Bioinformatyka - Kraków

Studia w Krakowie

bioinformatyka

Odkryj kierunek bioinformatyka w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Bioinformatyka - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Bioinformatyka w Krakowie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Studia na kierunku bioinformatyka w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bioinformatyka w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Bioinformatyka Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie bioinformatykę możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Biologii UP) oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ)
 

Opis kierunku

Czy biologia i informatyka mogą mieć coś ze sobą wspólnego? Bioinformatyka to dziedzina, w ramach której różne programy, czy algorytmy są wykorzystywane do rozwiązywania problemów, związanych ze współczesną biologią i medycyną. Studenci mają nie tylko okazje do zdobycia umiejętności, związanych z pracą w laboratorium, ale również uczą się, w jaki sposób wykorzystywać narzędzia informatyczne w przyszłej pracy.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Kariera zawodowa absolwentów bioinformatyki może być związana z firmami farmaceutycznymi, biotechnologicznymi lub z instytucjami ochrony zdrowia. Specjaliści w tej dziedzinie sprawdzą się również w ośrodkach badawczych i naukowych.

czytaj dalej wszystko o Bioinformatyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek BIOINFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Bioinformatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Bioinformatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie bioinformatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Bioinformatyka i analiza danych stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku bioinformatyka i analiza danych

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bioinformatyka w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie, które oferują przyszłym studentom możliwość kształcenia na kierunkach biologicznych i technicznych, bardzo często cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów.

Dlatego zanim przystąpisz do aplikacji na bioinformatykę, powinieneś dokładnie zapoznać się z ustaleniami zawartymi na stronie internetowej krakowskiej uczelni. Prawdopodobnie powinieneś zdawać: biologię, matematykę, fizykę oraz język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bioinformatyka w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA?

 

Połączenie informatyki z biologią, czyli dwóch zupełnie różnych dziedzin nauki, na pozór mogłoby się wydawać nieco abstrakcyjne. W rzeczywistości studia na kierunku Bioinformatyka kształcą przyszłych ekspertów do spraw rozwiązywania problemów biologicznych przy pomocy narzędzi z obszaru nauk informatycznych. Interdyscyplinarność tej nauki jest jedną z jej największych zalet – zapewnia szerokie wykształcenie oraz pozwala na znalezienie zatrudnienia w interesujących obszarach wyznaczanych przez rynek pracy.

Studia w Krakowie na kierunku Bioinformatyka są propozycją innowacyjną i dla wielu niezwykle ciekawą. Chcąc rozpocząć kształcenie w tej dziedzinie, zastanów się, czy lepiej odnajdziesz się na studiach stacjonarnych, zakładających naukę od poniedziałku do piątku, czy może zaocznych, które posiadają weekendowy charakter, a zajęcia i wykłady odbywają się co kilka tygodni.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bioinformatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku bioinformatyka w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątkuStudia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Interdyscyplinarne kierunki studiów w Krakowie z oczywistych względów adresowane są głównie do osób wszechstronnie uzdolnionych, o zainteresowaniach wykraczających znacznie poza obszar jednej konkretnej dziedziny. Myśląc o podjęciu Bioinformatyki na poważnie, powinieneś zastanowić się, czy posiadasz wrodzony talent do efektywnej nauki. Ponadto przyda ci się nieco ambicji i samozaparcia – kierunek ten oczekuje od przyszłych absolwentów ciekawych pomysłów na rozwiązanie różnorodnych problemów, dlatego kreatywność będzie równie ważna.

Studia inżynierskie na kierunku Bioinformatyka przewidują wszechstronne wykształcenie przyszłych absolwentów w zakresie:

 • matematyki
 • fizyki
 • biologii
 • chemii
 • informatyki

 

Oraz nauk pokrewnych, które są przydatne do rozwiązywania zadań związanych z przetwarzaniem i interpretacją danych w obszarze bioinformatyki. Studenci rozwijają swoje kompetencje analityczne i umiejętność logicznego myślenia, dzięki czemu bez trudu odnajdą się w pracy zawodowej, w której wykorzystają szeroką wiedzę i umiejętności z pogranicza biologii i informatyki.

Ile trwają studia na kierunku bioinformatyka w Krakowie?

Studia na kierunku Bioinformatyka w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Bioinformatyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA?

Studenci Bioinformatyki zostają uposażeni w wiedzę i umiejętności z zakresu nauk biologicznych, technik programowania, ogólnie pojętej informatyki oraz zagadnień technicznych. Dzięki temu bez trudu odnajdują się na współczesnym rynku pracy. Po ukończeniu Bioinformatyki, będziesz mógł pracować w:

 • jednostkach naukowo-badawczych
 • laboratoriach biologicznych
 • firmach bioinformatycznych
 • jednostkach naukowych placówek klinicznych

 

Każda z wymienionych możliwości kształtowania kariery zawodowej pozwoli ci na prowadzenie dostatniego i stabilnego życia.

Gdzie studiować na kierunku bioinformatyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek bioinformatyka w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek bioinformatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Biologii i Nauk o Ziemi) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa URK) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Bioinformatyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bioinformatyka Kraków studia i stopnia

Bioinformatyka Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bioinformatyka Kraków studia stacjonarne

Bioinformatyka Kraków studia niestacjonarne

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia