecjalizować ekspertów zajmujących się medycyną estetyczną, dermatologią i kosmetologią. Coco Chanel twierdziła, że nie ma kobiet brzydkich, są tylko te zaniedbane. Kosmetologia umożliwia zniwelowanie zaniedbania i stawia na wyleczenie problemów skórnych oraz ukrycie wszelkich defektów.

Idealni kandydaci na studia medyczne w zakresie kosmetologii nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych.  Zainteresowani powinni pasjonować się branżą beauty, mieć zdolności manualne i wysokie poczucie estetyki. Jeśli chcesz zajmować się wizażem, pielęgnacją, upiększaniem, kierunek kosmetologia w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

3. Gdzie studiować?

Kierunki studiów niestacjonarnych w Łodzi takie jak kosmetologia możesz realizować przede wszystkim w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, w Społecznej Akademii Nauk, w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności. Uczelnie w Łodzi oferują bardzo wiele możliwości kształcenia zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

 

4. Praca po studiach

Studia medyczne w zakresie kosmetologii zapewniają bardzo wiele możliwości pracy i osobistego rozwoju. Studenci są przygotowywani do pracy w gabinetach kosmetycznych, w gabinetach medycyny estetycznej, w specjalistycznych gabinetach podologicznych, w ośrodkach SPA & Wellness oraz Day Spa, w centrach odnowy biologicznej, w przemyśle kosmetycznym, w marketingu branży beauty. Wielu abiturientów prowadzi także szkolenia w branży beauty i otwiera własną działalność gospodarczą.

Absolwenci pracują w firmach farmaceutycznych i  kosmetycznych, które specjalizują się w produkcji specjalistycznych preparatów do kompleksowej pielęgnacji stóp, w firmach kosmetycznych jako trenerzy/szkoleniowcy w zakresie kompleksowej pielęgnacji stóp, w gabinetach kosmetycznych, w Medical Spa, w klinikach dermatologii, w klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii, w Medical spa, w salonach kreowania wizerunku, w perfumeriach jako wizażyści, na planach modowych sesji zdjęciowych.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza na biologii, chemii czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:  immunologia, pierwsza pomoc przedmedyczna, mikrobiologia, farmakologia ogólna, farmakologia ogólna, laseroterapia, promocja zdrowia, bioaktywne i toksyczne substancje w żywności, PR w gabinecie kosmetycznym, komunikacja marketingowa, suplementy diety, onkologia skóry, ochrona środowiska, estetyka, fizjologia, patofizjologia, anatomia, chemia surowców kosmetycznych i wiele innych.

 

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • farmakologia ogólna,
 • immunologia,
 • pierwsza pomoc przedmedyczna,
 • podstawy prawa pracy i ochrona,
 • ochrona środowiska,
 • bioaktywne i toksyczne substancje,
 • PR w gabinecie kosmetycznym,
 • komunikacja marketingowa,
 • podstawy toksykologii,
 • choroby cywilizacyjne,
 • dermatologia,
 • onkologia skóry,
 • chemia surowców kosmetycznych,
 • dermatologia,
 • toksykologia
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: spa&wellness, wizaż i stylizacja, kosmetologia estetyczna, odnowa biologiczna. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Łodzi, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej, a gruntowna edukacja ma wykreować najlepszych specjalistów od poprawiania i przywracania urody. Prócz zgłębiania gruntownie opracowanej wiedzy studenci kształcą umiejętności sprowadzające się do przeprowadzania diagnostyki skóry, dobierania odpowiednich zabiegów kosmetologicznych, wykonywania zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń oraz preparatów.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Łodzi?

Studia na kierunku Kosmetologia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

W zależności od wybranej uczelni kierunek kosmetologia w Łodzi w trybie niestacjonarnym możesz realizować na pierwszym stopniu lub w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na stopniu pierwszym, jak i drugim. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów, i kończą się egzaminem licencjackim. Tytuł licencjata umożliwia podjęcie pracy w zawodzie, a także pozwala kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia.

Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia i pozwalają zdobyć dodatkowe kompetencje. Warto zaznaczyć, że studia drugiego stopnia może podjąć absolwent kosmetologii pierwszego stopnia lub pokrewnych kierunków medycznych.

Kosmetologia w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kierunku kosmetologia w Łodzi?

Studia medyczne w Łodzi przygotowują studentów do podjęcia pracy zgodnie z wykształceniem kierunkowym. Absolwenci pracują w sektorze spa i wellness oraz odnowy biologicznej, w klinikach dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii w sektorze pielęgnacji ciała, w gabinetach kosmetologicznych, w Medical spa, w firmach kosmetycznych jako trenerzy/szkoleniowcy w zakresie kompleksowej pielęgnacji stóp, w firmach farmaceutycznych i  kosmetycznych, które specjalizują się w produkcji specjalistycznych preparatów do kompleksowej pielęgnacji stóp, w klinikach dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii, w gabinetach podologicznych, w salonach kreowania wizerunku, na planach modowych sesji zdjęciowych, w perfumeriach jako wizażyści, jako szkoleniowcy/instruktorzy makijażu w firmach kosmetycznych.

Abiturienci zatrudniani są także w salonach piękności mieszczących się w hotelach, w ośrodkach uzdrowiskowych i wypoczynkowych, w szkołach kosmetycznych, w laboratoriach firm farmaceutycznych i kosmetycznych, w firmach kosmetycznych, redakcjach profesjonalnych pism kosmetycznych, w działach kosmetycznych aptek, w salonach kosmetycznych, w gabinetach odnowy biologicznej i SPA, w przedsiębiorstwach, które zajmują się dystrybucją kosmetyków, w kosmetologicznych firmach doradczych jako konsultanci, w firmach, które zajmują się surowcami i półproduktami używanymi do wytwarzania kosmetyków.

Studia w Łodzi na kierunku kosmetologia przygotowują studentów do zajmowania się promocją zdrowia, prowadzenia salonów piękności, prowadzenia salonów odnowy biologicznej, rozwijania kariery naukowej. Abiturienci niejednokrotnie współpracują z lekarzami medycyny estetycznej, wykonują zabiegi kosmetyczne, informują jak prawidłowo stosować dane kosmetyki w celach pielęgnacji.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Łodzi?

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Studia medyczne w Łodzi w ramach kosmetologii są bardzo popularne zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Kandydatów jest bardzo wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

 

 

Limity miejsc

Kandydaci na określone kierunki studiów przyjmowani są w ramach limitu miejsc – o tym, czy pomyślnie przejdą oni proces rekrutacji, decydują wyniki postępowania kwalifikacyjnego, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.

 

Ile kosztują studia

Studenci niestacjonarni uczelni publicznych oraz studenci prywatnych szkół wyższych za możliwość nauki muszą najczęściej zapłacić.

 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – 5760 zł
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – od 5080 zł
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi – 6000 zł
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu - 6000 zł 

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji kandydaci mogą poznać dzięki systemom rekrutacyjnym. Informacje dotyczące list rankingowych oraz postępowania kwalifikacyjnego użytkownicy mogą znaleźć w swoich prywatnych profilach.

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Preferowana forma doręczenia dokumentów rekrutacyjnych do siedziby wybranej szkoły wyższej może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji danej uczelni. Kompletne zestawy można składać najczęściej osobiście, jednak niektóre instytucje decydują się na przyjmowanie plików wysłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap poświęcony składaniu dokumentów rekrutacyjnych rozpoczyna się zazwyczaj zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci na kierunek kosmetologia powinni dostarczyć również aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania, wystawione przez lekarza medycyny pracy (wybrane uczelnie).

Kandydaci mają najczęściej tylko kilka dni na dopełnienie tych formalności. Warto wcześniej przygotować niezbędną dokumentację, ponieważ spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu może skutkować skreśleniem z listy kandydatów zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Uczelnie w Łodzi - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi niestacjonarne studia I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia w Łodzi?

Studia w Łodzi w zakresie kosmetologii uchodzą za jedne z najczęściej wybieranych zwłaszcza wśród kandydatów zainteresowanych branżą beauty. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach jest to dziedzina, która niezwykle prężnie się rozwija, dlatego też ma wiele do zaoferowania absolwentom kosmetologii. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy jesteś estetą i pragniesz pomagać ludziom w dążeniu do ich indywidualnych ideałów piękna?
 • Czy w przyszłości pragniesz zajmować się promocją zdrowia?

 

Jeśli odpowiedzi na tego pytania są twierdzące, kierunek kosmetologia w Łodzi jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że nawet na studia niestacjonarne chętnych jest bardzo wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, zazwyczaj obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku kierunku kosmetologia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Łodzi?

Kierunek kosmetologia w Łodzi uchodzi za jeden z najpopularniejszych wśród propozycji studiów medycznych.

Paulina, studentka drugiego roku studiów licencjackich, stwierdziła:

Chcę zajmować się kosmetologią leczniczą. Cały proces edukacji na tym kierunku jest niezwykle zajmujący i dobrze opracowany przez najlepszą kadrę akademicką. Jestem bardzo zadowolona z wyboru, ponieważ studia pokrywają się z moimi zainteresowaniami.

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
optometria
położnictwo
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)