Game design - Kraków
Dodaj do ulubionych

16.05.2023

Game design studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Game design to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru ścieżki kształcenia.
 

Studia na kierunku game design w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania

Opis kierunku

Studia na kierunku Game design dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. projektowania gier, zasad ich tworzenia czy historycznego i kulturowego kontekstu gier.
 

Praca po studiach

Studia w Krakowie na kierunku Game design dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako projektant gier, system designer czy game writer.

 

czytaj dalej wszystko o Game design - Kraków

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Krakowie na kierunek Game design wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Game design:

 • język polski,
 • język obcy,
 • dowolny przedmiot.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GAME DESIGN?

Game design to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Krakowie. Studenci tego kierunku mogą zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne, np. poprzez zajęcia w formie ćwiczeń czy praktyki zawodowe.

Kierunki studiów w Krakowie takie jak Game design dają studentom możliwość wyboru ścieżki kształcenia, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Game design możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne.

   

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Game design umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. projektowania gier, wiedzy o kulturze, komunikacji interpersonalnej czy podstawowych koncepcji w projektowaniu gier. Program studiów zakłada również, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi np. rynku gier, projektowania gier cyfrowych i analogowych, groznawstwa czy historii gier.

W zależności od wybranej ścieżki kształcenia, studenci tego kierunku mogą np. zdobyć umiejętność przeprowadzania na graczach testów focusowych i usability, nauczyć się projektować scenariuszy gier cyfrowych czy nauczyć się analizować i oceniać słabe i mocne strony wybranych światopowieści. Mają też możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania graficznego, zapoznania się z procesem produkcji gier w odniesieniu do specyfiki rynku globalnego i lokalnego czy zdobycia umiejętności analizy i projektowania mechanik wykorzystywanych w grach.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Krakowie na kierunku Game design: metody badania graczy, projektowanie w oparciu o analizę rynku, projektowanie systemów i mechanik, projektowanie dla urządzeń mobilnych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GAME DESIGN?

Studia na kierunku Game design trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GAME DESIGN

Studia na kierunku Game design dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako projektanci gier, system designerzy, gameplay designerzy, game writerzy oraz dyrektorzy kreatywni.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Game design:

 • projektant gier,
 • system designer,
 • gameplay designer,
 • quest designer,
 • game director,
 • narrative designer,
 • game writer,
 • creative director.

 

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Game design Kraków studia stacjonarne

Game design Kraków studia niestacjonarne

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GAME DESIGN

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia