Informatyka społeczna - Kraków

Informatyka społeczna - Kraków

Informatyka społeczna - Kraków

Studia w Krakowie

informatyka społeczna

Odkryj kierunek informatyka społeczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Informatyka społeczna - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Informatyka społeczna w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Studia na kierunku informatyka społeczna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka społeczna w Krakowie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 26 lipca 2023 r. | Informatyka społeczna Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie informatykę społeczną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Humanistyczny AGH).
 

Opis kierunku

Nowoczesne technologie, towarzyszą nam właściwie na każdym kroku – zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie informatyki jest duże. Kierunek łączy w sobie nauki społeczne z wiedzą z informatyki. Grafika komputerowa, projektowanie interfejsów, bazy danych, technologie webowe – to tylko niektóre z zagadnień, jakie można zgłębić w trakcie studiowania. Studenci mają też szansę zdobyć kompetencje miękkie z zakresu zarządzania projektami i komunikacji.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku nie powinni mieć problemu ze znalezieniem swojej ścieżki kariery. Mogą podjąć zawód analityków danych, programistów, czy grafików komputerowych. Sprawdzą się również jako projektanci stron internetowych lub gier wideo.

czytaj dalej wszystko o Informatyka społeczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INFORMATYKA SPOŁECZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Informatyka społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka społeczna w Krakowie?

Wszystkie studia informatyczne wiążą się z uczestnictwem w procesie rekrutacji. Aby rozpocząć Informatykę społeczną, odpowiednio wcześnie rozpocznij przygotowania do zdawania filozofii, fizyki, geografii, historii, historii sztuki, informatyki, języka obcego, języka polskiego, matematyki, wiedzy o społeczeństwie.

Jeśli interesują cię takie kierunki studiów w Krakowie, które łączą w sobie zagadnienia informatyczne i społeczne, zapoznaj się z regulaminem uczelni, która oferuje możliwość podjęcia informatyki społecznej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka społeczna w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA SPOŁECZNA?

 

Żyjąc w dzisiejszych czasach, zdecydowana większość ludzi rozumie istotę technologii i środowiska informatycznego, dzięki któremu rozwija się niemal każda dziedzina nauki. W dobie rozpowszechnionego dostępu do elektroniki szczególnie ważne jest zachowanie kompetencji społecznych, aby nie zostać podporządkowanym wyłącznie maszynom. Dla zainteresowanych naukami informatycznymi oraz społecznymi powstały studia na kierunku Informatyka społeczna.

Niektóre uczelnie w Krakowie zapewniają możliwość studiowania stacjonarnego oraz zaocznego, dlatego studenci będą mogli zorganizować swoje życie w czasie kształcenia w najbardziej komfortowy dla siebie sposób. Sprawdź, czy wybrany przez ciebie kierunek można podjąć zaocznie.

Informatyka społeczna jest kierunkiem interdyscyplinarnym, dzięki któremu studenci nabywają wiedzę z tak skrajnych dziedzin nauk, jak informatyka oraz psychologia, socjologia, kulturoznawstwo, czy filozofia. Z tego względu każdy z kandydatów powinien wyróżniać się wszechstronnymi zainteresowaniami i predyspozycjami do nauki kilku różnych przedmiotów. Jeżeli marzysz o rozpoczęciu Informatyki społecznej w Krakowie, powinieneś upewnić się, że zdołasz osiągnąć wysoki wynik maturalny z języka polskiego, angielskiego, matematyki, fizyki, informatyki oraz wiedzy o społeczeństwie, gdyż właśnie te przedmioty odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji w większości przypadków. Ponadto cenna okaże się ciekawość otaczającego świata, rozwiązywanie problemów społecznych i humanistycznych za pomocą narzędzi informatycznych, a także rozwinięte kompetencje interpersonalne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka społeczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka społeczna są typowym przedstawicielem nauk interdyscyplinarnych, co w praktyce oznacza, że przyszli absolwenci zyskują wszechstronną wiedzę i umiejętności, odnoszące się nauk:

 • informatycznych
 • technicznych
 • humanistycznych
 • społecznych

 

Studiując ten kierunek, zapewniasz sobie zrozumienie szczegółowych relacji, występujących pomiędzy człowiekiem a komputerem, nauczysz się projektowania nowoczesnych i ergonomicznych systemów informatycznych, dowiesz się nieco o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu w dobie szerokiego dostępu do internetu i technologii elektronicznych, a także w istotny sposób wzbogacisz swoje kompetencje interpersonalne, dzięki czemu nawiązywanie sieci kontaktów ze współpracownikami okaże się niezwykle łatwe.

Ile trwają studia na kierunku informatyka społeczna w Krakowie?

Studia na kierunku Informatyka społeczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Informatyka społeczna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA SPOŁECZNA?

Wszystkie studia w Krakowie, które opierają swoją siatkę na przedmiotach ścisłych, a w szczególności na informatyce, gwarantują każdemu z absolwentów możliwość zdobycia przyszłościowej pracy w zawodzie. Jeśli ukończysz Informatykę społeczną, będziesz mógł pracować jako:

 • analityk systemów komputerowych
 • specjalista do spraw marketingu internetowego
 • web master
 • programista
 • twórca stron internetowych
 • projektant gier wideo
 • grafik komputerowy
 • specjalista do spraw użyteczności w międzynarodowych firmach informatycznych

 

A także własnej działalności gospodarczej, jeżeli posiadasz wystarczające zasoby przedsiębiorczości, aby ją założyć.

Gdzie studiować na kierunku informatyka społeczna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka społeczna w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek informatyka społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Humanistyczny AGH) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Informatyka społeczna w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka społeczna Kraków studia i stopnia

Informatyka społeczna Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka społeczna Kraków studia stacjonarne

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia