Informatyka społeczna - Kraków

Informatyka społeczna - Kraków

Informatyka społeczna - Kraków

Studia w Krakowie

informatyka społeczna

Odkryj kierunek informatyka społeczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Informatyka społeczna - studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Informatyka społeczna w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Informatyka społeczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek informatyka społeczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Informatyka społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka społeczna w Krakowie?

Wszystkie studia informatyczne wiążą się z uczestnictwem w procesie rekrutacji. Aby rozpocząć Informatykę społeczną, odpowiednio wcześnie rozpocznij przygotowania do zdawania filozofii, fizyki, geografii, historii, historii sztuki, informatyki, języka obcego, języka polskiego, matematyki, wiedzy o społeczeństwie.

Jeśli interesują cię takie kierunki studiów w Krakowie, które łączą w sobie zagadnienia informatyczne i społeczne, zapoznaj się z regulaminem uczelni, która oferuje możliwość podjęcia informatyki społecznej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2021
do 12.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 21.06.2021
do 21.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 21.07.2021
do 27.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 23.08.2021
do 15.09.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku informatyka społeczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA SPOŁECZNA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

INFORMATYKA SPOŁECZNA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek informatyka społeczna na poszczególnych uczelniach

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Przedmioty:

filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA SPOŁECZNA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

Orientacyjne limity miejsc na kierunku informatyka społeczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
75
II stopnia:
40
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek informatyka społeczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
900-1000
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku informatyka społeczna w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka społeczna w Krakowie

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA SPOŁECZNA?

 

Żyjąc w dzisiejszych czasach, zdecydowana większość ludzi rozumie istotę technologii i środowiska informatycznego, dzięki któremu rozwija się niemal każda dziedzina nauki. W dobie rozpowszechnionego dostępu do elektroniki szczególnie ważne jest zachowanie kompetencji społecznych, aby nie zostać podporządkowanym wyłącznie maszynom. Dla zainteresowanych naukami informatycznymi oraz społecznymi powstały studia na kierunku Informatyka społeczna.

Niektóre uczelnie w Krakowie zapewniają możliwość studiowania stacjonarnego oraz zaocznego, dlatego studenci będą mogli zorganizować swoje życie w czasie kształcenia w najbardziej komfortowy dla siebie sposób. Sprawdź, czy wybrany przez ciebie kierunek można podjąć zaocznie.

Informatyka społeczna jest kierunkiem interdyscyplinarnym, dzięki któremu studenci nabywają wiedzę z tak skrajnych dziedzin nauk, jak informatyka oraz psychologia, socjologia, kulturoznawstwo, czy filozofia. Z tego względu każdy z kandydatów powinien wyróżniać się wszechstronnymi zainteresowaniami i predyspozycjami do nauki kilku różnych przedmiotów. Jeżeli marzysz o rozpoczęciu Informatyki społecznej w Krakowie, powinieneś upewnić się, że zdołasz osiągnąć wysoki wynik maturalny z języka polskiego, angielskiego, matematyki, fizyki, informatyki oraz wiedzy o społeczeństwie, gdyż właśnie te przedmioty odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji w większości przypadków. Ponadto cenna okaże się ciekawość otaczającego świata, rozwiązywanie problemów społecznych i humanistycznych za pomocą narzędzi informatycznych, a także rozwinięte kompetencje interpersonalne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka społeczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka społeczna są typowym przedstawicielem nauk interdyscyplinarnych, co w praktyce oznacza, że przyszli absolwenci zyskują wszechstronną wiedzę i umiejętności, odnoszące się nauk:

 • informatycznych
 • technicznych
 • humanistycznych
 • społecznych

 

Studiując ten kierunek, zapewniasz sobie zrozumienie szczegółowych relacji, występujących pomiędzy człowiekiem a komputerem, nauczysz się projektowania nowoczesnych i ergonomicznych systemów informatycznych, dowiesz się nieco o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu w dobie szerokiego dostępu do internetu i technologii elektronicznych, a także w istotny sposób wzbogacisz swoje kompetencje interpersonalne, dzięki czemu nawiązywanie sieci kontaktów ze współpracownikami okaże się niezwykle łatwe.

Ile trwają studia na kierunku informatyka społeczna w Krakowie?

Studia na kierunku Informatyka społeczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA SPOŁECZNA?

Wszystkie studia w Krakowie, które opierają swoją siatkę na przedmiotach ścisłych, a w szczególności na informatyce, gwarantują każdemu z absolwentów możliwość zdobycia przyszłościowej pracy w zawodzie. Jeśli ukończysz Informatykę społeczną, będziesz mógł pracować jako:

 • analityk systemów komputerowych
 • specjalista do spraw marketingu internetowego
 • web master
 • programista
 • twórca stron internetowych
 • projektant gier wideo
 • grafik komputerowy
 • specjalista do spraw użyteczności w międzynarodowych firmach informatycznych

 

A także własnej działalności gospodarczej, jeżeli posiadasz wystarczające zasoby przedsiębiorczości, aby ją założyć.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)