Architektura krajobrazu - Kraków

Architektura krajobrazu - Kraków

Architektura krajobrazu - Kraków

Studia w Krakowie

architektura krajobrazu

Odkryj kierunek architektura krajobrazu w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura krajobrazu - studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura krajobrazu - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek architektura krajobrazu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura krajobrazu w Krakowie?

Zanim podejmiesz jakiekolwiek kierunki studiów w Krakowie, powinieneś zapoznać się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby dowiedzieć się, jakie przedmioty należy zdawać na maturze.

W przypadku architektury krajobrazu są to najczęściej: matematyka, język angielski, fizyka. Pamiętaj, aby rozważyć egzamin na poziomie rozszerzonym, wówczas zwiększysz swoje szanse na rozpoczęcie wymarzonego kierunku.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura krajobrazu w Krakowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

 

 

Wielu psychologów udowodniło, że otaczanie się zielenią ma wiele pozytywnych skutków na organizm człowieka. Przyroda pomaga zredukować stres, polepszając tym samym samopoczucie. Rośliny ponadto biorą udział w produkcji tlenu i oczyszczania powietrza, co jest szczególnie ważne na terenach miejskich. Warto, aby poza wartościami zdrowotnymi, ogrody cechowały się estetyką – dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług architektów krajobrazu.

Jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Architektura krajobrazu, powinieneś zastanowić się, czy na pewno jest to propozycja dydaktyczna, która odpowie na twoje predyspozycje. Chętnych do rozpoczęcia tego kierunku jest wielu, jednak nie każdy wykazuje adekwatne kompetencje, gwarantujące osiągnięcie sukcesu podczas nauki i pracy zawodowej. Zatem jakimi cechami powinieneś się wyróżniać jako przyszły kandydat?

Szczególną rolę odgrywa kreatywność, umiejętność nieszablonowego myślenia, zainteresowanie sztuką oraz szeroko rozumiany talent artystyczny, bez którego wywiązywanie się z obowiązków kierunkowych prawdopodobnie sprawiałoby trudność.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia architektoniczne na tym kierunku stanowią atrakcyjną propozycję edukacyjną dla osób zainteresowanych planowaniem przestrzeni zielonych zarówno w prywatnych ogródkach, jak i parkach krajobrazowych, rezerwatach przyrody, czy ogrodach zoologicznych. Architekturę krajobrazu możesz podjąć między innymi w Krakowie, w trybie stacjonarnym lub zaocznym.

Studia w Krakowie na kierunku Architektura krajobrazu:

 • rozwijają poczucie estetyki
 • wzmacniają kreatywność
 • poszerzają horyzonty wyobraźni

 

A także uczą konkretnych technik, niezbędnych do zarządzania terenami zielonymi w sposób estetyczny i zgodny z ekologią. Jeżeli podejmiesz ten kierunek studiów, najpewniej nauczysz się gospodarować zieloną przestrzenią użytkową w sposób pragmatyczny i zarazem zaspokajający zamysł estetyczny zleceniodawców.

 

Ile trwają studia na kierunku architektura krajobrazu w Krakowie?

Studia na kierunku Architektura krajobrazu w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Wszystkie uczelnie w Krakowie decydują się na wdrożenie konkretnego kierunku do kanonu oferowanych dziedzin, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku pracy oraz zainteresowanie samych przyszłych kandydatów. Podejmując tak przyszłościowe kierunki, jak Architektura krajobrazu, zyskujesz pewność zdobycia dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom kierunkowym, absolwenci znajdą pracę jako freelancerzy, oferujący usługi z zakresu projektowania ogrodów dla osób prywatnych lub firm, zatrudnią się w:

 • przedsiębiorstwach architektonicznych
 • biurach planistycznych
 • innych placówkach powiązanych z tworzeniem planów zagospodarowania przestrzeni

 

Kompetencje absolwentów tego kierunku najpewniej okażą się cenne dla ogrodów botanicznych, zoologicznych, parków miejskich oraz innych miejsc, wymagających wdrożenia profesjonalnych planów i konkretnych działań, mających na celu poprawienie wyglądu i użyteczności wymienionych obszarów.

 

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Krakowie

 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

 

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Architektura krajobrazu w Krakowie?

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - ważne informacje

architektura krajobrazu studia

studia architektura i budownictwo w Krakowie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki architektura i budownictwo w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (0)