Architektura wnętrz studia zaoczne Kraków

Architektura wnętrz studia zaoczne Kraków

Architektura wnętrz studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

05.06.2023

Architektura wnętrz studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2023

Architektura wnętrz w Krakowie w formie niestacjonarnej to 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia z architektury wnętrz w trybie niestacjonarnym można podjąć na 1 uczelni. 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Świadome kreowanie przestrzeni dookoła – tę umiejętność można zdobyć, studiując architekturę wnętrz. Praktyczny wymiar zajęć pozwala studentom m.in. na poznanie technik doboru oświetlenia, czy kolorystyki. W trakcie kształcenia można również nauczyć się podstaw projektowania wnętrz lub przestrzeni ekspozycyjnych. Studia łączą w sobie wiedzę techniczną i sztukę. 

Architekt wnętrz może próbować swoich sił, zakładając własną działalność gospodarczą, lub zatrudniając się w firmie projektowej. Poza dość oczywistym wyborem kariery projektanta wnętrz, absolwent ma również inne opcje rozwoju zawodowej ścieżki – może m.in. zająć się projektowaniem mebli lub przygotowywaniem ekspozycji (np. w trakcie wystaw i targów).

 

Uczelnie

W Krakowie architekturę wnętrz w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Wydział Architektury Wnętrz ASP).

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku architektura wnętrz w Krakowie?

Kierunek architektura wnętrz w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym czyli zaocznym. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Ich wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni i może ulec zmianie w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych.
Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach bogaty wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest, abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (zaoczne) w Krakowie

 • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Architektura wnętrz to sztuka kształtowania wnętrz architektonicznych, która obejmuje wystrój oraz wyposażenie ruchome. Współcześnie, w dobie wzmożonego powstawania nowych obiektów użytkowych, w tym także mieszkalnych, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej niezwykle interesującej i złożonej dyscypliny. Nic więc dziwnego, że kierunek architektura wnętrz cieszy się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną pracę zawodową.
Idealnymi kandydatami na studia architektoniczne w Krakowie będą osoby o dużych zdolnościach manualnych i plastycznych oraz zainteresowaniach artystycznych. Jeżeli dodatkowo charakteryzuje Cię duża wyobraźnia oraz kreatywne, niebanalne myślenie, to studia na kierunku architektura wnętrz będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.
 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia architektoniczne cieszą się dużą popularnością wśród studentów, dlatego z roku na rok pojawiają się one w ofercie wielu renomowanych uczelni. Architekturę wnętrz w trybie niestacjonarnym można obecnie studiować na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Akademia ta może poszczycić się długą i bogatą historią, a jej ukończenie daje gwarancje gruntownego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.
 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów w Krakowie kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych nauk, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami architektury wnętrz, którzy mają przed sobą wiele możliwości rozwoju zawodowego. Po ukończeniu studiów będziesz przede wszystkim kompleksowo przygotowany do zawodu architekta wnętrz i doskonale odnajdziesz się zarówno we własnej działalności gospodarczej, jak i pracownik biur projektowych, pracowni architektonicznych i innych tego typu przedsiębiorstw.
Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z wydawnictwami specjalizującymi się w tematyce wnętrzarskiej, redakcjami czasopism oraz innymi mediami. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie, jako grafik, projektant wnętrz, czy osoba odpowiedzialna za wykonywanie rysunków technicznych. Absolwenci często decydują się także na rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym, jak i założenie własnej działalności gospodarczej.
 
5. Program kształcenia i przedmioty
Program kierunku architektura wnętrz w Krakowie oscyluje wokół nauk technicznych, ścisłych i artystycznych, dzięki czemu studenci mają okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie i rozwinąć się na kilku polach jednocześnie.
 
W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:
 • podstawy projektowania
 • kompozycja brył i płaszczyzn
 • modelowanie
 • podstawy grafiki
 • budownictwo i instalacje
 • malarstwo
 • wiedza o sztuce
 • rysunek

 

Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także niezwykle cenne kompetencje praktyczne związane z rysunkiem odręcznym, rzeźbą czy wykorzystaniem nowoczesnych technologi komputerowych w zawodzie architekta. Wszyscy studenci mają obowiązek prowadzenia portfolio prac kursowych, które będą uzupełniać przez cały okres nauki.
Ponadto, na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię związaną z projektowaniem i architekturą, czym niewątpliwie zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę. Dodatkowo, zdobędziesz cenne kompetencje miękkie, takie jak: zdolności komunikacji, umiejętność pracy zespołowej i wiele innych, które obecnie są wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie. Jako student będziesz miał obowiązek odbycia praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Studia architektoniczne w Krakowie można podzielić na studia pierwszego i drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest idealna dla osób, które ukończyły liceum, pozytywnie zdały egzamin maturalny oraz chciałyby kontynuować naukę na studiach wyższych. W tym przypadku studia trwają siedem semestrów i kończą się nadaniem tytułu inżyniera. Jednak aby uzyskać kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu architekta wnętrz powinieneś rozważyć kontynuację nauki na studiach drugiego stopnia, które trwają nie krócej niż trzy semestry. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej.

Architektura wnętrz w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Krakowie?

Absolwenci kierunku architektura wnętrz w Krakowie będą mogli poszczycić się wszechstronnym wykształceniem z zakresu nauk technicznych, ścisłych czy artystycznych. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że otworzy się przed nimi wiele możliwości rozwoju i ścieżek zawodowych. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnego rodzaju, prężnie rozwijających się branżach.
W czasie studiów, zostaniesz przede wszystkim kompleksowo przygotowany do zawodu architekta wnętrz, który będziesz mógł wykonywać we własnej firmie lub, jako pracownik biur projektowych, pracowni architektonicznych i innych tego typu miejsc. Ponadto, idealnie odnajdziesz się we wszelkich pracach biurowych w jednostkach administracji państwowej, organizacjach pozarządowych, różnorodnych firmach i instytucjach. Inną, równie ciekawą opcją może być objęcie stanowiska projektanta wnętrz, asystenta architekta lub grafika. Umiejętności związane z rysunkiem, malarstwem czy fotografią sprawią, że będziesz mógł związać swoją przyszłość z działalnością artystyczną.
Absolwenci często znajdują zatrudnienie w różnego rodzaju instytucjach kultury, między innymi w muzeach, galeriach sztuki, domach kultury, teatrach i innych tego typu miejscach. Co więcej, możesz rozważyć pracę w redakcjach czasopism wnętrzarskich, specjalistycznych wydawnictwach lub mediach. W dobie rozwoju internetu oraz portali społecznościowych opłaca się także zawód blogera lub vlogera, a tego typu aktywność może przynieść wymierny zysk finansowy. W trakcie studiów zyskasz także kompetencje i wiedzę niezbędną do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z branżą architektoniczną. Ponadto, bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, atrakcyjne perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów
Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie kierunkowe. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka, istotnych warunków.
Pierwszym i jednocześnie najważniejszym z nich jest pozytywne zdania egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, takich jak: język polski, matematyka i język obcy nowożytny oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą zdać obowiązkowy egzamin wstępny, przedstawić portfolio i przejść rozmowę kwalifikacyjną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Uczelnie przyjmują ograniczoną liczbę kandydatów na poszczególne kierunki studiów - w celu wybrania przyszłych studentów niektóre uczelnie decydują się na przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego, którego zasady zbliżone są do zasad obowiązujących kandydatów na studia stacjonarne.

Limity miejsc na kierunku architektura wnętrz w Krakowie:

 • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: 15

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Za możliwość niestacjonarnego studiowania w uczelni publicznej zazwyczaj należy zapłacić. Płatne są również studia oferowane przez większość prywatnych szkół wyższych.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci na kierunek architektura wnętrz wraz z dokumentami rekrutacyjnymi powinni złożyć także przygotowane wcześniej portfolio, liczące określoną liczbę prac plastycznych. Kompletny zestaw dokumentacji należy dostarczyć osobiście do siedziby uczelni lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy elektronicznej. Przed dopełnieniem formalności na tym etapie rekrutacji warto zapoznać się z zasadami obowiązującymi w wybranej uczelni.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – 12.07.2023

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci na architekturę wnętrz wśród zdawanych dokumentów rekrutacyjnych powinni zawrzeć także swoje portfolio, na podstawie którego ocenione zostaną ich zdolności plastyczne. Pełną dokumentację zakwalifikowani kandydaci mogą dostarczać osobiście do wskazanej przez uczelnię siedziby. Szkoła może wymagać od kandydatów przesłania niektórych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą dopełniać formalności niedługo po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego. Osoby, które spełniły wszystkie wymogi danej uczelni, mają często niewiele czasu na dostarczenie kompletnych zestawów dokumentów rekrutacyjnych, dlatego warto wcześniej przygotować wszystkie niezbędne jej elementy.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Uczelnie w Krakowie - kierunek architektura wnętrz:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Wydział Architektury Wnętrz) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura wnętrz w Krakowie?

Kierunek architektura wnętrz w Krakowie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne i dopasowane do potrzeb współczesnego rynku pracy, wykształcenie. Jeżeli ty także chciałbyś wziąć udział w rekrutacji na ten  kierunek, powinieneś najpierw zastanowić się nad następującymi kwestiami:
 
 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami ścisłymi, technicznymi i artystycznymi?
 • Czy jesteś osobą kreatywną z głową pełną pomysłów i bogatą wyobraźnią?
 • Czy masz zdolności manualne oraz plastyczne, a rysowanie i inne artystyczne aktywności sprawiają Ci przyjemność?
 
Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to możesz mieć pewność, że studia na kierunku architektura wnętrz będą dla Ciebie odpowiednim wyborem. Aby pozytywnie przejść przez proces rekrutacyjny, powinieneś pamiętać o kilku ważnych rzeczach oraz spełnić pewne istotne warunki.
Najważniejszą i podstawowa kwestią jest pozytywne zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, do których należą język polski, matematyka i język obcy nowożytny oraz z wybranych przedmiotów dodatkowych. Ponadto, wszyscy kandydaci przejdą przez obowiązkowy egzamin wstępny, rozmowę kwalifikacyjną oraz prezentacje portfolio ze swoimi dokonaniami artystycznymi. Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych osób aplikujących na studia, będą punkty uzyskane z konkursów, olimpiad i innych aktywności naukowych. W przypadku studiów magisterskich, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.
Równie istotną kwestią jest przestrzeganie wszystkich, ustalonych przez komisje rekrutacyjną, terminów. Po pozytywnym przejściu przez elektroniczną rejestrację oraz spełnieniu odpowiednich wymogów, przyszli studenci będą zobowiązani do osobistego dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, wydruk formularza rekrutacyjnego oraz zdjęcia legitymacyjne. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie?

Studia architektoniczne od lat cieszą się niesłabnąca popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i rozwijającą pracą. Kierunek ten ma wiele pozytywnych opinii.
Tak wypowiada się o nim Oliwia, studentka trzeciego roku:
Jestem osobą o tak zwanej artystycznej duszy. Kocham sztukę i wszelkie aktywności z nią związane, dlatego też zawsze marzyłam o zdobyciu wykształcenia związanego z tym obszarem tematycznym. Zdecydowałam się na studiowanie architektury wnętrz, ponieważ dzięki niemu mogę realizować swoją pasję i jednocześnie zdobyć przyszłościowe wykształcenie, które zwiększy moje szanse na ciekawą pracę zawodową. Polecam ten kierunek wszystkim pasjonatom sztuki.

Kierunki architektura i budownictwo w Krakowie

Popularne kierunki architektura i budownictwo niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)